Jump to content

Teleskop/obiektyw do matrycy 52mm

Recommended Posts

Znacie jakiś obiektyw/teleskop 200-300mm który pokryłby sensor 36x36mm

i co najgorsze miał duży backfocus około 70mm. Coś do ekstremalnie szerokich ujęć.

• Like 1

Cytat

Może RedCata spróbuj? tylko musiałyś przebierać w egzemplarzach.

Myślałem o nim, ale on pokrywa tylko 44mm full-frame

ale dzięki ...

Gdzieś widziałem gościa w necie (nie mogę znaleźć ), używał 200mm obiektyw z FLI, która ma mniejszy backfocuse od SBIGa.

Cytat

Może askar 200 tylko on ma backfocus 55...

Właśnie - duży problem ...

A znów jak coś jest z takim backfocusem to jak kolega wyżej proponował - nie pokrywa dużego sensora.

Kiedyś przerabiałem to z teleskopem i flattenerem który miał powyższy problem czyli max full-frame i wyglądało to jak proteza i nie dawało sie skalibrować.

1762644786_M77LDD-Kopia.thumb.jpg.7c05189d16b8aef2ce6b17356e20a027.jpg

Takahashi FSQ-106EDX4 + With 645RD QE0.72X focal reducer kryje 60 mm i ma 380mm, bacfocus tylko 56.2mm

Ciężko będzie znaleźć coś szerszego na rynku konsumenckim. Może jakieś obiektywy ze średniego formatu.

• Like 1

Tutaj osoba z podobnym problemem:

Medium Format Lenses for 16803 - Experienced Deep Sky Imaging - Cloudy Nights

Obiektyw za 700$ na ebay to jeszcze nie szczyt drożyzny (na pewno taniej niż Tak)

Mamiya 645 APO 200mm F2.8 Lens | eBay

Wydaje się że przy pikselu 9um to kamera wybaczy wiele :)

EDITED:

z tym że podobne pole (albo i większe) przy prawie identycznej aperturze załatwia Ci zestaw Sigma Art 105/1.4 + APS-C

Albo Samyang 135 + FullFrame

• Thanks 2

Czy generalnie jest bezpośrednia zależność pomiędzy wartością backfocus a polem krycia? 

Czyli innymi słowy; czy może być obiektyw z małym bf a dużym polem krycia?

Guest wessel

Maciek, Darek powyżej najlepiej doradził. Takahashi FSQ 106  z reduktorem załatwi temat. Apertura mniejsza, ale jakość topowa.

Posted (edited)

Maciek nie do końca z tym ‚‘Takiem‘‘ – bo z reduktorem ma 380mm ogniskowa i nie pokrywa 52mm sensora – a w standardzie  to prawie co mam z AP155 780mm,

z którego jestem bardzo zadowolony.

Szukam 200mm najlepiej – ale jak sami widzicie ciężki temat z backfocusem.

Właśnie ten obiektyw widzaielm z FLI – Mamiya – co podlinkowal kolega – tylko tam niestety backfocus za mały do Sbiga.

Nowej kamery nie potrzebuje – bo posiadam już inny wynalazek - QSI – który mogę podłączyć do obiektywu canona 100mm. – Ale to chyba nie będzie tak ekstremalne i ''silne‘‘ w łapaniu fotonów.

QSI mam podłączone obecnie do ADLa – i to mi pasuje i nie chciałem tego zmieniać.

Edit

http://www.stern-fan.de/Seiten/teleskope-mamiya200.html

to wlasnie widzialem z FLI ...

Edited by Naski

2 godziny temu, Naski napisał:

Szukam 200mm najlepiej – ale jak sami widzicie ciężki temat z backfocusem

A powiedz jak wygląda sprawa backfocusa? Sama kamera to pewnie jakieś 35mm, a co z resztą, nie da się nic ugrać?

Mamiya 645 ma flange distance 63.3 mm to i tak bardzo dużo...

Cytat

Mamiya 645 ma flange distance 63.3 mm to i tak bardzo dużo...

okolo 68mm - potrzebne jeszcze zlaczki - dlatego napisalem okolo 70mm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 37 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 69 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 27 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 131 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.