Skocz do zawartości

Saturn z Jupiterem przyszli 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Misza napisał:

Na górze Jowisz z wczoraj. Kiepski seeing, po północy trochę się poprawił, w okularze było nieźle, na ekranie sporo gorzej. Nie jestem w stanie nawet zbliżyć się do mojego najlepszego jowiszowego strzału z początku lipca, którego jednak dzisiaj na nowo z lepszym skutkiem obrobiłem po raz pierwszy stosując dekonwulację (dlatego wrzucam również jego nową wersję - na dole).

25.08.21 742-RGB C11.jpg

7.07.21 742-RGB C11.jpg

Bardzo mi się podoba mi się poziom detalu i kontrast jaki wyciągasz na Jowiszu, w następnych latach, gdy Jowisz znajdzie się na odpowiedniej wysokości, czuję, że to co wyjdzie spod Twojej ręki to będzie sztos :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było. Testowanie możliwości i sprawdzanie jak najlepszy efekt uzyskać. Jak na obecną chwilę mój najlepszy strzał. Tyle że USB 2.0. i prowadzenie ręczne.

Gso 10 Barlow gso X2ed t7camera 1200 klatek sharpcap Pipp registax a na sam koniec Adobe lightroom.

00_37_25_pipp_g4_ap84_Drizzle15_conv (1).jpg

Edytowane przez Ftraw
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftraw, przesadziłeś mocno ze skalą. Przy tym detalu powinieneś poprzestać na mniej więcej takim wymiarze:

test.jpg.364f046860c2ae6424d1421a98204f0a.jpg

 

Jeśli rejestrujesz w takiej skali, to nie jesteś w stanie ustawić dobrze ostrości i musisz ograniczyć bitrate lub ekspozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz ucz mnie jestem chętny zgłębienia wiedzy :D tyle że mało rozumiem z tego co napisałeś. Bardziej Łopatologicznie się da? Pozdrawiam. Jutro mam okno pogodowe będę podejmował kolejne próby, ale nie chciałbym popełnić tych samych błędów. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ftraw napisał:

Tłumacz ucz mnie jestem chętny zgłębienia wiedzy :D tyle że mało rozumiem z tego co napisałeś. Bardziej Łopatologicznie się da? Pozdrawiam. Jutro mam okno pogodowe będę podejmował kolejne próby, ale nie chciałbym popełnić tych samych błędów. Pozdrawiam serdecznie.

Prosta rada na początek, która od razu poprawi Ci jakość (zmniejszając skalę) - przy kolejnym podejściu zrezygnuj z barlowa. To on Ci zwiększył przesadnie skalę. Bez barlowa możesz być pewien lepszego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftraw, rada dotyczyła Jowisza. Saturn jest dużo mniejszy.

Awikując planety w małym rozmiarze dużo łatwiej jest uzyskać zdjęcie dobre jakościowo. Jeśli nie możesz takiego obrazu uzyskać, to znaczy, że jest jakiś problem i trzeba go namierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem takie zdjęcie :D nie mam dużego teleskopu ale sie udało, zdjęcie zrobiłem bardzo amatorsko, bo telefonem, nie widać dużo szczególów, ale jak patrzyłem przez okular to było widać paski i 4 obiekty za obok jakby księżyce, wydaje mi się że to jowisz, sprawdziłem mapę nieba i na to wygląda. Mógł by ktoś powiedzieć jaka planeta może to być?

pozdrawiam

Screenshot_20210828-223219_Video Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftraw, obejrzałem teraz Twojego Saturna na kompie (wcześniej na komórce) i nie mogę się nadziwić, że takiego giganta wolałeś wygenerować niż dużo mniejszego, bardziej ostrego i z lepszym kolorem (gdybyś skorzystał z rady). Myślę, że trudno będzie Ci znaleźć w tym wątku równie ogromnego Saturna jak tu zapodałeś. Skoro jednak taki wolisz, Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maks_Anonim napisał:

Ktoś wie czy za pomocą jakiegoś programu graficznego udało by się z tego zdjęcia jowisza (tego mniejszego) wyciągnąć taki efekt jak na tym drugim zdjęciu? (To drugie to nie moje zdjęcie) 

 

 

Przepalone zdjęcie. Na upartego można się domyślać jakiegoś pasa. 

 

jjj.jpg.08850325759f5682c3240855879a0927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maks_Anonim napisał:

Ktoś wie czy za pomocą jakiegoś programu graficznego udało by się z tego zdjęcia jowisza (tego mniejszego) wyciągnąć taki efekt jak na tym drugim zdjęciu?

Tak zupełnie szczerze - i nie piszę tego złośliwie, żeby Ci dokopać czy coś, po prostu "mówię jak jest" - wiesz jak to mówią o kręceniu bata z różnych rzeczy? :) No tutaj niestety mamy właśnie taką sytuację. Jak przepalisz zdjęcie, to informacji nie da się w żaden sposób odzyskać.

 

Telefonem baaardzo trudno będzie Ci złapać jakieś sensowne szczegóły na planetach, szczególnie jak masz wszystkie ustawienia na "auto". Jeśli chcesz zarejestrować coś więcej, to najprostszą i najtańszą opcją będzie podpięcie do teleskopu jakiejś starej, niepotrzebnej kamerki internetowej, tylko trzeba z niej wydłubać obiektyw i podłączyć to jakoś bezpośrednio do wyciągu (bez okularu, kątówki itp. - choćby i taśmą przykleić) - byleby obsługiwała DirectShow (generalnie kamerki internetowe, nawet stare, nie powinny mieć z tym problemu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.