Skocz do zawartości

Cygaro


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydawanie naleza Ci sie pochwaly za wysilek jaki wlozyles w to zdjecie. :)

Gradienty wciaz siedza w tle, ale nie degraduja odbioru. Podziwiam jak ogarnales ten sprzet.

Efekt koncowy jak najbardziej mi sie podoba, wszak nieczeto sie widuje taka skale.

Pokaz prosze to RGB. Ciekawi mnie :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam było bardzo trudno, bo ten walking noise czy co  za cholerstwo mi wyszło było głównie w czerwonym. Jak chciałem pokazać te jety, to musiałem to zostawić i później przy wyostrzaniu i obróbce trochę się to wzmocniło. Ale jak się nie powiększa ponad 100% to ledwie widać :)

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie bardzo fajne, skala robi wrażenie :) Technicznie też fajnie obrobione, przynajmniej wg mnie.

 

Tutaj trochę nieskromnie wpakuję się z moim zeszłorocznym zdjęciem kiedy jeszcze aktywnie fociłem.

Widać bardzo fajnie różnice między moją pracą a Kuby w kwestii technik naświetlania - dłuższe czasy vs krótsze. 

U Kuby zdecydowanie większy zasięg, lepsze jety, więcej gwiazd i ogólnie więcej widocznej galaktyki. Ale u mnie detal pyłów lepszy i gwiazdki wewnątrz jednak lepiej rozbite.

Skala obu zdjęć podobna - ja ze swoim sprzętem nigdy nie wystartuję do takiego zasięgu jak u Kuby - ale mogę powalczyć o fajne detale w jaśniejszych partiach galaktyk. Bo jak widać im dłuższy czas, tym bardziej detal cierpi. Niby truizm ale taka refleksja mi się nasunęła po obejrzeniu tych zdjęć.

 

https://astropolis.pl/topic/71447-messier-82-galaktyka-cygaro-raz-jeszcze/

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

ta wersja RGB podoba mi się poprzez jej naturalny charakter. No ale pokazuje mniej z tych jetów i gwiazdki trochę gorsze.

 

Mnie też się zajefajnie podoba. Materiał z HII dodaje nieco "sznytu". A gdybyś na ty materiale z HII zrobił jakąś delikatną dekonwolucję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

Łukasz, piszesz w czasie przeszłym, to już nie focisz???

:(:(:(

 

Wiesz to jest trudne pytanie. Generalnie od 5 miesięcy nie wystawiłem teleskopu. Nie to, że nie miałem okazji, bo były. Tylko nie miałem chęci ani nie czułem potrzeby.

Nie wiem jak to nazwać - wypalenie, przesyt, znudzenie, brak wizji, brak głębszego sensu. Po prostu mi się nie chce. 

Sprzętu się nie pozbywam, leży i czeka aż mi przejdzie, na co liczę.

Chyba dochodzę do momentu gdzie chcę być częścią tej społeczności bardziej dla ludzi których poznałem niż dla samej astronomii i astrofotografii.

 

Ogólnie to nie chcę robić dramy, bo to nie w moim stylu. Ale zapytałeś więc piszę co myślę.

Sorry @kubaman za OT, zdjęcie super - fajnie patrzeć jak się rozwijasz.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zupełnie niepotrzebnie. W końcu to tylko "wyostrzenie" albo może bardziej "skonturowanie" kształtów. Czasem bardzo przydatne, żeby usunąć "rozmaz" i wydobyć szczegół. Też nie jestem fanem "plastikowej" obróbki fotek, ale czasem stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kubaman napisał:

Ja nie umiem tego użyć w pix, zawsze wychodzi g

 

Używam tylko i wyłącznie z maskami. Bez odpowiednich masek zwykle wychodzi g. No i trzeba uważać, żeby nie przesadzić na gwiazdkach.

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukasz83 napisał:

 

Wiesz to jest trudne pytanie. Generalnie od 5 miesięcy nie wystawiłem teleskopu. Nie to, że nie miałem okazji, bo były. Tylko nie miałem chęci ani nie czułem potrzeby.

Nie wiem jak to nazwać - wypalenie, przesyt, znudzenie, brak wizji, brak głębszego sensu. Po prostu mi się nie chce. 

Sprzętu się nie pozbywam, leży i czeka aż mi przejdzie, na co liczę.

Chyba dochodzę do momentu gdzie chcę być częścią tej społeczności bardziej dla ludzi których poznałem niż dla samej astronomii i astrofotografii.

 

Ogólnie to nie chcę robić dramy, bo to nie w moim stylu. Ale zapytałeś więc piszę co myślę.

Sorry @kubaman za OT, zdjęcie super - fajnie patrzeć jak się rozwijasz.

Nie jesteś osamotniony ,mam identyczne odczucia i też nie zrobiłem dawno żadnego zdjęcia :) 

Zdjęcie bardzo mi się podoba , skala robi wrażenie .

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubaman napisał:

- mono pokazało piękny i nieusuwalny w zasadzie banding..

Co i jak jeśli mogę zapytać w tym aspekcie ? Chyba tego nie mam albo nie wiem czym się objawia w takim razie.

 

 

9 godzin temu, Lukasz83 napisał:

 

.....Tylko nie miałem chęci ani nie czułem potrzeby. Nie wiem jak to nazwać - wypalenie, przesyt, znudzenie, brak wizji, brak głębszego sensu. Po prostu mi się nie chce. 

Sprzętu się nie pozbywam, leży i czeka aż mi przejdzie, na co liczę. Chyba dochodzę do momentu gdzie chcę być częścią tej społeczności bardziej dla ludzi których poznałem niż dla samej astronomii i astrofotografii.

 

5 minut temu, gryf188 napisał:

Nie jesteś osamotniony ,mam identyczne odczucia i też nie zrobiłem dawno żadnego zdjęcia :)

 

Ba, bywa tak że człowiek naświetla i nie obrabia ani klatki, dokładnie z tymi samymi symptomami.

Spokojnie. To przychodzi i przechodzi jak fala. Może nawet dobrze bo można coś innego zrobić w życiu wtedy albo zająć się pilniejszymi sprawami w końcu ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.