Skocz do zawartości

M101 i twarzystwo


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, flamezz napisał:

Fajnie się złapały galaktyczki w tle, przyjemna praca tylko według mnie jest trochę dziwny kadr i brakuje znowu niebieskiego :P

 


Galaktyka lekko przesunięta w dół względem środka. Szukałem dobrej gwiazdy guidowania :) 

A ten niebieski to widzę jakaś przypadłość :) Coś muszę na to poradzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TUR napisał:


Galaktyka lekko przesunięta w dół względem środka. Szukałem dobrej gwiazdy guidowania :) 

A ten niebieski to widzę jakaś przypadłość :) Coś muszę na to poradzić :) 

Patrzysz na histogram? Może masz źle skalibrowany monitor?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TUR napisał:

Raczej to drugie. Stary lapek. 
Wszelkie rady jak zbalansować kolory wskazane :)

Szczerze nie wiem ale może przed publikacją przesyłaj sobie fotkę na smartphona i na nim obejrzyj?

Edytowane przez flamezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, flamezz napisał:

Szczerze nie wiem ale może przed publikacją przesyłaj sobie fotkę na smartphona i na nim obejrzyj?

Na smartfonie niestety nie widzę, żeby brakowało niebieskiego :)

 

 

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TUR - normalnie petarda! Zastanawiam się co w przypadku Twojego setupu dałoby dopalenie np. 2x tyle materiału? Co do tego niebieskiego to jak popatrzyłem na kolejne zdjęcie (wcześniej M8 i okolica na szeroko) to wpadło mi do głowy, że może jeszcze na początek obróbki w PIx warto odpalić Background Neutralization?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TUR napisał:

Dzięki Mirek ! Kolejnym razem spróbuje odpalić „Background Neutralization” Zobaczymy jakie będą efekty :)

Nie ma sprawy :D u mnie to jest pierwsza operacja po otrzymaniu stacka. Tak mi się jeszcze przypomniało - u kolegi @warpal na ASI 294MC też dominował zielony - nawet na podglądzie w APT. Może to kwestia odpowiedniej debayeryzacji? Tam jest siatka RGGB. Nie znam się na tym za dobrze, ale to może jakiś trop :D

 

Jeszcze raz gratuluję pięknego kadru! Kurczę, Ty to poluj na komety takim setupem :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tuvoc napisał:

Nie ma sprawy :D u mnie to jest pierwsza operacja po otrzymaniu stacka. Tak mi się jeszcze przypomniało - u kolegi @warpal na ASI 294MC też dominował zielony - nawet na podglądzie w APT. Może to kwestia odpowiedniej debayeryzacji? Tam jest siatka RGGB. Nie znam się na tym za dobrze, ale to może jakiś trop :D

 

Jeszcze raz gratuluję pięknego kadru! Kurczę, Ty to poluj na komety takim setupem :D


Po debayeryzacji zawsze ściągam zielony SCNR. To na pewno kwestia kalibracji koloru. Muszę się do tego przyłożyć :)

Kometę też mam w zanadrzu ;) W końcu mieliśmy 4 noce bez spania :)

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TUR napisał:

Zdecydowanie. Mam problem z netem na lapku, a Pix bez netu nie opisze :)

Można ściągnąć katalogi na dysk.

 

EDIT. Na wszelki wypadek sprawdziłem. Działa zarówno Image Solve jak i Image Annotation.

Trzeba ściągnąć z repozytorium Pixinsight katalog np. Gaia i w procesie Gaia wpisać jego lokalizację.

To samo można zrobić w procesie APASS.

image.png.759ea33f03c99fbaf720393b2cb094c2.png

 

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TUR napisał:

@Tuvoc  odpaliłem background neutralizaton. Poprawiło się :) ? 

Przy okazji udało mi się odpalić net w kompie i zrobiłem opis. 

M101_integration_Annotated.jpg

 

M101_j.jpg

Noo Panie! Niebo, a Ziemia. Można oczywiście dalej walczyć z kolorystyką z takiego punktu wyjścia, chociaż już teraz fajnie wygląda. Opis ryje banie :D Chyba połowę katalogu PGC tam masz :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.