Skocz do zawartości

Nie ma sygnału WiFi od rutera


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam pomocy. W obserwatorium mam ruter podłączony do komputera  jest internet i jest wszystko ok. Jak chcę uruchomić laptopa czy telefon przez WiFI nie mam dostępu do internetu, natomiast w domu wszystko mi działa, mam tam tez internet i ruter. Wszystko od jednego dostawcy. Może coś na ruterze w obserwatorium jest nie tak, źle skonfigurowany albo WiFi jest wyłączone.? Jeśli tak to jak mam to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... jesli w obserwatorium masz internet z domu to znaczy ze drugi router dziala. 

Czy domowy internet wpiety jest kablem do routera w obserwatorium ? jesli tak to do portu WAN ?

 

Podejrzewam co zrobiles ... wpieles  kabel do portu LAN i on dziala jak switch ... internet przepusci po portach ale do wifi juz nie.

 

Trzeba wpiac kabel do portu WAN, wtedy wifi ruszy.

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak mam internet radiowy, jedna antena na budynku mieszkalnym,w domu ruter podłączony do komputera stacjonarnego, przesyła sygnał wifi po mieszkaniu. Z niego nie ma zasięgu do obserwatorium. Druga antena na obserwatorium, która też podłączona jest do rutera w obserwatorium a z rutera laptop w obserwatorium. Tutaj nie mam wifi a jest mi potrzebne. Obie anteny skierowane na nadajnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takiej konfiguracji Ci to nie zadziala - router w obserwatorium korzysta juz z WIFI operatora więc "jest zajęte".  

Standardowe oprogramowanie routerów TPLINK nie pozwala na dodatkowe konfiguracje WIFI.

 

Masz 2 wyjścia.

 

1. Podpinasz drugi jakiś najtańszy np z OLX router wifi tylko do obsługi bezprzewodówki. np MR-3220 MR-3420

2. Wgrywasz do posiadanego TPLINKA oprogramowanie OPENWRT i tam już można tworzyć 2 sieci WIFI (1 do obsługi połączenia WAN czyli internetu od dostawcy, druga do rozsiewania sieci i korzystania z niej)

 

Przy 2 opcji trzeba sprawdzić czy posiadany router ma wsparcie OPENWRT. Wgrywa się to normlanie poprzez aktualizację oprogramowania natomiast nie mam pojęcia czy posiadasz

wiedzę na temat konfiguracji sieci ale mogę pomóc wrazie co :) 

 

PS Osobiście mam właśnie tak skonfigurowaną sieć u siebie w obserwatorium,  odbieram z domu sieć radiolinią - w obserwatorium podłączone PC oraz rejestrator , i sieje wifi na ogród :) 

TU instrukcja

https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/relay_configuration

 

W tej konfiguracji czytaj :

- Siec VIOLETTA - dostawca internetu

- Siec LEDE - siec wifi fabryczna do rozsiewania internetu przez router

 

Tylko jeszcze jedna rzecz - ta konfiguracja działa jak bridge czyli most - to może działać tylko jeśli do obserwatoriun łapało by CI router domowy.  W przypadku kiedy podłączasz się do dostawcy konfiguracja będzie ciut inna ale zasada bardzo podobna 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.