Skocz do zawartości

Saturn z Jupiterem przyszli 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Arturoo napisał:

Kup ADC, w Twoim przypadku na pewno pomoże, po za tym widać że miałeś fatalny seing.


ADC mam, ZWO. Przy f/19 trochę słabiej działa, ale daje radę (wizualnie da się wyczyścić krawędzie, ale kolorowa kamera trochę jeszcze złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Arturoo napisał:

Ale przy tym avikowaniu używałeś go? Widać jak by lewa część Jowisza była miej ostra od górnej i dolnej. 

 

Tak. Na koniec zrobiłem też kilka bez  (wszystko z filtrem podczerwonym) i różnic nie było. Trzeba będzie złapać Księżyc z końcem tygodnia i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tęsknić Jowiszu. 

 

9.10.2021. Około godziny 19:30, czyli za wcześnie na najwyższe położenie. 
Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS
Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep)
Sensor: Astro kamera t7m
Ekspozycja: 4x3min
Soczewki: Chiński noname barlow x5 (ale daje x3)
Filtr: svBony Moon Filter
Apki: Photoshop, Topaz DeNoise AI, PIPP, AutoStakkert, RegiStax 6, WinJUPOS

 

jowisz-2021-10-09---001.jpg.ee218949374fa0b8bc5bdb9cb908bcac.jpg

 

 

Saturn

7min filmu

 

saturn-2021-9-09---002.jpg.039a800b4310c0343efcfc2ba1d5dd41.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki Saturna i Jowisza (RGB i IR) z 8 września 2021 r. kiedy był niezły seeing. Trochę mi zajęło obrobienie tych zdjęć, bo chciałem lepieć poznać Registaxa i Autostakkerta, a także eksperymentowałem z dekonwolucją. Górny rząd to po kolei (lekka) dekonwolucja, AS!3 i Photoshop (głównie unsharp filter). Dolny rząd to AS!3 i wavelets w Registax 6. Stacking w AS!3 z Drizzle 1.5. Wydaje mi się, że wyniki są porównywalne, choć przyjemniejsze w odbiorze moim zdaniem są zdjęcia po dekonwolucji. Akwizycja Mak127 z ZWO ASI 462MC, ogniskowa ok 1700 mm (bez Barlowa). To chyba maks co na ten moment mogę uzyskać z Mak127, za rok powinno być trochę lepiej :)

planets_080921.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do kompletu zdjęcia Jowisza z 4.10.21, z cieniami dwóch księżyców. Obok Jowisza widoczny Ganymede. Z lewej obrazek po dekonwolucji, stackingu w AS!3 (bez drizzle) i unsharp filter w PS. Po prawej bez dekonwolucji, za to z wavelets w Registax 6. Obróbka wyszła na pewno trochę lepsza i subtelniejsza niż to co zamieściłem tuż po akwizycji 4.10.21. Akwizycja Mak127 z kamerą ZWO ASI 462 MC i Barlowem GSO 2.5x (ogniskowa 3300 mm).

jowisz_041021.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.