Skocz do zawartości

Saturn z Jupiterem przyszli 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

  

2 godziny temu, TomaszB napisał:

Wygięcia nie wykluczam, ale starałem się by go nie było. "Na oko" wszystko było prosto :szczerbaty:.

Link do stacka bez żadnej obróbki. Potem walczyłem z nim różnymi sposobami, ale mistrzem obróbki to ja nie jestem :-).

 

https://www.dropbox.com/s/5huw0vienpsqikp/D72_4827_pipp_lapl5_ap13.tif?dl=0

 

 

Ja bym to tak pociągnął:

 

s-t-f.jpg.f5ceb2e5a96bea02c665b36c4b5aa3b3.jpg

 

Wyszły błędy stackowania:
artefakty - spróbuj mniejszą ilość alignment points (w ostateczności zmień z local na global), albo zrezygnuj z jednego barlowa w przyszłości; jeśli Saturn uciekał Ci z pola widzenia, to klatki, w których jest tylko częściowo widoczny mogą powodować coś takiego 
szum (trochę zniwelowałem topazem) - złóż większą ilość klatek; w przypadku takiej małej tubki i Saturna próbowałbym z 10min filmu i brać z tego 30% do stacka

 

Edytowane przez karp_killer
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Gdy podglądałem wpływ Wavelet w RegiStax to pokazywał właśnie takie pionowe artefakty jak w tym co wstawiłeś, ale bez zaznaczenia Przerwy Cassiniego.

Pewnie kwestia dobrania parametrów, którego muszę się nauczyć.

Powalczę z innymi filmikami i spróbuję coś uzyskać, ale obawiam się że wszystko jest na podobnym lub gorszym poziomie. Newton 650/135 jest "trochę" za mały by uzyskać super jakość przy tak małym obiekcie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomaszB napisał:

Dzięki.

Gdy podglądałem wpływ Wavelet w RegiStax to pokazywał właśnie takie pionowe artefakty jak w tym co wstawiłeś, ale bez zaznaczenia Przerwy Cassiniego.

Pewnie kwestia dobrania parametrów, którego muszę się nauczyć.

Powalczę z innymi filmikami i spróbuję coś uzyskać, ale obawiam się że wszystko jest na podobnym lub gorszym poziomie. Newton 650/135 jest "trochę" za mały by uzyskać super jakość przy tak małym obiekcie.

Tak, też mam 130/650 i szału nie ma na planetkach. 2 cale więcej zrobiły sporo różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zrobić dwa kolaże przedstawiające progress jaki udało mi się uzyskać od początku zabawy w foto planet. Pierwszy sensowny teleskop czyli synte 6 kupiłem w listopadzie 2019. O fotografii planet w tym czasie nawet nie marzyłem. Latem 2020 pierwsze próby z canonem w ognisku głównym. Pod koniec poprzedniego roku zamówiona kamera t7 i próby łapania planet tą kamerką. Dwa miesiące temu zmiana synty na gso 10 i kolejne strzały. Także foto planet rok i parę miesięcy. Nie zatrzymuje się, wiem że Newton nie jest typowo planetarnym sprzętem. Największy problem sprawia mi prowadzenie ręczne i fakt pracy na USB 2.0. Nie dorobiłem się jeszcze platformy, ale i tak uważam że źle nie jest.

Fotki od lewej aparat z synta 6, środkowa kamerą t7c z synta 6 i po prawo kamerą t7c z gso 10. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w następnym sezonie planetarnym.

20210915_073553_0000.png

20210915_073457_0000.png

Edytowane przez Ftraw
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.