Skocz do zawartości

NGC 6914 SHO


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, count.neverest napisał:

HLVG na maxa i wtedy dla mnie jest świetne, spróbuj, nie pożałujesz.

Przerabiałem ale nie dążę do dwukolorowych zdjęć z trzech składników. Chcę wypracować sobie jak najpełniejszą paletę barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 21:34, Marvaz napisał:

Kolorystyka zdecydowanie do mnie przemawia Roman :)

Co do mnie nie przemawia to obrazek jaki produkuje ta optyka niestety :no:

 

 

Kolorystyka w takich materiałach to raczej wedle uznania. Efektownie jest i cieszy oko, ale czasem może też oko zmęczyć. ;)

Co do wad optyki, to gwiazdki faktycznie trochę cierpią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, orlen said:

Why? 

Gwiazdki to jedna rzecz o czym Roman dobrze wie.

Mialem raczej na mysli caloksztalt. Zwrocilem juz na to uwage przy fotce traby, ale pomyslalem ,ze to moze ja mam kuku ;)

Teraz widze to ponownie. Poszperalem troche po sieci zeby popatrzec na obrazki wychodzace z tej tuby i jest podobnie.

Chcilabym stanowczo podkreslic ,ze to jest moje osobiste spostrzezenie - i wacle nie musi byc prawidlowe.

 

Odnosze wrazenie ,ze ten obrazek jest plaski. Brakuje mu jakiejkolwiek wymiarowosci. Wszystko sie zlewa w jedna papke.

Ostrosc niby jest ,ale jakby jej nie bylo. Calosc wyglada jakby robiona przez szybe. Jakosc detalu rownie pozostawia duzo do zyczenia.

Odnosze wrazenie ,ze cos z ta optyka jest nie tak, a wyrazajac sie scislej poddaje w watpliwosc jej jakosc :)

 

Raz jeszcze podkreslam - to jest moj odbior.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 09:46, Marvaz napisał:

Odnosze wrazenie ,ze ten obrazek jest plaski. Brakuje mu jakiejkolwiek wymiarowosci. Wszystko sie zlewa w jedna papke.

Ostrosc niby jest ,ale jakby jej nie bylo. Calosc wyglada jakby robiona przez szybe. Jakosc detalu rownie pozostawia duzo do zyczenia.

Odnosze wrazenie ,ze cos z ta optyka jest nie tak, a wyrazajac sie scislej poddaje w watpliwosc jej jakosc :)

 

Raz jeszcze podkreslam - to jest moj odbior.

 

 

Czy to nie jest kwestia braku kontekstu? Tzn. jesteśmy rzuceni w środek mgławicy bez widocznych granic i nasze oko ma trudności z ogarnięciem tego przekładańca warstw. W szczególności smoliste pyły robią nas w wała. 

Mnie ten kadr wkurza, bo nie widzę żadnego centralnego tematu i gubię się, ale z drugiej strony to jest właśnie ciekawe, bo wymusza ode mnie inne podejście. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.