Skocz do zawartości
  • 0

Sky-watcher 14 cali z goto z olx za 4444zl


Michał Woliński

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 hours ago, Ersoy said:

Cześć, jak poszukujesz SW 14" flex z rozkładanym dobsonem, to mam takowy na sprzedaż, wersja bez goto. Za 4444zł to popłynął i ktoś okazyjnie kupił, albo wycofał ofertę. 

Tez byłem zainteresowany ta oferta ale napisał do mnie ze już jest sprzedany. Ale cena była rzeczywiście dziwna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Efe napisał:

Tez byłem zainteresowany ta oferta ale napisał do mnie ze już jest sprzedany. Ale cena była rzeczywiście dziwna :)

Może nowy użytkownik stwierdzi wkrótce że to nie dla jego kręgosłupa i wystawi ponownie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawa sytuacja z tą ofertą, jakże okazyjną. Chciałem zamienić kilka słów z osobą która kupiła i pogratulować. Byłem już umówiony na ten teleskop, wpłaciłem 1000 zaliczki....i następnego dnia sprzedający oznajmił że już sprzęt sprzedał. Nawet nie zdążyłem ustalić szczegółów odbioru. Cała historia pozostanie z jakimś niesmakiem, na szczęście sprzedawca zwrócił zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe że cię podkupił i dał więcej oraz dodatkowo kupił okulary bo były też w ogłoszeniu jakieś klony badera chyba orion stratus 4 sztuki za 1000 zł i jak zniknęło ogłoszenie z teleskopem to wraz z tym ogłoszeniem. Może też sprzedający się rozmyślił. Miałem tak na olx dużo pisania po czym sprzedający się niby rozmyślił co do sprzedaży okularu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Smorff84 napisał:

Ja już tak zauważyłem ja wrzucałem te linki z olx na Astromaniaku po czym za jakiś czas ten sprzęt londował na giełdzie w wyższej cenie. 

Niestety zdecydowana większość nie rozumie tego, że w ten sposób sztucznie winduje się ceny.

Pomijam już fakt, że wielu astromiłośników przez to nie kupi sprzętu, bo ktoś kupi tylko, by sprzedać drożej. Dla mnie to typowi Janusze biznesu.

  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Smorff84 napisał:

To potencjalny kupiec chyba wszystkiego nie wziął bo do kupienia jest jeszcze od sprzedającego jakieś orto

BGO w cenie nowego  BCO, jak ktos celuje w 6mm to chyba warto.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Michał Woliński napisał:

Ersoy daj znać czy w twoim przypadku transakcja przebiegła jak należy.

Napisałem, że biorę od niego tego BGO, bo w sumie nigdy nie miałem żadnego ortho. Odczytał wiadomość, jednak bez odzewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Arcturus23 napisał:

Niestety zdecydowana większość nie rozumie tego, że w ten sposób sztucznie winduje się ceny.

Pomijam już fakt, że wielu astromiłośników przez to nie kupi sprzętu, bo ktoś kupi tylko, by sprzedać drożej. Dla mnie to typowi Janusze biznesu.

W czasach minionych nazywało się to "spekulacja" :) W obecnych czasach nazywa się to "przedsiębiorczość" .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Qrczak99 napisał:

W czasach minionych nazywało się to "spekulacja" :) W obecnych czasach nazywa się to "przedsiębiorczość" .

Dokładnie tak.

 

2 godziny temu, astrokarol napisał:

Ceny używek w sumie zależą od ceny nowych rzeczy ... Gdzie tu spekulacja ? Ceny nie przekroczą 90% nowej rzeczy (przeważnie używki sprzedają się za 50-70% ceny "nowej").

Oczywiście, że spekulacja. Proponuje zapoznać się z definicją. Kupno na giełdzie po niższej cenie i odsprzedaż na tej samej giełdzie (np.astro) po wyższej cenie, to spekulacja. Przez to ceny danych przedmiotów idą w górę, bez żadnej realnej przyczyny. Mianowicie więcej Pan płaci, Pani płaci, wszyscy płacą więcej. Większość ludzi tego nie rozumie, a część nawet popiera...

Tak jak Qrczak99 napisał, to tzw. ludzie "przedsiębiorczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.