Skocz do zawartości

[K] Złączka/adapter M48x0.75 żeński na M42x0.75 (T2) męski krótka (5, 6mm)


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupię taką złączkę jak w temacie. Szlag mnie chce trafić i jasna cholera zalać, bo zakupiłem taką na aliexpress dokładnie tu: https://pl.aliexpress.com/item/1970984046.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6af75c0fGTHvWw i złączka jest walnięta. Po 1.5 obrotu następuje powolny opór aż do całkowitego - ewidentnie coś nie tak z gwintem M48 - najprawdopodobniej skok nie ten ale nie jestem w stanie zmierzyć. Próbowane na moim korektorze komy Baadera i 2" filtrze UV/IR Baadera. Wykręcona tuleja z okularu 2" lub inna, dłuższa złączka M48xT2 którą posiadam wkręca się w korektor/filtr idealnie. Co więcej - brat kupił z tego samego źródła tą samą złączkę kilka m-cy temu i tak samo się nie wkręca, więc najprawdopodobniej jakaś felerna partia.

Zatem - do sedna - kupię taką złączkę - krótką na 5, 6mm (potrzebna mi do korektora komy Baader) tylko NIE TAKĄ, jak na załączonym zdjęciu:

 

Untitled-1.jpg

A jakby jeszcze miała pierścień do regulacji na gwincie T2, to już w ogóle święto.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.