Skocz do zawartości

Namibia 2021 czyli astrofoto w czasach zarazy


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Adam87 napisał:

Powiem tylko jedno, ile trzeba zapłacić aby pozwolić sobie na taki wyjazd marzenie ?

Co prawda nigdy nie byłem tak daleko na astrowyprawie, ale jeśli chcesz udać się sam i sam mieszkać w pokoju/domku, to koszty trzeba założyć na poziomie co najmniej 10k PLN.

Z tego:

a) ok. 4k PLN za bilety lotnicze;

b) co najmniej 6K PLN za pobyt - jeśli cena za pokój wraz z wyżywieniem to ok. 450zł/dobę (a mieszkasz sam), to koszt za sam pobyt wynosi ok. 6300 zł. Do tego oczywiście dochodzą pieniądze wydane na transport, tzn. przewóz z lotniska na farmę i z powrotem, wycieczki miejscowe (jeśli sobie kupisz) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Wam zazdrościłem i żałowałem, że zrezygnowałem z wyjazdu.

Czekam na fotki.

Co do kosztów to chyba diametralnej różnicy w porównaniu z 2019 nie było?

Jak sobie przypominam (mój wątek z poprzedniej wyprawy) to wyszło poniżej 10 kPLN.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@isset Jesteś moim człowiekiem, ja dodatkowo mógłbym zamienić bilety lotnicze na autogaz i pojechać moją 25 letnią Nubirą. Plus jako wyżywienie będąc w tym raju wystarczył by mi w zupełności pasztet mazowiecki popijany oazą z dyskontu któreo nazwy nie wymienię. Czy są na sali chętni na taką alternatywę ?

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Powiem tylko jedno, ile trzeba zapłacić aby pozwolić sobie na taki wyjazd marzenie ?

Koszty to żadna tajemnica. Wszystko jest ogólnie dostępne.

Przelot to około 3-3,5k PLN z Wa-wy przez Frankfurt do Windhoek

Do tego transport na farmę i z farmy, w zależności od ilości ludzi.

Wszystkie ceny noclegu i transportu są tutaj:

https://www.tivoli-astrofarm.de/en/guestfarm/rates/pricelist-accomodation/

 

Ceny wynajmu sprzętu tutaj:

https://www.tivoli-astrofarm.de/en/guestfarm/rates/pricelist-astronomy/

 

Do tego trzeba aktualnie doliczyć ceny testów na covid-19. Ja robiłem łącznie 3 sztuki, suma to ~600zł.

 

Godzinę temu, isset napisał:

Powiedz jak przewozicie w samolocie np kamery, tuby? Przecież tymi walizkami rzucają i różne cuda się dzieją. 

W bagażu podręcznym miałem cały wrażliwy sprzęt.

3 obiektywy

RedCat

2 kamery astro z akcesoriami

Canona 6d 

AsiAir, guidery etc...

Niektórzy w bagażu podręcznym przewozili Takahashi Espilon 130ED :)

 

48 minut temu, gryf188 napisał:

Mam nadzieję że byłeś bardziej cierpliwy niż w 2019 roku :D . Super relacja , czekamy na fotki.

Cierpliwość to nie jest moja najlepsza cecha, ale było zdecydowanie lepiej :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Duser napisał:

Ja uwielbialem tamtejsze robactwo :)  Niestety , nie udało  mi sie namierzyć skorpiona , ale kilka robaczków sfotografowałem :D

Potwierdzam, wszystkie robaki lubiły Piotrka z wzajemnością :)

Po tych zdjęciach aż wszystko mnie zaswędziało - fuj........

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący post. To musiało być niesamowite przeżycie. Chętnie rozważyłbym taki wypad w przyszłości. Mieć możliwość korzystać z dużego dobsona w takich warunkach na południu, to luskus dla każdego milosnika astronomii. 

Czy takie wypady są organizowane gdzieś publicznie na forach?

Lecieć tam samemu i nie mieć do kogo ust otworzyć to trochę lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Martyn napisał:

Bardzo interesujący post. To musiało być niesamowite przeżycie. Chętnie rozważyłbym taki wypad w przyszłości. Mieć możliwość korzystać z dużego dobsona w takich warunkach na południu, to luskus dla każdego milosnika astronomii. 

Czy takie wypady są organizowane gdzieś publicznie na forach?

Lecieć tam samemu i nie mieć do kogo ust otworzyć to trochę lipa.

Hej

Publicznie to raczej nie organizuje się takich wyjazdów. Chociaż przy wyprawie w 2019 roku rzucałem ogłoszenie tutaj na forum, bo szukaliśmy 1 osoby do ekipy.

Ale powiem Ci szczerze że właściciele farmy byli zdziwieni że jesteśmy tak zorganizowaną grupą. Inni przebywający na farmie to byli właśnie tacy pojedynczy miłośnicy astronomii.

Jeśli porozumiewasz się po angielsku, niemiecku to bez problemu znajdziesz kogoś z kim można pogadać.

pk 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bas.sic zmienił(a) tytuł na Namibia 2021 czyli astrofoto w czasach zarazy

Piękna sprawa.

Na tę chwilę najbardziej podobają mi się dwa Taki bliźniaki 130 :D

Widzę, że Reinhold nie zmienił upodobań co  do psów. W czasie mojego pobytu był taki stosunkowo młody  więc zakładam że jeden z nich to on. Fajnie wrócić wspomnieniami  tym bardziej że chyba mam jeszcze jeden nieobrobiony obiekt !

Na skorpiony poluje się sposobem, ale nie testowałem , w ciągu dni siedzą sobie w ziemi ;)

Normalnie zatęskniłem za Tivoli.

 

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, zazdroszczę pewnie jak wielu innych forumowiczów (ale chodzi o taką pozytywną zazdrość, nie tą typowo polską). Marzy mi się zobaczenie kiedyś Omegi Centauri własnymi oczami, Mars w zenicie podczas wielkiej opozycji a nie płożący się gdzieś po krzakach jak u nas w Polsce, czytanie książki oświetlonej jedynie blaskiem drogi mlecznej :icon_wink: ... Och, niebo południowe, niespełnione marzenie wielu z nas.  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.