Skocz do zawartości
  • 0

Canon 6d i APT


WaldekG15

Pytanie

Witam, 

Chcę zacząć używać programu APT i połączyć go z Canon 6d.

Nie wiem czy taki kabel będzie dobry żeby podpiąć się pod komputer i uzyskać obraz, czy powinien być inny? 

Drugie pytanie: 

Czy prąd do działania aparatu pobierany jest z komputera za pomocą kabla czy musi być bateria lub powerbank ?

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-do-canon-eos-77d-200d-6d-mark-ii-mk-2-9770631147?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Fotografia&ev_adgr=Akcesoria+fotograficzne&gclid=EAIaIQobChMIzoPkxpC_8AIVmQWiAx1PbQwTEAQYAiABEgJLzvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jakiego używasz programu do akwizycji materiału na zdjęcia nie ma nic wspólnego z tym jak połączysz aparat z komputerem.

Kabel, jak to kabel: z jednej strony musi pasować do gniazda w aparacie, a z drugiej strony strony do gniazda USB w komputerze.

Jeśli spełnisz ten warunek, będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, WaldekG15 napisał:

Czy prąd do działania aparatu pobierany jest z komputera za pomocą kabla czy musi być bateria lub powerbank ?

 

 

Ja tam się na Canonach nie znam, więc się wypowiem. Na moją skromną wiedzę, to aparatu przez USB nie zasilisz :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, isset napisał:

 

 

Ja tam się na Canonach nie znam, więc się wypowiem. Na moją skromną wiedzę, to aparatu przez USB nie zasilisz :) 

Canona 6D bezpośrednio przez USB nie zasili - chyba że użyje adaptera baterii zasilanego przez USB, np. coś takiego.

Jakby miał Canona RP - tam już idzie bezpośrednio przez USB-C zasilać aparat :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, WaldekG15 napisał:

Mam powerbank do aparatu ale myślałem że można to obejść

Jeśli masz adapter taki, jaki podałem w poście powyżej, to tak. Do aparatu wkładasz adapter zamiast baterii, zaś sam przewód podłączasz do powerbanka.

Poza tym nie jest specjalnie zalecane ładowanie urządzeń poprzez USB z komputera. Większość portów USB w komputerach ma ograniczenie przesyłu prądu do 0,5A lub 1A.

Podejrzewam, że sam aparat potrzebuje źródła zasilania o mocy ok. 10W, a to oznacza, że ze zwykłego USB potrzeba prądu o natężeniu min. 2A. Większość powerbanków na zwykłym USB powinna wydać do 2,4A, w niektórych przypadkach do 3A. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.