Skocz do zawartości

Saturn z Jupiterem przyszli 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Marcin_G napisał:

Czerwona Plama ma się dobrze. A przeciwległy pas zwrotnikowy pozazdrościł jej i ma swoje dwa czarne "jajeczka".

Ta wersja znacznie lepsza. Bardzo fajny detal, ale musisz go wydobyć. Jeśli nie używałeś wcześniej AstroSurface, to polecam. Nadal masz brzegi niedoświetlone. Próbowałeś zwiększyć histogram podczas rejestrowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arek_P napisał:

Ta wersja znacznie lepsza. Bardzo fajny detal, ale musisz go wydobyć. Jeśli nie używałeś wcześniej AstroSurface, to polecam. Nadal masz brzegi niedoświetlone. Próbowałeś zwiększyć histogram podczas rejestrowania? 

Czyli zadałeś mi pracę domową na dziś....

Myślę, że mam za słaby seeing i za mało klatek, aby cieszyć się lepszą ostrością. Poza tym ogniskuję ręcznie, bez motofokusa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin_G napisał:

Czyli zadałeś mi pracę domową na dziś....

Myślę, że mam za słaby seeing i za mało klatek, aby cieszyć się lepszą ostrością. Poza tym ogniskuję ręcznie, bez motofokusa :(

Zapewniam Cię, że we wspomnianym materiale jest jeszcze zapas ostrości do wykorzystania. 

Od czasu pojawienia się opcji programowego "stabilizatora" podglądu obrazu planety posiadanie motofocusera przestało być tak istotne jak dawniej. Tym się nie przejmuj. To zbędny wydatek obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniego nieco zwariowanego wypadu w plener w nocy z 2 na 3 września nagrałem kilka plików ser. Kamerka ZWO ASI290mm w ognisku mojej Synty 8'' 1200mm na montażu EQ6-R. Jest to stack 25% najlepszych klatek z 5000. Stackowanie w Autostakkert następnie finalna obróbka Registax.

 

ostrz_lapl4_ap103_popr.jpg.0b02ad45feab183aa3bbf8ba024dcaf4.jpgostrz_lapl4_ap26_popr.jpg.807fd32f6fc591477293ab35aa6e8790.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mack_mnk napisał:

 Poniżej Jowisz  - 20% z 2000 klatek zebranych z jednej z sesji w nieco ponad 2 min
 

Wygląda świetnie. Proponuję spróbować zebrać 3 minuty i stakować z tego 50% - można wtedy więcej ostrzyć, zanim wyjdzie szum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arturoo napisał:

To i ja pochwalę się swoim utargiem z weekendu. W sumie to moja pierwsza publikacja więc proszę o wyrozumiałość.

Materiał zebrany podczas 16 jesiennego zlotu.

SCT12'', QHY462, 25% z 150 klatek, stakowane w autostakkercie.
Jeszcze nie umiem dobrze obrabiać planetek więc wrzucam surowy materiał wyostrzony automatycznie w autostakkercie.

23_21_20_lapl6_ap85_conv.thumb.jpg.fcdaefb4a38feb03a998f633a5869cf7.jpg

 

 

 

 

23_21_20_lapl6_ap85_conv.tif 125.13 kB · 1 pobranie 23_36_57_lapl6_ap85_conv.tif 57.26 kB · 1 pobran

 

 

Pozwoliłem sobie podretuszować jpg'a. 

23_21_20_lapl6_ap85_conv.thumb.jpg.fcdaefb4a38feb03a998f633a5869cf7_ver.2.jpg

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe te Wasze planetki.
Obserwowałem w sobotę Newton 10" na dobsonie na Polesiu i w niedzielę Newton 5" z balkonu w Lublinie ale na montażu paralaktycznym i tak czystego widoku Jowisza i Saturna jeszcze nie miałem. Porwałem się nawet na kilka filmików i jak obrobię to pokażę co mi wyszło.

Teraz czaję się na WCP.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.