Skocz do zawartości

Elite dangerous wspólne granie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Ale to wciąga :)

 

Mam kilka pytań,

1 Jak rozumiem na początku jest się takim freelancerem niezwiązanym z żadną frakcją ? Czy potem można się do jakiejś przyłączyć ? Jeśli tak do do którejś z tych "oficjalnych" czy stworzonych przez graczy ?

2 Czy wszystkie statki w grze są pilotowane przez graczy czy niektóre to booty ?

3 Czy cześć stacji orbitalnych została stworzone przez graczy (niektóre mają dość dziwaczne nazwy) ?

 

20211120143549_1.jpg

20211120180924_1.jpg

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misza napisał:

Ale to wciąga :)

 

Mam kilka pytań,

1 Jak rozumiem na początku jest się takim freelancerem niezwiązanym z żadną frakcją ? Czy potem można się do jakiejś przyłączyć ? Jeśli tak do do którejś z tych "oficjalnych" czy stworzonych przez graczy ?

2 Czy wszystkie statki w grze są pilotowane przez graczy czy niektóre to booty ?

3 Czy cześć stacji orbitalnych została stworzone przez graczy (niektóre mają dość dziwaczne nazwy) ?

 

20211120143549_1.jpg

20211120180924_1.jpg

1. Nie trzeba, ale warto się przyłączyć do jednej z Super Powers, żeby otrzymywać nigdzie indziej nie dostępne moduły. Polecam na początek Aisling Duval, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu dostaniesz Prismatic shield generator.

2. Większość to booty.

3. Wszystkie stworzone są przez developerów. Gracze czasem mają wpływ na nazewnictwo (nie tylko stacji, ale także systemów, gwiazd i planet). Np. możesz natknąć się na planetę Husaria, na której znajduje się kolonia Sobieski:original:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze inna sprawa. Warto zakupić ten dodatek Odyssey ? Ludzie go bardzo krytykowali, ale potem chyba poprawiono cześć bugów. Nie zależy mi na FPS który do niego dodali ale na możliwości lądowania na większej liczbie ciał, a to chyba też dodano ? Tzn niektóre rodzaje atmosfery nie stanowią już przeszkody, zgadza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 20:09, Misza napisał:

2 Czy wszystkie statki w grze są pilotowane przez graczy czy niektóre to booty ?

Łatwo to rozpoznać. Boty mają wypełnione znaczniki na radarze, gracze puste. Kwadrat - schowane hardpointy, trójkąt wyciągnięte. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat gra w Elita już chyba 6 lat, kupił wypasioną przepustnice, nawet mikrofon studyjny żeby go lepiej w klanie było słychać i się dziwi, że ja w to nie gram. Już mnie próbował zarazić jak jeszcze nie można było eksplorować planet :) Boje się braku życia bo wiem że jak mnie wciągnie to będą się pytać na forum czy ktoś wie co się ze mną stało że się nie logowałem tyle czasu :P Trochę też się obawiam że to będzie taki oGame że się poświeca kupę czasu, ale zawsze trafi się ktoś mocniejszy który może to wszystko w jednej chwili przemienić na pył i jak nie ogarnę sobie dobrego klanu to może być ciężko :D czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elitka jest o tyle specyficzna, ze tryb online to tylko jeden z trybów ;) Jak nie chcesz iść na pełny basen, to możesz grać solo (tylko ty i NPCe choć twoje dzialania bedą miały wpływ na ekonomie i sytuacje polityczną w systemie), lub w trybie szwadronowym (ty + kumple + NPCe) z tym samym skutkiem na otoczenie. Generalnie ten ostatni tryb jest pewnego rodzaju remedium na przypchane serwery na przykład. Niemniej, najmocniejszą immersje masz na otwartych wodach. Scenariusz - musisz ogarnąć wizytę u inżyniera który ma unikalne umiejętności tuningu jakiegoś elementu twojej krypy. Wiadomo, że w systemie gdzie rezyduje będzie "tłoczno" zarówno od normalnych gracy  jak i ganku. Możesz to zrobić na sucho (wychodzisz w solo, wlatujesz, na luzie robisz co potrzebujesz i wylatujesz) albo na żywca. Planujesz operacje tak by dotrzeć i opuścić system w jednym kawałku. Starcie z komandorem to zupełnie inna liga niż z NPCem. Ludź jest nieprzewidywalny. Może być różnie nastawiony i jeśli dojdzie do konfrontacji może stosować taktykę walki na jaką nie jesteś gotowy / twój build nie jest gotowy. Skończyć się to może pufnięciem lub zmiataniem z podkulonym ogonem. Ale... no tu jest cały "smak" ED. Bo scenariusz "wejść w system, zejść na hangar enga i wrócić" można zrobić na pierdyliard sposobów z czego cześć bedzie skradanką, cześć nastawiona na "wyrolowanie" co durniejszych cyngli, część może opierać się na skoordynowanym działaniu grupowym, część na rozwiązania minimalizujące straty w przypadku wejscia w negatywną interakcje, a bedą i takie nastawione na "czas przewietrzyć ten system z buractwa" ;) 

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z Oddysey jak dla mnie to gigantyczny spadek wydajności mojego zestawu - o ile w Horizons miałem wszystsko na ultra grafikach ( core I5 9th, 16GB Ram, Nvidia 1060 z 3GB) o tyle w Oddysey musze lecieć pomalutku nad powierzchnią planety na ten przykład żeby zdążyło wczytać i zrenderować kamyki, roślinki etc na powierzchni ( tu już nie ma "mientkiej gry" żadnych wskaźników gdzie czego szukać na powierzchni i to mi się strasznie podoba ) - i muszę się tak krzątać na ustawieniach grafy na poziomie medium ! 

stąd na przykład wróciłem do exploracji - nie wyobrażam sobie misji w osadach czy innych strzelanek na powierzchni jak na razie - jak wrócę do bąbla zobaczę czy zestaw da radę np ze strzelaniem do targoidów 

 

 

(cmdr vonTadeooo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tej samej klasy kartę w lapku i jakby to powiedzieć.. no generalnie dla tego typu kart, to raczej normalne, że się dławią na ultra ;)  ED nie jest tu wyjątkiem. A w kwesti fixow i nowych baboli. Moim zdaniem więcej jednak naprawili niż popsuli :D

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.