Skocz do zawartości

Lornetka Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36 stopni


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, maciekswinoujscie napisał:

Człowieku jaki kurz w jakiej ilości chyba jestes śmieszny i nie kupilem by się pobawić i oddać tylko żeby została umnie a jak im nie pasuje to niech mi odeślą walizka od biedy zawsze popatrze sobie na gwiazdy 

Może nie do końca jasno się wyraziłem. Jeśli dostajemy nowy produkt, to często jest fabrycznie wyczyszczony z kurzu i trudno do tak idealnego stanu doprowadzić ponownie dany egzemplarz.

Co innego gdy ktoś kupi (szczególnie przez internet) jakiś sprzęt i po rozpakowaniu okaże się, że z jakiś istotnych względów mu nie odpowiada i odeśle w stanie prawie identycznym z tym jaki otrzymał, a co innego jak ktoś kupi, zacznie używać, eksperymentować i w końcu się jednak rozmyśli. Jeśli egzemplarz straci walor nowości (za który przecież się płaci), to trzeba wystawić go na giełdzie jako "prawie nowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciekswinoujscie napisał:

 

Tylko po co się teleskopy .pl tak popłakały na forum ze maciek odeslal im taka lornetke mogli zadzwonić domnie bezpośrednio albo napisać i powiedzieć że nie przyjmujemy albo ze oddamy mniej kasy za taki stan i wszystko było by ok a tak to jest to dlamnie śmieszne i takie dziecinne 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o takim sprzęcie już: TUTAJ, ale jeszcze raz podam wnioski (tyczą się sprzętu ATM i fabrycznego) z moich krótkich testów praktycznych (Kasai WideBino28 2,3x40 z dedykowanymi goglami), to tak dla osób, które stoją przed dylematem: kupić, nie kupić? No i żeby nie trzeba było później robić zwrotów.

 

1/ Bino z lunetek Galileusza tylko dla osób z DOBRYM WZROKIEM! Jeśli macie sporą różnicę w dioptriach między jednym, a drugim okiem nie będziecie w stanie używać komfortowo takiego sprzętu, nawet jeśli ma on niezależną regulację ostrości dla każdego oka! NIE KUPUJCIE!

 

2/ Sprzęt musi mieć regulowany precyzyjnie rozstaw lunetek (mój Kasai to ma ale chodzi bardzo twardo, dosłownie trzeba z tym walczyć i nie ma żadnej regulacji)!

 

3/ Sprzęt powinien mieć precyzyjną regulację ostrości w każdej lunetce (nie za miękką, nie za twardą) i nie musi to być aż +/- 6 dioptrii jak w moim WideBino, bo i tak nie jest to sprzęt dla osób z wadami wzroku (p. 1 + link)! Za to regulacja powinna być dobrze rozwiązana technicznie/projektowo. Nie wiem jak jest w konstrukcjach innych producentów, ale w WideBino Kasai system regulacji ostrości to TOTALNA PORAŻKA  (czytaj w powyższym linku - są tam fotki). W przypadku konstrukcji ATM z telekonwerterów, gdzie nie ma regulacji ostrości zalecałbym ostrożność w ich użytkowaniu, bo regulacja ostrości polegająca na "uruchomieniu" akomodacji oka (jak często piszą twórcy tych sprzętów) nie jest chyba korzystna ze względów zdrowotnych (okulista niech się wypowie)!

 

4/ Gogle ATM do lornetki typu Galileusza, opisane w tym wątku, to nieporozumienie! Lornetka nie może być w nich zamocowana na sztywno. Musi mieć regulację ustawienia we wszystkich osiach. Gogle muszą wygodnie przylegać do twarzy, a mocowanie lornetki do gogli musi zapewnić zgranie osi optycznych lunetek z osią każdego oka, oraz umożliwić precyzyjne dosunięcie (jak najbliższe) lunetek do oczu. Tylko w takim przypadku lunetki Galileusza dadzą dobry obraz (na miarę jakości wykonania optyki). Dedykowane do WideBino Kasai gogle (rzemieślniczej produkcji), które testowałem TO PORAŻKA, niewygodna regulacja tylko w dwóch osiach (jedną śrubą) nie zapewnia zgrania osi optycznych oczu z lunetkami Galileusza (kluczowe znaczenie dla takiego bino). Wywołuje to tylko konsternację z powodu konieczności krzywego "ustawiania" na twarzy sztywnych gogli (podkładki),  czy "krzywego" i niewygodnego/niepewnego skręcania mostka lornetki między gumami trzymającymi w mocowaniu do gogli. Gogle są wykonane z maty szklano-węglowej i żywicy epoksydowej (tak jak się robi kadłuby jachtów)! NIE KUPUJCIE tych gogli, chyba, że planujecie wykonanie we własnym zakresie stosownego mocowania lornetki do tychże, choć dla mnie osobiście gogle są za twarde (zero elastyczności), to tak jakbyście je wystrugali z deski!

 

Pozdrawiam: Jurek

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, suchyy napisał:

Pozwoliłem sobie zadzwonić do teleskopy.pl z pytaniem co to za cyrk zrobili i czy muszą zachowywać się jak dzieci czy nie umieją zadzwonić domnie albo napisać ze  nie przyjmujemy zwrotu ze względu na stan lornetki albo przyjmiemy ale oddamy mniej kasy nie było chętnego do rozmowy poczekamy zobaczymy

Pierwszy raz coś im oddałem wiele zeczy juz tam kupiłem zawsze bylem zadowolony nie spodziewałem się po nich takiej reakcji 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Agent Smith napisał:

A od kiedy to sklepy toczą publiczne spory ze swoimi klientami na łonie tego forum ?

Żałosne.

Też mnie to zastanawia. Mogli nie przyjąć lornetki z uwagi na stan zbyt daleki od "nowości" i na tym zakończyć sprawę. Skoro przyjęli, to widzieli co biorą i ta cała akcja jest nie do końca zrozumiała. Nie zmienia to oczywiście istoty problemu - jeśli coś oddajemy, to powinno wyglądać jak nowe, by kolejny nabywca (szczególnie internetowy) nie miał wrażenia, że dostał sprzęt używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwnie to zrobili mnie nie poinformowali ze przyjmiemy lornetke ale juz oddamy mniej nie dali mi czasu żebym się zastanowil czy w takim razie moze jednak ja sobie zostawie albo przyjmę mniejsza kwotę mnie to trochę śmieszy bedzie nauczka na przyszłość 

A musze przyznać że sam az tak dokładnie jak ją kupiłem to jej nie oglądałem moze jedna rysa była druga zrobiłem ja i teraz jest jak jest napewno zapamiętam sobie ta lekcje żeby bardzo dokładnie sprawdzić po zakupie 

Choć jestem ciekaw co by mi powiedzieli jak to ja bym do nich zadzwonił ze jest rysa na obudowie po otrzymaniu paczki 

Wychodzi na to ze tez było by namnie bo jak bym im udowodnił ze taka dostałem  wiec to działa tak trochę w dwie strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 11:11, maciekswinoujscie napisał:

Tylko po co się teleskopy .pl tak popłakały na forum ze maciek odeslal im taka lornetke mogli zadzwonić domnie bezpośrednio albo napisać i powiedzieć że nie przyjmujemy albo ze oddamy mniej kasy za taki stan i wszystko było by ok a tak to jest to dlamnie śmieszne i takie dziecinne 

 

Ja przeczytałem ten wątek całkowicie, mimo, że nie jest interesujacy, i nie widzę żadnego płaczu. Jedynie informację o tym, że mimo zapewnien użytkownika co sie stanie z lornetką, jest ona już do nabycia dla kogoś innego :) troche złachana. To informacja dla innych uzytkownikow o tym, co inni użytkownicy sobie sportują w e-zakupach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 11:29, Agent Smith napisał:

A od kiedy to sklepy toczą publiczne spory ze swoimi klientami na łonie tego forum ?

Żałosne.

 

Agencie Smis, podnieś przylbice trollu smutny. Gdzie Ty widzisz tu spór? Informacja o lornetce i poczynaniach użytkownika, i ŻADNEJ reakcji na bełkot reszty :)

 

Żałosne jest wpadanie w pętlę logiczną: bycie żałosnym mówiąc innym o ich żałosności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Przemek Majewski said:

 

Agencie Smis, podnieś przylbice trollu smutny. Gdzie Ty widzisz tu spór? Informacja o lornetce i poczynaniach użytkownika, i ŻADNEJ reakcji na bełkot reszty :)

 

Żałosne jest wpadanie w pętlę logiczną: bycie żałosnym mówiąc innym o ich żałosności.

 

A co powiesz trollu wesoły na taką podwójną czy nawet potrójną pętlę: bycie żałosnym mówiąć innym o ich żałosności wynikającej rzekomo z mówienia o żałosności innych? 

 

Całkiem zabawne. Istne logiczne salto mortale. Pozdrów pana Kacza.

 

Bez odbioru.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Agent Smith napisał:

 

A co powiesz trollu wesoły na taką podwójną czy nawet potrójną pętlę: bycie żałosnym mówiąć innym o ich żałosności wynikającej rzekomo z mówienia o żałosności innych? 

 

Całkiem zabawne. Istne logiczne salto mortale. Pozdrów pana Kacza.

 

Bez odbioru.

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, stratoglider napisał(a):

Niechcianego ? Co dokładnie masz na myśli ?

To oczywiście subiektywne odczucie, ale nasze niebo zaśmiecone jest światłem lamp, łuną, światłem zachodzącego słońca w lecie i wszelki zysk na magnitudo jest osłabiony szaro-śmietanowym wyglądem nieba. Taka apertura w połączeniu z małym powiększeniem niweczy widok rozgwieżdżonego nieba jaki znamy z filmów sf i powoduje wrażenie papki. Przynajmniej ja mam takie wrażenie użytkując Wide-bino Kasai ale kto inny może się ze mną nie zgodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.