Skocz do zawartości
  • 0

Jak usunąć konto?


Igor Wierzbowski

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 godzin temu, wiatr napisał:

 Nie rozumiem dlaczego nie istnieje możliwość usunięcia konta przez użytkownika tylko trzeba jakieś podania składać.

Staroświecka biurokracja?:flirt:

Usuwanie konta niemal gdziekolwiek w Necie to i tak właściwie mrzonki. Jego publikacje i tak najprawdopodobniej zostaną. Od archiwalnych aukcji i ogłoszeń, po treści forumowe. Właściwie tylko przy poczcie email i jakiejś galerii ma to sens, bo znika faktycznie z Neta. Na forum chłopaka spotka tylko zaszczyt oznaczenia jego nicka jako "gość" i czy to warte wogóle zachodu składania jakichś podań itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Nie rozumiem oburzenia. Jeśli ktoś jest gotowy zapłacić więcej za używkę niż za nówkę w sklepie to znaczy że ten towar jest dla niego tyle wart i OK.

Pod warunkiem, że wie co kupuje i jest doświadczonym użytkownikiem a nie świeżakiem który przeczytał akurat kilka niekoniecznie prawdziwych opinii i kupuje pod wpływem impulsu. Było kilka ogłoszeń o wyraźnie spekulacyjnym charakterze ..

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Bocian napisał:

Pod warunkiem, że wie co kupuje i jest doświadczonym użytkownikiem a nie świeżakiem który przeczytał akurat kilka niekoniecznie prawdziwych opinii i kupuje pod wpływem impulsu. Było kilka ogłoszeń o wyraźnie spekulacyjnym charakterze ..

 

W takim razie wypada być równie gorliwym w zwracaniu uwagi osobom zbym tanio chcącym coś sprzedać. Może i oni działają pod wpływem impulsu i ktoś to wykorzysta?

 

Przyznam, że swego czasu zdarzyło mi się wciąć w cudze ogłoszenie (Taysona jeśli dobrze pamiętam), zwrócono mi uwagę i już więcej tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, MateuszW napisał:

To popatrz na rynek kart graficznych. Z powodu braku dostępności w sklepach, na portalach sprzedaje je się za cenę 2-3x wyższą niż "normalna". Tak działa wolny rynek, niestety.

 

Nie wiem co się posypało na rynku kart, ja jakoś normalnie kupiłem cały komputer niecąły rok temu i nie było problemów z dostępnoscią. Jak ktoś lubi sie świadomie nabijać w butelkę to już jego sprawa. W sumie sprzedaż garnków emerytom i pościeli za 1000 zł to też wolny rynek ;) . I sprzedający i kupujący zadowoleni.

 

 

2 godziny temu, Bocian napisał:

Pod warunkiem, że wie co kupuje i jest doświadczonym użytkownikiem a nie świeżakiem który przeczytał akurat kilka niekoniecznie prawdziwych opinii i kupuje pod wpływem impulsu. Było kilka ogłoszeń o wyraźnie spekulacyjnym charakterze ..

 

I wczoraj się dowiedziałem, ze forum astropolis daje zielone światło na takie ogłoszenia i nie wolno pod żadnym pozorem w tym przeszkadzać, aby nie dostać kary dyscyplinarnej od moderatora. A nie miałem jakiś złych intencji, chciałem tylko wiedzieć dlaczego TS APO 65/420 na giełdzie jest wystawione za 2,7k, skoro podobne TS APO 70/420 n Astroshopie kosztuje 1700 zł 

 

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

 

W takim razie wypada być równie gorliwym w zwracaniu uwagi osobom zbym tanio chcącym coś sprzedać. Może i oni działają pod wpływem impulsu i ktoś to wykorzysta?

 

Przyznam, że swego czasu zdarzyło mi się wciąć w cudze ogłoszenie (Taysona jeśli dobrze pamiętam), zwrócono mi uwagę i już więcej tego nie robiłem.

 

Zbyt tanie oferty z reguły zawierają sprzęt z jakimiś wadami, a których sprzedający raczej pisze. 

 

 

Edytowane przez Charon_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Charon_X napisał:

Nie wiem co się posypało na rynku kart, ja jakoś normalnie kupiłem cały komputer niecąły rok temu i nie było problemów z dostępnoscią. Jak ktoś lubi sie świadomie nabijać w butelkę to już jego sprawa. W sumie sprzedaż garnków emerytom i pościeli za 1000 zł to też wolny rynek ;) . I sprzedający i kupujący zadowoleni.

Niecały rok temu - tak, nie było jeszcze problemów. Ale później się zaczęły i teraz jest tragicznie. Przyczyn jest kilka, ale ogólnie brakuje części, a producenci nie nadążają za popytem. Zaczęło się od wykupywania nowych modeli w 5 min od premiery, potem cały czas "towar niedostępny", to i sprzedawcy używek zaczęli podnosić ceny, skoro nie ma innego wyjścia niż kupić u nich. Potem sklepy przyjęły podobną strategię i na ostatniej premierze nvidii już na start dali ceny 2x powyżej rekomendowanej. Teraz zaczynają się też problemy z dostępnością procesorów, ceny ramu idą w górę, a mówi się też o problemach z dostępnością elektroniki do produkcji samochodów.

To niestety nie jest nabijanie w butelkę, ani sprzedaż garnków, tylko globalny problem. Jest popyt, nie ma podaży - ceny idą w górę. Zresztą w sprzęcie astro też widać problemy z dostępnością różnych rzeczy, a ceny idą systematycznie w górę. Tak działa rynek, trzeba się z tym pogodzić (albo wprowadzić coś lepszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Charon_X napisał:

 

Nie wiem co się posypało na rynku kart, ja jakoś normalnie kupiłem cały komputer niecąły rok temu i nie było problemów z dostępnoscią. Jak ktoś lubi sie świadomie nabijać w butelkę to już jego sprawa. W sumie sprzedaż garnków emerytom i pościeli za 1000 zł to też wolny rynek ;) . I sprzedający i kupujący zadowoleni.

 

 

 

I wczoraj się dowiedziałem, ze forum astropolis daje zielone światło na takie ogłoszenia i nie wolno pod żadnym pozorem w tym przeszkadzać, aby nie dostać kary dyscyplinarnej od moderatora. A nie miałem jakiś złych intencji, chciałem tylko wiedzieć dlaczego TS APO 65/420 na giełdzie jest wystawione za 2,7k, skoro podobne TS APO 70/420 n Astroshopie kosztuje 1700 zł

 

 

Primo, nie zadales tego pytania jedynie skomentowales że drogo. Secundo apo które tu przytaczasz to dublet a ts65q to nieprodukowany już quadruplet, który nie wymaga korektora. Dwie różne konstrukcje. 

https://teleskopy.pl/Refraktor-TS-APO65Q-65/420mm-quadruplet-2--/-1,25--OTA-(TSAPO65Q)-teleskopy-1967.html

Edytowane przez orlen
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.