Skocz do zawartości

FILTRY ASTRONOMICZNE UHC, CLS, antyLP – same pewniaki


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie oferowane filtry są w stanie idealnym: czyste, bez rys, w oryginalnych opakowaniach. Do wszystkich filtrów jako gratis dodaję osobiście przeze mnie mierzone widmo transmisyjne danego egzemplarza w zakresie 300-850 nm i najważniejsze parametry liczbowe typu szerokość i ulokowanie pasma transmisji oraz transmitancja. Kupujący ma pewność, że nie nabywa bubla.

 

Do poczytania o filtrach i ich pomiarach:

https://astropolis.pl/topic/68677-obiektywny-test-porównawczy-filtrów/page/10/#comments

 

Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka do paczkomatu InPost 15 zł.

 

1. SVB Moon

1.25”- 60 zł

2.0”- 95 zł
Filtr blokujący tzw. „light pollution”, czyli głównie światło lamp sodowych, a także światło pochodzące od Księżyca. Ułatwia obserwacje w niesprzyjających warunkach (miasto, Księżyc w pełni). W działaniu bardzo podobny do Baader Neodymium Moon & SkyGlow. Chmur nie usuwa.

 

2. SVB UHC

1.25”- 90 zł

2.0”- 190 zł
Filtr mgławicowy przepuszczający światło jedynie w dwóch zakresach: zielonym i czerwonym. Bardzo silnie tłumi poświatę pochodzącą od sztucznego światła, dzięki czemu ułatwia obserwacje różnego rodzaju mgławic. UHC to skrót od Ultra-High Contrast.

 

3. SVB CLS

1.25”- 90 zł

2.0”- 190 zł

Filtr CLS (City Light Suppression) ma szersze pasmo transmisji niż UHC, używany jest głównie do osłabienia sztucznego światła rozświetlającego niebo. Pod względem siły efektu plasuje się pomiędzy filtrami UHC i Moon.

 

4. Optolong L-Pro

2.0” – 680 zł

Zaawansowany pięciopasmowy interferencyjny filtr typu AntyLightPollution. Nieznacznie zmienia kolorystykę obrazu, bardzo dobrze spisuje się zarówno w obserwacjach wizualnych, jak i w astrofotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, franz55 napisał:

Cześć 

Powiedz jaka jest praktyczna różnica pomiędzy L-Pro a L-Enhance? 

Sprawdzałeś może? 

 

 

Tak, mam oba i są to są zupełnie różne filtry. L-Pro to filtr antyLP, a L-eN to dwuzakresowy filtr mgławicowy. Jeśli jesteś zainteresowany L-eN, to sugeruję raczej spojrzeć w kierunku L-eX - jest lepszy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Tak, mam oba i są to są zupełnie różne filtry. L-Pro to filtr antyLP, a L-eN to dwuzakresowy filtr mgławicowy. Jeśli jesteś zainteresowany L-eN, to sugeruję raczej spojrzeć w kierunku L-eX - jest lepszy.

L-Enhance mam i właśnie dlatego pytam czy jest jakaś duża różnica pomiędzy nim a L-Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.