Skocz do zawartości

Teleskop/obiektyw do matrycy 52mm


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Może RedCata spróbuj? tylko musiałyś przebierać w egzemplarzach.

Myślałem o nim, ale on pokrywa tylko 44mm full-frame

ale dzięki ...

Gdzieś widziałem gościa w necie (nie mogę znaleźć ), używał 200mm obiektyw z FLI, która ma mniejszy backfocuse od SBIGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może askar 200 tylko on ma backfocus 55...

Właśnie - duży problem ...

A znów jak coś jest z takim backfocusem to jak kolega wyżej proponował - nie pokrywa dużego sensora.

Kiedyś przerabiałem to z teleskopem i flattenerem który miał powyższy problem czyli max full-frame i wyglądało to jak proteza i nie dawało sie skalibrować.

1762644786_M77LDD-Kopia.thumb.jpg.7c05189d16b8aef2ce6b17356e20a027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj osoba z podobnym problemem:

 

Medium Format Lenses for 16803 - Experienced Deep Sky Imaging - Cloudy Nights

 

Obiektyw za 700$ na ebay to jeszcze nie szczyt drożyzny (na pewno taniej niż Tak)

 

Mamiya 645 APO 200mm F2.8 Lens | eBay

 

Wydaje się że przy pikselu 9um to kamera wybaczy wiele :)

 

EDITED:

z tym że podobne pole (albo i większe) przy prawie identycznej aperturze załatwia Ci zestaw Sigma Art 105/1.4 + APS-C

Albo Samyang 135 + FullFrame

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie do końca z tym ‚‘Takiem‘‘ – bo z reduktorem ma 380mm ogniskowa i nie pokrywa 52mm sensora – a w standardzie  to prawie co mam z AP155 780mm,

z którego jestem bardzo zadowolony.

Szukam 200mm najlepiej – ale jak sami widzicie ciężki temat z backfocusem.

Właśnie ten obiektyw widzaielm z FLI – Mamiya – co podlinkowal kolega – tylko tam niestety backfocus za mały do Sbiga.

 

Nowej kamery nie potrzebuje – bo posiadam już inny wynalazek - QSI – który mogę podłączyć do obiektywu canona 100mm. – Ale to chyba nie będzie tak ekstremalne i ''silne‘‘ w łapaniu fotonów.

QSI mam podłączone obecnie do ADLa – i to mi pasuje i nie chciałem tego zmieniać.

 

Edit

http://www.stern-fan.de/Seiten/teleskope-mamiya200.html

to wlasnie widzialem z FLI ...

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Naski napisał:

Szukam 200mm najlepiej – ale jak sami widzicie ciężki temat z backfocusem

 

A powiedz jak wygląda sprawa backfocusa? Sama kamera to pewnie jakieś 35mm, a co z resztą, nie da się nic ugrać?

 

Mamiya 645 ma flange distance 63.3 mm to i tak bardzo dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.