Skocz do zawartości

Odkryłem Amerykę, żeglując na SWSA


JakubJ

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Podoba mi się. Jedyna uwaga to - będę ględził do upadłego - porozdzielaj te zdjęcia 1 linijką odstępu, żeby się nie zlewały ze sobą. Będzie o wiele przyjemniejszy odbiór dla tych, co nie myszkują po pixelach, jak np. ja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, alinoe said:

Spoko. Podoba mi się. Jedyna uwaga to - będę ględził do upadłego - porozdzielaj te zdjęcia 1 linijką odstępu, żeby się nie zlewały ze sobą. Będzie o wiele przyjemniejszy odbiór dla tych, co nie myszkują po pixelach, jak np. ja.

 

Dzięki, sam jestem wrażliwy na punkcie estetyki. Zaraz poprawię, bo przyznam że dopiero teraz zauważyłem, że te zdjęcia tak się wyświetlają.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tomchm said:

Aparat niemodyfikowany?

 

Zapomniałem dodać - modyfikowany.

 

16 minutes ago, Behlur_Olderys said:

Ciemne obszary trochę szumią, ale bardzo podoba mi się kolor mgławicy. Nieco szerszy niż zwykle kadr pokazuje dużo ciemnych obłoków, to robi klimat :)

 

Dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Z każdą kolejną sesją walczę sam ze sobą, żeby nie ciągnąć materiału za uszy i przykładam coraz większą wagę do starannej obróbki używając wielu warstw, nic na szybko. Jestem też świadomy ograniczeń sprzętowych, ale... małymi krokami do przodu :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Marvaz said:

Solidna praca Kuba. 

Jak dla mnie nr 3 :)

Dziękuję! :)

 

Chciałbym dopalic jeszcze materiału i dołożyć do tego, by mieć łączny czas integracji około 4h. Byłoby cudownie móc zrobić to jeszcze w najbliższych dniach, zanim Księżyc, a później brak nocy astronomicznej znacznie to utrudni/uniemożliwi. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dopalę materiał (a może minąć jeszcze chwila...), usiadłem do komputera i wziąłem się jeszcze raz za obróbkę tego, co już mam (zaczynając od wstępnie wyciągniętego stacka i pliku z usuniętymi gwiazdami, które posłużyły za pierwszym razem).

 

Nowa wersja kolor + BW, do którego coraz bardziej się przekonuję.


Pozdrawiam,

Kuba

 

NGC7000_newBW_small.thumb.jpg.0f5390cb0049c216b7ad25acbf07d7e1.jpg

 

NGC7000_new_color_small.thumb.jpg.a95213a6f5d1985342d70bb916cdd8ff.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Robson_g said:

Bardzo ładna praca. Brakuje mi tylko koloru na gwiazdach. 

 

To pewnie efekt tego, że za bardzo pojechałem z redukcją aberracji chromatycznej i rozciągnalem zakres barw w Camera Raw jak głupi... No cóż, lekcja odrobiona, następnym razem zwrócę na to uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karp_killer said:

Czy po 100+ klatkach satelity nie powinny odejść w niebyt? Może za słaby odrzut przy stackowaniu?

 

Stawiam na to, że wybrałem opcję automatycznego odrzucenia klatek z jakością gwiazd poniżej danego wyniki, stąd mogły zachować się klatki z satelitami.

 

Przy finalnej wersji, którą chcę zrobić po dorobieniu klatek, na pewno odrzucę te zawalone nieproszonymi gośćmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JakubJ napisał:

 

Stawiam na to, że wybrałem opcję automatycznego odrzucenia klatek z jakością gwiazd poniżej danego wyniki, stąd mogły zachować się klatki z satelitami.

 

Przy finalnej wersji, którą chcę zrobić po dorobieniu klatek, na pewno odrzucę te zawalone nieproszonymi gośćmi.

Siril nie ma opcji usuwania śladów satelitów tak, jak Pix? Szkoda materiału.

Edit. Z instrukcji Sirila:

0E4282B6-DB42-4EE4-88EE-16D9769835DD.jpeg.fdb2faf1e32f2b820feeb68a7a983e7d.jpeg

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, apolkowski said:

Siril nie ma opcji usuwania śladów satelitów tak, jak Pix? Szkoda materiału.

 

Jeszcze na tyle dobrze nie znam się z Sirilem, sprawdzę następnym razem i dam znać wrzucając post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w instrukcji jest to dostatecznie jasno opisane, ale przy sigma clipping warto zwrócić uwagę na wartości low sigma i high sigma. W przypadku satelitów interesuje nas high sigma, czyli to, co jest jaśniejsze od średniej. Im niższa wartość tego współczynnika, tym silniejsza selekcja i mniej satelitów, ale też więcej szumu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.