Skocz do zawartości

M51-finał


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z piątku na sobotę.

Tym razem muszę przyznać że wszystkie warunki do jego zrobienia były spełnione i materiał jest perfekt.

Dopiero dzisiaj wieczorem zabrałem się za obróbkę, wcześniej nie byłem wstanie nic zacząć, wstrząs po śmierci Ojca Świętego.

Puszcza, Tak.FS-128 F6, 25 X 140sek.kamera FLI, GP-D

Pełen smutku - Waldek

 

m51asur1obrob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasięgiem pojechaliście daleko

Widzę gwiazdki ponad 20 mag!!!

PGC2292105 18.4mag

PGC2294282 18.6mag!!!

reszty tych galaktyczek najnormalniej nie ma w bazach

 

Ale jeśli mam wybrzydzać (tylko dlatego, żeby następne jeszcze bardziej się mi podobało), to w ciemnym pokoju, komp w trybie nocnym, ekran czarny - tylko zdjęcie, wychodzi nieciekawa nierównomiernośc zaświetlenia tła :szczerbaty:. Tylko, kto tak ogląda zdjęcia :Boink:

A szczególiki porażają :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, flata nie odjąłem.

Kolor z Canona jest niestety do tego zdjecia za cienki i tylko pogarsza efekt, musiałbym dodać referencyjnego z sieci. Koła filtrowego jeszcze się nie dorobiliśmy.

Andrzej , patrząc na Twoją M13 odnoszę wrażenie że masz rozkolimowany telep.

Przyjrzyj się obrazom gwiazd , jasny punkt jest na krawędzi plamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, Mirek, perfekcyjna robota. Służy Wam ta puszcza.

Środek jest taki, jaki ma być, przecież to APO. Prawdziwe zdjęcia astro są robione B/W, a kolor jest ku uciesze. Do koloru trzeba pokonać kolejne bariery techniczne.

To nie jest tak, że się nie chce. Kto nie próbował, ten nie wie oczym mówi.

Waldek ma rację, galaktyki są już raczej poza zasięgiem cannonów. To jest królestwo CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze M82 z tej samej nocy.

Tym razem 15 x 140sk.

Dołożyłem kolor z sieci , ta galaktyka w kolorze to jest to.

 

Waldku. Jak jest traktowana fota ktorej BW wydziergal osobiscie autor, zas kolor zostal doday tak jak piszesz "z sieci", a nie robiony samodzielnie? Czy taka fota ciagle jest uwazana jako "moja" czy jest to juz "moj ..." no wlasnie, moje co?

 

Post jest napisany z ciekawosci, jake sa standardy i jak to sie robi na swiecie. W niczym nie umnijszam twojej pracy. Galaktyka jest piekna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.