Skocz do zawartości

Lornetka Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36 stopni


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc nie wytrzymałem i zamówiłem w teleskopy.pl  z ciekawości czy dorowna choć trochę tak zachwalanym oczom wyraka z telekonwerterow nikona. Dzis kurier dostarczył paczke i czekam do wieczora moze uda się przetestować jestem bardzo ciekaw czy będzie efekt zachwytu czy będzie zwrot do teleskopy.pl 

I ciekaw mnie czy ktoś tez je kupil i czy bym zadowolony przyznać się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wczoraj przetestować lornetke pod niebem SQM 21.72  i musze powiedzieć że jestem zadowolony chyba zostanie zemna ale żeby tak się stało to jeszcze dzis jak pogoda pozwoli musze potestowac ja trochę. Widać masę latających satelitów i starlinkow gołym okiem nie było widać. Gwiazd tez przybywa w lornetce lubie takie przeglądy nieba podobały mi się obserwacje nie jestem jakimś wytrawnym obserwatorem ale gwiazdy wyglądały praktycznie w całym polu zadowalajaco nie było widać by się rozjeżdżały. I trzeba by było pomyśleć nad jakimś mocowaniem na głowę by jej nie trzymać rękami pasek z zestawu odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciekswinoujscie napisał:

Czesc nie wytrzymałem i zamówiłem w teleskopy.pl  z ciekawości czy dorowna choć trochę tak zachwalanym oczom wyraka z telekonwerterow nikona. Dzis kurier dostarczył paczke i czekam do wieczora moze uda się przetestować jestem bardzo ciekaw czy będzie efekt zachwytu czy będzie zwrot do teleskopy.pl 

I ciekaw mnie czy ktoś tez je kupil i czy bym zadowolony przyznać się 

Również mam tą lornetkę. Dla mnie porównywalna pod każdym wzgledem z bino Nikon 2x53 (Sowie Oczy). Sprawdzałem kilkakrotnie i nie dostrzegłem większych różnic między obiema. Złudnie Nikon wydaje się lepszy bo obraz ostrzy automatycznie, a w Orionie trzeba trochę poszukać odpowiedni punkt ostrości. Zostałem przy Orionie ponieważ bardziej pasuje do mojego rozstawu oczu niż minimalny rozstaw Nikona. Oczy Wyraka to nie ta bajka bo parametry 3x65 więc nie ma co porównywać. 

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie zaleta jest możliwość ustawiania ostrości i w Orionie jest dla jednego i drugiego oka no po wczorajszych obserwacjach jestem zadowolony nikony 3x65 umnie odpadają mam mały rozstaw oczu.

Juz zaczynam się rozglądać za jakimś mocowaniem żeby nie trzeba było trzymać rękami tylko mocować na głowie. Gwiazdki są ładne punktowe no czego chcieć więcej chyba zostanie zemna trochę mi pomogłeś w podjęciu decyzji bo nie patrzyłem nigdy przez nikony a myślałem ze są jednak lepsze skoro nie ma różnicy i mam regulacje rozstawu oczu i ostrości to jest to czego szukałem bardzo dziekuje ze napisałeś swoja opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cloudynights była opinia, że Orion 2x54 ustępuje Vixen 2.1x42 pod względem zasięgu gwiazdowego - być może. W porównaniu z bino Nikon 2x53 widziałem dokładnie te same gwiazdy więc tutaj różnicy napewno nie ma.

Vixena też miałem, ale dawniej. Bardzo ostry na osi. Jaśniejszy i ostrzejszy od Wyraków 3x65 co mnie zawsze dziwiło. Szkoda, że ta ostrość to tylko w 50% pola widzenia. Gdyby było lepiej z brzegami to rzeczywiście Vixen mógłby być nie do pobicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maciekswinoujscie napisał:

Czyli można nawet śmiało polecić każdemu tego oriona jesli szuka czegoś takiego na szybkie obserwacje w dużym polu 

Jeśli ktoś ma rozstaw źrenic poniżej 64 mm lub wadę wzroku to nie widzę lepszego zamiennika. Pod względem komfortu obserwacji i szerokości użytecznego pola widzenia bino Nikon 2x53 i Orion 2x54 nie mają sobie równych

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogoda pozwoliła na obserwacje w roli głównej byl lezak i orion 2x54. Oglada się bardzo wygodnie nic nie cisnie nie spadają gogle od strony oczu są bardzo wygodne z miekiego materiału i maja pasek gumowy zakładany za głowę z regulacja super sprawa długo stałem w kastoramie i próbowałem dopasować które będą najlepsze i udało się idealnie. Teraz trzeba poszukać nowego pokrowca albo małej walizeczki na oriona bo oryginalny pokrowiec juz nie pasuje.

I myślę nad dopasowaniem muszli ocznych ale z tym to juz na spokojnie bo musze to przemyśleć i zobacze jeszcze czy jest sens po kilku obserwacjach 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobre opowiadanie należy domknąć.
"Jestem bardzo ciekaw czy będzie efekt zachwytu czy będzie zwrot do teleskopy.pl?" - pytał retorycznie Autor wątku.

 

Po-zwrotową lornetkę można już kupić z dobrym rabatem w dziale produktów używanych:

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6590 - KLIKNIJ :-)

 

 

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 21:23, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

Dobre opowiadanie należy domknąć.
"Jestem bardzo ciekaw czy będzie efekt zachwytu czy będzie zwrot do teleskopy.pl?" - pytał retorycznie Autor wątku.

 

Po-zwrotową lornetkę można już kupić z dobrym rabatem w dziale produktów używanych:

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6590 - KLIKNIJ :-)

 

 

W moim przypadku zakończenie jest bardziej pozytywne. Proponuję jednak zwracać uwagę czy oba obiektywy w bino są idealnie w płaszczyźnie miedzy sobą kładąc je na np. tafli szkła / szybie. Przy znacznym ,,skręceniu" będzie odczuwalny efekt rozkolimowania

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc oddałem lornetke bo jednak mam bardzo mały rozstaw oczu i bardzo ciężko było wsadzić nos pomiędzy okulary a metalowe części lornetki nie pomagały w tym i trochę uwierały obrazy bardzo fajne dawała pod tym względem było wszystko ok 

Bino takie z  telekonwerterow nikona  i budowa  nikonów napewno pomogła by w moim przypadku bo są storzkowate lepiej wcisnąć nos pomiędzy 

Fakt ze musiałem gdziez zarysować bino w jednym miejscu nie ukrywałem tego ale napewno nie było porysowane w kilku miejscach soczewek nie czyściłem specjalnie dopiero mogłem narobić kłopotu teleskopy.pl doczyszcza sobie soczewki 

Troche przesadzili z tym opisem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciekswinoujscie napisał:

Fakt ze musiałem gdziez zarysować bino w jednym miejscu nie ukrywałem tego ale napewno nie było porysowane w kilku miejscach soczewek nie czyściłem specjalnie dopiero mogłem narobić kłopotu teleskopy.pl doczyszcza sobie soczewki

Skoro tak twierdzisz to pokaż tu zdjecia produktu przed zwrotem.

W innym przypadku nie masz nic na obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie  temat juz jest zamknięty  zdjec nie robiłem przed wysłaniem ciekawe co by to dało zreszta zgadza się wszystko na zdjęciach  które zrobili w teleskopy.pl i jest porysowany tylko ten srebrny środek lornetki ten odkrecany element  co zresztą widać a czarne punkciki które widać są to jakieś drobiny gąbki wypełniającej z walizki w jakiej ja trzymałem mogą zmylić i wyglądać jak punktowe zarysowania 

Wiec nie rozumiem o co chodzi koledze Darek_B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciekswinoujscie napisał:

Fakt ze musiałem gdziez zarysować bino w jednym miejscu nie ukrywałem tego ale napewno nie było porysowane w kilku miejscach soczewek nie czyściłem specjalnie dopiero mogłem narobić kłopotu teleskopy.pl doczyszcza sobie soczewki 

Podejrzewam, że teleskopy.pl wzięły lornetkę, upieprzyli ją z przodu i z tyłu, potem porysowali szkła i obudowę żeby teraz oczerniać Cię na łamach forum... diabelsko genialne :) 

Na dobrą sprawę to jednak zwroty powinny być sprawdzane i odpowiednio mniej kasy odsyłane, być może tak było i temat nie ma racji bytu.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolak89 napisał:

Podejrzewam, że teleskopy.pl wzięły lornetkę, upieprzyli ją z przodu i z tyłu, potem porysowali szkła i obudowę żeby teraz oczerniać Cię na łamach forum... diabelsko genialne :) 

Na dobrą sprawę to jednak zwroty powinny być sprawdzane i odpowiednio mniej kasy odsyłane, być może tak było i temat nie ma racji bytu.

Dokładnie tak powinno być. Za tak potraktowaną lornetkę to bym oddał kilkadziesiąt zł.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetki w takim stanie nie powinni przyjąć. Powinna wrócić w stanie wyjściowym lub niemal wyjściowym (kurz w trudnej do usunięcia już ilości). Gdyby normą stało się takie "testowanie", to jedna osoba by kupowała, robiła eksperymenty, potem oddawała, a kolejna osoba kupowałaby w obniżonej cenie prawie nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.