Jump to content

NGC 6888 - test nowego setupu

Recommended Posts

Gwiazdy przyjęły trochę kształt rozgwiazd. Osobiście wolałbym kolorystykę bardziej w stronę magenty, "ceglasty" kolor dla H mi nie za bardzo odpowiada, bo zaczyna powiewać zielenią. Poza tym ładnie pokazałeś obszar, fajny detal Ci wyszedł. Celowałem kiedyś w ten obiekt tym samym teleskopem, ale uzyskałem detal podobny jak przez wizjer od drzwi. 

16 minut temu, count.neverest napisał:

Osobiście wolałbym kolorystykę bardziej w stronę magenty, "ceglasty" kolor dla H mi nie za bardzo odpowiada, bo zaczyna powiewać zielenią.

W fotografii kolorowej, nawet z filtrami wąskopasmowymi czerwień Ha z reguły leci w stronę cegły. Trochę więc trudno o swobodę obróbki. Można kombinować w PS jakieś zamiany kolorów, ale nie jestem fanem takich kombinacji. Uważam więc, że jak na matrycę kolor efekt kolorystyczny jest całkiem przyzwoity.

• Like 2

Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości, m.in. "mało okrągłych" gwiazd i różnych innych. Po chwili odpoczynku i obejrzeniu kilku tutoriali - podejdę do materiału raz jeszcze i na miarę swoich początkujących umiejętności obróbki materiału spróbuję wyeliminować mankamenty.

Niemniej jednak jako rozpoczynający na nowo przygodę z astrofotografią po ponad 6 latach jestem zadowolony z efektu pierwszego strzału z astrokamery. Daje to motywację do dalszej pracy.

To otwarcie nowego rozdziału w tym hobby.

• Like 1

Oj powiem Ci, że jestem fanem tego filtra - wyciąga pięknie mgławice.

Mam takie odczucie, że nawet przy pełni łapie wodór i tlen prawie tak samo pięknie jak przy bezksiężycowej nocy. Mam już w planach nowe obiekty mgławicowe dla niego na lato. Także jeszcze raz dzięki 

• Like 1
53 minuty temu, Marvaz napisał:

Bardzo ladnie sobie poradziles z tlenowymi partiami Crescenta :)

Dzięki. Po  przejściach z pierwszym zdjęciem uważam, że obróbka materiału to ok 75% sukcesu udanego zdjęcia. Mam nadzieję, że teraz już będzie z górki.

Rzeczywiście szkoda bańki. Dopiero jak zabrałem się za obróbkę materiału zobaczyłem jak skopałem kadr. No trudno to nauczka na przyszłość żeby lepiej planować kadr.

3 godziny temu, simarik napisał:

Rzeczywiście szkoda bańki. Dopiero jak zabrałem się za obróbkę materiału zobaczyłem jak skopałem kadr. No trudno to nauczka na przyszłość żeby lepiej planować kadr.

EEEtam bańka :P  Osobiście wolałbym nieco kadr w prawo przesunąć, na wodorowe tło.

Dla mnie Półksiężyc jest w sam raz z otoczeniem :)

• Like 1

Bardzo mi się podoba.

Też uważam, że z tym FOV, to kadr z Bańką wyglądałby co najmniej komicznie.

Fajne kolory.

• Confused 1

Sorry za offa ale jak się sprawia łapacz fotonów?? Przymierzam się do kupna jakiegoś małego teleskopu i ciężko wybrać coś konkretnego

Rzeczywiście w tym przedziale cenowym ciężko trafić na coś dobrego bo rozrzut jakościowy sprzętu jest spory. Akurat egzemplarz który mam to naprawdę dobra sztuka.

Jest tutaj na forum aktywny wątek o tym jakie APO wybrać. Zobacz tam na omawiane przez kolegów sprzęty.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 131 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.