Skocz do zawartości

NGC 6888 - test nowego setupu


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdy przyjęły trochę kształt rozgwiazd. Osobiście wolałbym kolorystykę bardziej w stronę magenty, "ceglasty" kolor dla H mi nie za bardzo odpowiada, bo zaczyna powiewać zielenią. Poza tym ładnie pokazałeś obszar, fajny detal Ci wyszedł. Celowałem kiedyś w ten obiekt tym samym teleskopem, ale uzyskałem detal podobny jak przez wizjer od drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, count.neverest napisał:

Osobiście wolałbym kolorystykę bardziej w stronę magenty, "ceglasty" kolor dla H mi nie za bardzo odpowiada, bo zaczyna powiewać zielenią.

 

W fotografii kolorowej, nawet z filtrami wąskopasmowymi czerwień Ha z reguły leci w stronę cegły. Trochę więc trudno o swobodę obróbki. Można kombinować w PS jakieś zamiany kolorów, ale nie jestem fanem takich kombinacji. Uważam więc, że jak na matrycę kolor efekt kolorystyczny jest całkiem przyzwoity.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości, m.in. "mało okrągłych" gwiazd i różnych innych. Po chwili odpoczynku i obejrzeniu kilku tutoriali - podejdę do materiału raz jeszcze i na miarę swoich początkujących umiejętności obróbki materiału spróbuję wyeliminować mankamenty.

 

Niemniej jednak jako rozpoczynający na nowo przygodę z astrofotografią po ponad 6 latach jestem zadowolony z efektu pierwszego strzału z astrokamery. Daje to motywację do dalszej pracy.

To otwarcie nowego rozdziału w tym hobby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem Ci, że jestem fanem tego filtra - wyciąga pięknie mgławice.

Mam takie odczucie, że nawet przy pełni łapie wodór i tlen prawie tak samo pięknie jak przy bezksiężycowej nocy. Mam już w planach nowe obiekty mgławicowe dla niego na lato. Także jeszcze raz dzięki 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marvaz napisał:

Bardzo ladnie sobie poradziles z tlenowymi partiami Crescenta :)

 

Dzięki. Po  przejściach z pierwszym zdjęciem uważam, że obróbka materiału to ok 75% sukcesu udanego zdjęcia. Mam nadzieję, że teraz już będzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, simarik napisał:

Rzeczywiście szkoda bańki. Dopiero jak zabrałem się za obróbkę materiału zobaczyłem jak skopałem kadr. No trudno to nauczka na przyszłość żeby lepiej planować kadr.

EEEtam bańka :P  Osobiście wolałbym nieco kadr w prawo przesunąć, na wodorowe tło.

Dla mnie Półksiężyc jest w sam raz z otoczeniem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w tym przedziale cenowym ciężko trafić na coś dobrego bo rozrzut jakościowy sprzętu jest spory. Akurat egzemplarz który mam to naprawdę dobra sztuka.

Jest tutaj na forum aktywny wątek o tym jakie APO wybrać. Zobacz tam na omawiane przez kolegów sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.