Skocz do zawartości

M8 & M20 - Mgławice Laguna oraz Trójlistna Koniczyna


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry kadr. Piękna parka. Mam ją także w planach na ten sezon.

Jak na tyle materiału to bardzo dobrze wyszło.
 

34 minuty temu, Tuvoc napisał:

W kadrze oczywiście M 8 - Mgławica Trójlistna Koniczyna [NGC 6514; LBN 27] oraz M 20 - Mgławica Laguna [LBN 25]. 

A gwoli drobnej konstruktywnej krytyki: M8 to Laguna, a M20 to Koniczyna :)

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne obiekty, fajne zdjęcie!

Jedyny element, który mnie razi to duża gwiazda na górze zdjęcia i jej tęczowa obwódka. Można by nad nią popracować.

 

Bardzo fajnie pokazane gwiazdy, które przez odszumianie tego obszaru robią się najczęściej kleistą papką, u Ciebie tego nie ma. 

 

P.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tuvoc zmienił(a) tytuł na M8 & M20 - Mgławice Laguna oraz Trójlistna Koniczyna
8 minut temu, simarik napisał:

Bardzo dobry kadr. Piękna parka. Mam ją także w planach na ten sezon.

Jak na tyle materiału to bardzo dobrze wyszło.
 

A gwoli drobnej konstruktywnej krytyki: M8 to Laguna, a M20 to Koniczyna :)

Dziękuję! Tak to jest jak się kończy obróbkę o 4 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pav1007 napisał:

Trudne obiekty, fajne zdjęcie!

Jedyny element, który mnie razi to duża gwiazda na górze zdjęcia i jej tęczowa obwódka. Można by nad nią popracować.

 

Bardzo fajnie pokazane gwiazdy, które przez odszumianie tego obszaru robią się najczęściej kleistą papką, u Ciebie tego nie ma. 

 

P.

To niestety urok tego Canona. Postaram się powalczyć jeszcze z tym. Dzięki!

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marvaz napisał:

Zdecydowanie na plus Mirek :)

 

Serdecznie dziękuję :D Kurczę, jest pozytywny kop po takich słowach!

 

2 minuty temu, Lukasz77 napisał:

Podoba mi się! I jednak 1100D daje radę!

Haha, jasne :D W trakcie modowania jest już jego następca 800D. Myślę, że to będzie skok jakościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Robson_g napisał:

Fajna fota. Podwójnie się cieszę, bo zdjęć niżej położonych obiektów jest jak na lekarstwo.

Ja bym zaprezentował ją w orientacji pionowej. Byłoby jeszcze większe wow! :)

Jestem niewolnikiem konwencji, którą sam sobie narzuciłem ;) format 6:4 w takiej jak ta orientacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr jest bardzo dobry. Ładnie to ułożyłeś. Nie za bardzo jest jak pójść w górę/dół, bo ta gwiazda na górze jest kluczowa. Ja na kadrowanie / PinPointy poświęcam kilka nocy. Kompozycja to podstawa. Potem tylko tłuczesz godziny ekspozycji :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kosmit napisał:

Kadr jest bardzo dobry. Ładnie to ułożyłeś. Nie za bardzo jest jak pójść w górę/dół, bo ta gwiazda na górze jest kluczowa. Ja na kadrowanie / PinPointy poświęcam kilka nocy. Kompozycja to podstawa. Potem tylko tłuczesz godziny ekspozycji :)

 

Przy takiej ilości appek ustawianie kadru to bajka i parę minut. Na co schodzi tyle nocy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tuvoc napisał:

Jak zwykle, bardzo proszę o konstruktywną krytykę.

 

Pięęękny kadr i fachowa obróbka. :)

Jedyne do czego się "czepię" tak jak kolega @Pav1007, to purpura w halo wokół najjaśniejszej gwiazdy. Obróbkę robiłeś na całym materiale, czy oddzielałeś gwiazdy (używałeś może StarNeta)?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

 

Pięęękny kadr i fachowa obróbka. :)

Jedyne do czego się "czepię" tak jak kolega @Pav1007, to purpura w halo wokół najjaśniejszej gwiazdy. Obróbkę robiłeś na całym materiale, czy oddzielałeś gwiazdy (używałeś może StarNeta)?

Dzięki za miłe słowa! Trochę jestem w szoku, że jest taki odbiór :D Ależ to jest motywujące!

Tak, to jest jakiś mankament tej matrycy - nie wiem czy to taki urok Canona 1100d czy tilt? Ale przy 800D nie występuje to u mnie. Powalczę z tym jeszcze - @TUR wskazał dobre remedium. Samą obróbkę zrobiłem po rozdzieleniu w StarNecie. Ogromna wygoda :D ,a saturację gwiazdek podbiłem na masce po rozbiciu Starnetem. Potem złożyłem całość w PixelMath.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.