Skocz do zawartości

Saturn z Jupiterem przyszli 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

5.06.2021, 3:41

Jowisz, Io, Ganimedes

Io przechodzi przez tarczę Jowisza (okolice centrum). Jakość nie pozwala dostrzec. Jego cień przed minutami zszedł z Jowisza. Co ciekawe, widoczna ciemna plama to cień Ganimedesa (jasny punkt po lewej).


Teleskop: Sky-Watcher BKP 130/650
Montaż: EQ2 + napęd w jednej osi
Sensor: Xiaomi Redmi Note 7
Ekspozycja: Przez szybę okienną, ok. 15% z 3200 klatek
Soczewki: TMB SW 2,5mm
Filtr: svBony Moon Filter
Apki: PIPP, AutoStakkert, RegiStax 6, Photoshop

 

jowisz-2021-06-05--002r.jpg.e596c6a585bb67e0e97fd4883df60b66.jpg

Edytowane przez karp_killer
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moja próba, ale dopiero oswajam się z kamerą. 

700 klatek synta 6 na dobsonie prowadzenie ręczne oraz inne ujęcie z księżycem. Drugie trochę mniej klatek. Uczę się pilnie i cierpliwie, Saturna jeszcze nie próbowałem. Co noc coś zbieram i kombinuje. T7 camera.

IMG_20210608_215148.jpg

jupek (2).jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj także zrobiłem pierwszą przymiarkę do Jowisza i Saturna, z wykorzystaniem MAK180 i kamerki SV305.

Na filmie wybrane najlepsze 3500 klatek z 10000 oraz stack, najpierw Jowisza, potem Saturna.

Jak się filmik spodoba, to nie żałujcie lajków na YT. SVBONY obiecuje wymianę kamerki na wersję Pro, w przypadku osiągnięcia 100 polubień.

Czy inni posiadacze SV305 także otrzymali podobną propozycję?

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
46 minut temu, Tuvoc napisał:

Kurczę, nie wiem czy ta ostatnia klatka animacji nie jest nawet lepsza niż zdjęcie pokazane ponad nią :D

 

Final_06.png.3c2e81d4cace4ad9742c1d08a4180e5c.png

 

 

Moze by go tak troche rozjaśnić i odszumić? Sorki, że sie tak wpycham z butami, ale fajny wyszedł Jowisz a ja mam ciemny monitor (przy okazji jakiś księzyc wyszedł koło tarczy) ;)

 

4.jpg.cc438d3732ce8bdd6c1420db0af7fcf4.jpg1.JPG.add371f6587b751dfe55d17b2dc0820e.JPG

 

Chciaz sam nie wiem... ten ciemny teraz mi sie bardziej podoba tylko zdjac mu troche szumu. ;)

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JSC napisał:

Moze by go tak troche rozjaśnić i odszumić? Sorki, że sie tak wpycham z butami, ale fajny wyszedł Jowisz a ja mam ciemny monitor (przy okazji jakiś księzyc wyszedł koło tarczy) ;)

A w żadnym wypadku się nie wpychasz :) Masz w zupełności rację, trzeba rozjaśnić. Odszumić dobrze będzie trudno tam jest prawie sam szum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

A w żadnym wypadku się nie wpychasz :) Masz w zupełności rację, trzeba rozjaśnić. Odszumić dobrze będzie trudno tam jest prawie sam szum :D

Rozjaśniłem nie tym narzędziem co trzeba ;) - teraz obok wstawiłem lepszego Jupka w poprzednim moim poście 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tuvoc napisał:

 Odszumić dobrze będzie trudno tam jest prawie sam szum :D

Myślę, że warto spróbować z większą ilością materiału. Zostawiasz 20% i przy wyostrzaniu granicę tworzy szum, a nie szczegółowość materiału. 

Ten bierze połowę:

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zakładałem już wątek z tym. Chce coś pomiędzy wizualem a foto planetarnym. Wizual jest ważny dla mnie więc odpadają wszelkie sct i mąki bo ds też lubię. A w miarę uniwersalna opcja łącząca i wizual i foto planetarne wydaje się być duży newton ale z platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ftraw napisał:

Tak. Zakładałem już wątek z tym. Chce coś pomiędzy wizualem a foto planetarnym. Wizual jest ważny dla mnie więc odpadają wszelkie sct i mąki bo ds też lubię. A w miarę uniwersalna opcja łącząca i wizual i foto planetarne wydaje się być duży newton ale z platformą.

To faktycznie wygląda na to, że Newton 200/1000 będzie dla Ciebie optymalny. Tylko od razu stawiałbym go na montażu EQ6. HEQ5 to już na granicy sensownego użycia, chociaż sam czasem na nim stawiam tą tubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.