Skocz do zawartości

Misja samobójcza - Rho Ophiuchi z Mazowsza


Astrobonq

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, aratingettar napisał:

Jak na obiekt tak nisko nad horyzontem, i to przy księżycu wyszło ci SERIO mega. Ja też mam trudno, bo będę polować na ten obszar wizualnie... z POMORZA.


Dzięki ale do „mega” to jeszcze daleka droga :) 

W wizualu w szerszym polu zawsze mi się podobał Antares w parze z M4. Czym będziesz obserwował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aratingettar napisał:

Do obserwacji mam zamiar użyć teleskopu SkyWatcher heritage 130p. Ewentualnie, żeby mieć i M4 i Antaresa w polu widzenia, może użyję lornetki Nikon Aculon 10X50 :) .


Wystarczy trochę szerszy okular, pole widzenia przynajmniej ze 2 stopnie i zmieścisz też w teleskopie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazowszu zbieranie fotonów z tego obszaru nie jest wskazane ;)

Idąc jednak śladem moich doświadczeń napiszę - ciesz się z tego, co masz bo pojedziesz pod piękne, ciemne niebo i albo będzie lało albo sprzęt zawiedzie.

Absolutnie tego nie życzę ale dopóki nie zrobiłem lepszej fotografii obiektu to nie narzekałem.

Powiekszenie troszkę razi  - może jednak mimo wszystko mocniej odszumić ?

1724692696_Astrobonq_30s_60s_06.05JPG.thumb.jpg.39dc85d5ee2f10eb4c1daa368a4bf04c.jpg

Edytowane przez RMK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Astrobonq napisał:

Wszelkie konstruktywne uwagi czy wskazówki mile widziane.

 

Jedyną konstruktywną uwagą jest mój "lajk". ;) No może brakuje mi tutaj odrobinę niebieskiego. Jestem pozytywnie zaskoczony, jak z tak małej ilości materiału udało się wydobyć tak niezły efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RMK napisał:

Powiekszenie troszkę razi  - może jednak mimo wszystko mocniej odszumić ?


To już było ze trzy razy odszumiane :) Mocno się pilnowałem żeby mi z tego mdły kisiel nie wyszedł. Może lekko za mocny strech jest jak na ten materiał.

 

8 godzin temu, diver napisał:

 

Jedyną konstruktywną uwagą jest mój "lajk". ;) No może brakuje mi tutaj odrobinę niebieskiego. Jestem pozytywnie zaskoczony, jak z tak małej ilości materiału udało się wydobyć tak niezły efekt. :)

 

Dzięki, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak miłego odzewu. Materiału mało ale f/2.0 robi robotę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astrobonq napisał:


To już było ze trzy razy odszumiane :) Mocno się pilnowałem żeby mi z tego mdły kisiel nie wyszedł. Może lekko za mocny strech jest jak na ten materiał.

Domyślam się ale bardziej chodziło mi o popracowanie nad sposobem odszumiania. Nie wiem co lepsze w odbiorze - trochę większy kisiel ale mniejszy banding czy odwrotnie. Powyżej załączyłem Twoją pracę po kosmetyce na pobranym JPG.

 

Nawet jak patrzę 1:1 to mam dylemat...

porownanie.thumb.jpg.b869e0e30d65004a7445c17409011413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Astrobonq said:

Dzięki Darek :)

W Bieszczadach będę ale indywidualnie, zlot sobie odpuściłem wiadomo dlaczego. Ale jesiennego to już nie przepuszczę :D

Zazdraszczam też wybieram się pod ciemne niebo ale na wyspie do tego muszę kupić montaż aparat i dobre szkło więc robię po 7 dni w tygodniu ale co się nie robi dla pasji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Astrobonq napisał:

@RMK czym robisz odszumianie? Ja robiłem w Pixie Canon Banding Reduction i ACDNR.

Tak sobie popatrzyłem i w tym przypadku takie lekkie mydełko chyba jednak lepiej wygląda :)

Na JPGu poszedłem na łatwiznę i po prostu akcjami Astronomy Tools.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.