Skocz do zawartości

Eastern Veil


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, TUR napisał:

Veil wyszedł mega dobrze.

Dzięki. Jestem nim bardzo zaskoczony. Pierwszy raz paliłem klatki na tak dużym czasie, myślałem że będzie kicha a wyszło całkiem nieźle. Jak się uda planuje na dniach dopalic materiału, ale priorytet to rozwiązać problemy które przestawiłem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każda tuba, nawet ta z najwyższej półki nie jest doskonała i do korekcji występującego tilta należy zastosować tilt adapter. Tu niestety możesz mieć z tym problem, gdyż to urządzenie to dodatkowe 10-11 mm drogi optycznej, a backfocus Canona to 44 mm więc może zbraknąć miejsca. 

Możesz też spróbować rotować aparat względem tuby i znaleźć taki kąt, że ten błąd będzie najmniejszy.

 

Co do gwiazdek w rogach to poeksperymentuj metodą prób i błędów z odległością od korektora. Podane 55 mm może być nawet +/- 3mm. Ja tak miałem w jednej tubie.

 

Co do "saturnowatych" gwiazd, nie wygląda mi na ściśniętą soczewkę. Wtedy gwiazdy to raczej trójkąty albo koślawe kalafiory. Tu raczej wchodzi w grę błąd prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tuvoc napisał:

Świetnie wyszło! Moje uznanie. Tym bardziej, że masz świadomość wszystkich mankamentów. To tylko zwiastuje kolejne bardzo dobre i jeszcze lepsze zdjęcia. 

Dzięki Mirku! Zdjęcia ogólnikowo w końcu zaczynają mi się podobać, więc mogę zacząć bardziej dbać o szczegóły i doskonalić fotografię :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzędziel

Na szczęście mam ASI071MC, ona ma wbudowany adapter, więc na pewno będę próbował ale póki co chcę poznać teorię problemu, żeby w miarę szybko sprecyzować problem i naprawić go nie marnując pogodnych nocy. Dziwi mnie, że kijowy newton sw takiego tilta nie pokazywał. CCD inspektor, którego licencja mi wygasła, pokazywał niemal 50% i bardzo nierówną siatkę. Na prawdę mnie to wystraszyło.

 

Co do odległości - sugeruje się grafiką którą znalazłem w internecie i która wizualizuje jak wyglądają gwiazdy w rogach gdy odległość od kolektora jest zbyt duża lub zbyt mała, a w moim przypadku właśnie okazuje się że jest zbyt duża. Muszę spróbować 53mm na przykład, tylko zastanawiam się jak,skoro mam jedynie złączki dołączone do ASI.

 

Jeśli chodzi o gwiazdki saturny, to prowadzenie dobre, błąd mam zwykle w okolicach 1" przy skali zdjęcia 2.2, więc teoretycznie prowadzenie nie powinno mieć znaczenia, chyba że się mylę?

Edytowane przez Rosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.