Skocz do zawartości

Phd i meridian


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

panowie szybkie pytanie, po meridianie zawsze robiłem kalibrację gwiazdy w phd od nowa, gdzieś przeczytałem że APT sam ustawi gwiazdę po meridianie,spróbowałem i niestety się nie udało. Teraz patrzę na ustawienia PHD2 i zastanawiam się czy nie powinienem zaznaczyć tych pól? Jak macie doświadczenie w tym temacie to bardzo proszę ,podzielcie się wiedzą.Bo tylko to jeszcze nie pozwala mi na całkowicie samodzielną sesję.1212214775_Beznazwy.jpg.c735fdffca321587e6ee9d3da21b4110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przywracanie kalibracji tylko wtedy kiedy nie dotykasz guidera i nie zmieniasz ustawienia kamery, jeśli to robisz przed każdą sesją to nie jest to dla ciebie. (bo raz skalibrowany może sobie wtedy stosować te ustawienia, jeśli je obruszysz no to kalibrować trzeba od nowa.)

Tego drugiego nie zaznaczaj, nie słyszałem by w praktyce było to pomocne, przynajmniej ja nie używam.

APT powinno samo wybrać gwiazdę, prawie każdy soft który łączy się z PHD2 tak robi, powinien i ten.

Kalibracji nie musisz po meridianie robić, ja jadę już 3 miesiące na jednej kalibracji i jest dobrze bo nie ruszam.

Ogólnie to APT samo z automatu wszystko wykona jeśli mu pozwolisz i nie przeszkodzisz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imar napisał:

Auto przywracanie kalibracji tylko wtedy kiedy nie dotykasz guidera i nie zmieniasz ustawienia kamery, jeśli to robisz przed każdą sesją to nie jest to dla ciebie. (bo raz skalibrowany może sobie wtedy stosować te ustawienia, jeśli je obruszysz no to kalibrować trzeba od nowa.)

Tego drugiego nie zaznaczaj, nie słyszałem by w praktyce było to pomocne, przynajmniej ja nie używam.

APT powinno samo wybrać gwiazdę, prawie każdy soft który łączy się z PHD2 tak robi, powinien i ten.

Kalibracji nie musisz po meridianie robić, ja jadę już 3 miesiące na jednej kalibracji i jest dobrze bo nie ruszam.

Ogólnie to APT samo z automatu wszystko wykona jeśli mu pozwolisz i nie przeszkodzisz.

Dzięki,dzisiaj jak wrócę z pracy to usiądę do APT raz jeszcze i zobaczę,może mam coś nie zaznaczone,albo złe zaznaczone.Dam znać czy coś się zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Phd i meridian

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.