Skocz do zawartości

Elite dangerous wspólne granie


Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu, albo na początku przyszłego, wychodzi update 9, w którym obiecali znacznie poprawić wydajność i optymalizację. Poczekamy, zobaczymy.
U mnie Odyseja jest nawet jako tako grywalna na wszystkich ustawieniach wysokich. Klatki lecą na łeb tylko w naziemnych 'combat zonach'.
i5-8300H, GTX 1060 (6Mb)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Tak czytam Wasze posty i aż nachodzi mnie ta tęsknota za polataniem w bezmiarze kosmosu:-). Nigdy nie miałem osobiście do czynienia z podobnymi grami online, choć wielokrotnie gdzieś tam kusiło, by spróbować.

Rozumiem, że by zacząć, musiałbym przede wszystkim kupić tą grę. Kilka postów wyżej jeden z Kolegów podrzucił link do tutoriala. Jedno, co mnie trochę powstrzymuje przed wejściem w ten fantastyczny świat, to obawa po przeczytaniu kilku historii o nieetycznych zagrywkach niektórych graczy / grup wobec  świerzaków.

 

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nowi piloci startują w swoich "Bąblach" do których nikt poza nowymi nie ma dostępu -  sam wybierasz czas kiedy wylecisz ze strefy chronionej

poza tym gra ma 3 tryby - online = wszyscy , grupowe = znajomi tylko oraz solo - poza tym masz boty - którym bez problemów jesteś w stanie zwiać albo nie dać się wychwycić w nadświetlnej ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrisJot napisał:

Ok, thx za wyjaśnienie. Czy jak już będę chciał wylecieć z "bąbla", jak przyłączyć się do jakiejś grupy? Może Cię jakąś polecić?

To oczywiście jako next step, ale pytam, skoro planuje wydać kasę na grę.

 

Kris

 

Po wykonaniu kilku misji w sektorze dla nowicjuszy dostaniesz misję poza "bąbel nowicjuszy" oraz stosowną informację, że jak już opuścisz "bezpieczną strefę" to już do niej nie powrócisz. I tak to działa. Najlepiej podejść do tego ostrożnie, wręcz z życiowym realizmem. Jeśli dopiero zdałeś na prawo jazdy i nie jesteś gotów jeździć autostradami z dużą prędkością lub po zatłoczonych metropoliach, to nie robisz tego. Dlatego warto zostać w strefie nowicjuszy do czasu, aż będziesz w miarę pewnie trzymał stery i będziesz miał już jakiś przyzwoitszy statek - załóżmy Cobrę MkIII, która jest moim zdaniem bardzo dobrym statkiem nie tylko na początek, ale i w innych fazach rozgrywki.

Co się tyczy Gankerów, to owszem, mogą czekać na nowicjuszy tuż za strefą początkujących, głównie w systemie do którego wiedzie misja opuszczenia "bezpiecznego bąbla". Niestety seal clubbing to dość pospolite zjawisko w grach. Niektórzy po prostu czerpią przyjemność z zepsucia komuś rozgrywki, zniszczenia komuś kilku godzin "pracy" w grze. Dopóki nie masz umiejętności i wiedzy, jak uciec oraz nie masz dobrze zbudowanego statku, to warto rozważyć granie solo przez pewien czas.

*edit*
P.S: Dołączyć do eskadry możesz w dwojaki sposób: Dostać zaproszenie od kogoś i je zaakceptować albo już w grze odnaleźć w odpowiednim panelu eskadr, tę eskadrę, która Cię interesuje i aplikować do niej.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naszą "tajną" ekipę, to mamy tajną grupę na Facebooku. Nie jesteśmy jakoś super aktywni, ale wymieniamy się informacjami, filmikami, buildami statków itp. Jeśli chcesz, to podaj mi na PW pod jakimi personaliami dodać Cię na FB do znajomych. Wtedy mogę dodać Cię do naszej grupy.
No chyba, że jesteś już znajomym z którymś z pozostałych kolegów, to oni Cię dodadzą.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, w takim razie zgłoszę się, jak tylko kupię i trochę obeznam się z grą jako świerzak. Też nie mam za bardzo czasu na granie, wolę lookać w niebo, ale jak pogoda ostatnio nie dopisuje i cały sprzęt odpicowany czeka w skrzyneczkach, to szukam chociaż na chwilę substytutu obcowania z bezmiarem kosmosu:-).

 

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zajebiste :)
ja wczoraj macałem temat po update nr9 

jest troszkę lepiej - mam około 30 klatek na planecie - grafa na high 

szukam roślinek żeby zobaczyć czy skaner działa - do mojego "domowego" systemu ( WISE 1507 czy jakoś tak zaraz obok SOLa) mam raptem 40 skoków po 65 Ly - wracam sprzedać sample biologiczne - i nie wiem co dalej ;)

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.09 - 20.43.31.21.png

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.09 - 23.13.10.13.png

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.09 - 23.20.41.46.png

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.09 - 23.17.55.61.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wimmer napisał:

 

Jak to co? Grind inżynierów od personalnego sprzętu. Grind do krwi zdartych palców :D

 

hahaha - to właśnie wqrwiło kumpla - cytując - wracał z roboty - i odpalając elite szedł do kolejnej hahahahha

jak na razie poczekam aż sampler zacznie działać - mogę pingować ale sampli exobiology nie pobiera 

 

 

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.11 - 00.11.11.87.png

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.11 - 00.11.16.73.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misza napisał:

Czy istnieją jakiekolwiek planety z wodą (morza, jeziora, rzeki) na których można lądować?


Nie.
Gracze od dawna prosili o możliwość lądowania na takich planetach... Może dadzą nam w przyszłości.
A na razie nawet nie myślą o nowej, dużej zawartości, jako że Odyseja po 7 miesiącach od wydania nadal nie jest zoptymalizowana, nadal nie działa płynnie i nadal jest pełna błędów, a konsolowi gracze zaczynają się martwić, czy aby Odyseja zostanie dostarczona na konsole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

próbuje się połapać w dostępnych wariantach dystrybucji Elite Dangerous :-).

1. Czy grę warto kupić poza steam (np. na muve)?

2. Jaki wariant wybrać?

  a) https://store.steampowered.com/app/359320/Elite_Dangerous/

  b:) https://muve.pl/sklep/digital/akcja/elite-dangerous-commander-premium-edition,1701382

czy to jest to samo co w linku poniżej:

https://store.steampowered.com/sub/525369/

 

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pytanie - zasadniczo to samo - nie wiem tylko czy mając dodatek Oddysey masz też Horizon ( ostatni genialnie działający)
ja swojego elite kupowałem parę lat temu nA Steamie - na gwiazkę co roku zawsze były przeceny - kupiłem podstawkę za jakieś 49 zł - Horizon chyba rok później w podobnej przecenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

i stało się, kupiłem na muve:-). Pakiet commander zawiera komplet razem z Horizon. Przeszedłem pierwszy tutorial na Odyssey. Oj momentami było ciężko, widać brak doświadczenia u mnie. Teraz rozkminiam co dalej, jak zarobić pierwsze kredyty... :-). Gra wygląda ekstra, a ogrom możliwości trochę przytłacza, przynajmniej na początku. Aaa i próbowałem swoich sił na padzie od XBox'a, nieeeee, to nie dla mnie. Mysz i klawiatura, to jest to co tygryski lubią najbardziej.

 

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle wiszę - teraz kolejna planeta (3xbio) - tu "przeczekam" aż naprawią 
albo dodadzą możliwość resetu zasobnika - tu widać że mam pierwszy sampel ( z 3 wymaganych żeby zaliczyć próbkę do sprzedaży)
żadne reload czy inne klawisze nie działają 
 

Elite Dangerous Screenshot 2021.12.13 - 20.48.22.18.png

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.