Skocz do zawartości

M13 z ASI533mc pro i guidera


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz jakiś plus przy użyciu tego filtra, z doświadczenia, porównania? Jednak wycina sporo pasma, ale jesli LP pochodzi od ledów, to niewiele on pomoże. Niby z kosmosu nie dolatuje do nas zieleń, ale kanał G nie jest pusty. Dla mnie trochę za zimne zdjęcie, mimo, że kanały masz wyrównane, ale z ograniczonym pasmem. Masz zniekształcone gwiazdy. Przy tej wielkości matrycy możesz to spokojnie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, count.neverest napisał:

Widzisz jakiś plus przy użyciu tego filtra, z doświadczenia, porównania? Jednak wycina sporo pasma, ale jesli LP pochodzi od ledów, to niewiele on pomoże. Niby z kosmosu nie dolatuje do nas zieleń, ale kanał G nie jest pusty. Dla mnie trochę za zimne zdjęcie, mimo, że kanały masz wyrównane, ale z ograniczonym pasmem. Masz zniekształcone gwiazdy. Przy tej wielkości matrycy możesz to spokojnie ogarnąć.

 

Kiedy fotografowalem lustrzanką używałem filtra Optolong L-pro. Filtr robił dużą różnice. Bez filtra juz 3 minutowa ekspozycja była prześwietlona. Filtr powodował, jednak,  lekko fioletowy zafarb gwiazd.

Teraz , kiedy używam kamery, potrzebowałem nowego filtra anty LP. Fotografuje z miejscowki niby Bortle 5, ale z kierunku wschodniego i północnego unosi się łuna świetlna z przemysłowej części miasta. Wszystko to i dodatkowo zwykle świecący (gdy nie trzeba księżyc) powodowało spore LP i gradient.

Do kamery potrzebny był filtr IR Cut. Miałem filtr L z zestawu ZWO, ale potrzebny był jeszcze taki likwidujący zanieczyszczenie światłem. Wybór padł na 1,25" Baader Neodymium, bo sporo osób go używa i chwali, a cena jeszcze znośna. Wczoraj była pierwsza sesja z tym filtrem. Na LED'y chyba nic nie pomaga. Następny ma być Duo Band od ZWO.

 

Gwiazdy już odpuszczam. Z tym teleskopem i tak jestem zadowolony z efektu. Raczej nie będę kombinował/

 

Co do koloru. Może masz rację. To szybka obróbka, za dnia. Spróbuję jeszcze raz, może z wiekszą ilością materiału.

 

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kubaman napisał:

odszumiałeś?

jeśli tak to pokaż wersję bez

 

Cześć,

 

delikatnie w pluginie do PS a'la Camera Raw suwaczkiem color noise i raz deep space noise w Astronomy Tools. Nie mam niestety nawyku zapisywania etapów prac, nawet gotowców w formacie *.tiff. 

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.