Skocz do zawartości

3 820 000 gwiazd - mozaika centrum drogi mlecznej z Namibii


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MaciejW napisał:

3 820 000 gwiazd wykrywa mi StarAligment w PixInsight. 150 różnych kadrów po 300 sekund zarejestrowanych parą nikon D600 i takahashi epsilon 130d. 
Projekt, który zostawiłem na koniec pobytu w Namibii, zwątpiłem, że wyjdzie, a jednak udało się zarejestrować wszystkie kadry w dwie noce.
Finalna mozaika ma około 2 gigapixeli, tutaj prezentuje tylko 12% originalnej rozdzielczości. 
Delikatnie obrobione - stretch i LHE dla podkreślenia pyłów.
Wszelkie uwagi na temat obróbki mile widziane.

 

mosaic_full_resolution_16bit_stretched_LHE_12percent_vertical_cropped.thumb.jpg.9243e92748ebb0bca53066b400c20ce5.jpg

Coś niesamowitego.

Gratuluje - jakie ostre i dokładne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaciejW napisał:

3 820 000 gwiazd wykrywa mi StarAligment w PixInsight

22 minuty temu, MaciejW napisał:

tutaj prezentuje tylko 12% originalnej rozdzielczości. 

Masz komputer kwantowy do obróbki?

Wydaje się, że ta liczba jest sporo niedoszacowana o conajmniej jedno zero. Praca roku 2021 jak dla mnie, chociaż do końca całe 6 miesięcy.

Edytowane przez orome4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tak wspaniałej pracy i wytrwałości w ukończeniu projektu. Aż trudno uwierzyć, że system zliczył ok. 4 miliony gwiazd. To chyba zaledwie 0,00002 wszystkich gwiazd naszej galaktyki. Jak potężna jest nasza galaktyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

Wybitna praca!

Jak to kadrowales?

 

W SGP, stwierdzam, że można było lepiej, ale nie będę narzekał.

Inną mozaikę zaplanowałem w Cartes du Ciel i mam wrażenie, że lepiej ogarnia fakt, że niebo jest sferą.
 

5 minut temu, orome4 napisał:

Masz komputer kwantowy do obróbki?

 

Ryzen 5900 i zwykłe LHE zajmowało kilkanaście minut. 32GB ramu i PI wołał o więcej jak chciałem spróbować odszumić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny efekt. Rzeczywiście można by lekko podbić kontrast, ale to już kwestia indywidualnej interpretacji materiału, która nie umniejsza pracy włożonej w projekt. Mozaiki cieszyły się dużym wzięciem podczas wyprawy, moja również będzie na dniach gotowa do prezentacji :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.