Skocz do zawartości

Kupię filtr Optolong L-Pro 2" (Mazowieckie)


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jakoś nie przepadam za wysyłaniem takich rzeczy co innego wysłanie jakiegoś metalu czy kabla a co innego szklanego filterka za prawie 1000zł :) 

Ale w ostateczności zaryzykuję 

Edytowane przez Arciaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop, ale czy L-pro jest bardziej uniwersalny od L-Enhance pod kątem transmisji? L-enhance używam jedynie do mgławic, zastanawiam się nad L-pro do fotografii np gromad czy galaktyk pod niebem w skali Bortle 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arciaq napisał:

Jakoś nie przepadam za wysyłaniem takich rzeczy co innego wysłanie jakiegoś metalu czy kabla a co innego szklanego filterka za prawie 1000zł :) 

Ale w ostateczności zaryzykuję 

 

Byłbym przeszczęśliwy mogąc sprzedać L-Pro za prawie 1000 zł ;) 

InPost + ubezpieczenie do 5000 zł raczej rozwiązuje problem. Niech gubią lub niszczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rosso napisał:

Przepraszam za offtop, ale czy L-pro jest bardziej uniwersalny od L-Enhance pod kątem transmisji? L-enhance używam jedynie do mgławic, zastanawiam się nad L-pro do fotografii np gromad czy galaktyk pod niebem w skali Bortle 5

O-III, H-beta, N-II, H-alfa, S-II.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rosso napisał:

Przepraszam za offtop, ale czy L-pro jest bardziej uniwersalny od L-Enhance pod kątem transmisji? L-enhance używam jedynie do mgławic, zastanawiam się nad L-pro do fotografii np gromad czy galaktyk pod niebem w skali Bortle 5

 

L-Pro to filtr antyLP dobrze działający do wszystkiego, bardzo nieznacznie zmienia balans kolorów. Natomiast L-eN to typowy filtr mgławicowy. Do kompletu jest jeszcze L-eX - znacznie ulepszona wersja L-eN-ki.

Edytowane przez dobrychemik
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mago83 napisał:

A może Cię interesuje filtr IDAS LPS D1 ? 

 

L-Pro i IDAS LPS D1 to bardzo podobne filtry - oba są pięciozakresowe. Różnica jest taka, że IDAS jest delikatniejszy: trochę gorzej wycina LP, przez co jeszcze mniej zaburza kolorystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam akurat filtr, który Cię interesuje na sprzedaż, niestety jestem z okolic Wrocławia :/ . Ogłoszenie również wystawiłem na Astromaniaku, mogę podesłać link.

 

Update: Aj, nie doczytałem, że chodzi o L-Pro, mam L-eNhance na wydaniu

Edytowane przez Konuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.