Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Słońca 10.06.2021


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy widzieli dziś packmana?

Ci co przeoczyli (wątpię by ktoś z tego forum) mogą podziwiać Wasze zdjęcia. 

U mnie w pracy wydaje się, że tylko ja pamiętałem. Oglądałem przez dyskietkę 5,25 :) taka wykopałem w magazynie.

Po tym jak pokazałem to łasce z HR ta ściągnęła połowę biurowca. 

Mimo mizernych efektów jakie sprawiła nam matka natura w dzisiejsze południe, większość kwitowała to WOW! 

Szkoda, że nie wziąłem okularów z filtem. Przecież po to je kupiłem w tamtym roku...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MateuszW napisał:

Oglądane na północ od Krakowa, warunki idealne, seeing stabilny. W pełni udane obserwacje :) 

 

Pełna rozdzielczość + drizzle 1,5x - Newton 200/1000 + ASI1600 + RCC + ND3,8 + OIII

 

Mateusz masz jakąś konkretną miejscówkę czy miejsce miałeś przypadkowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MaciejK87 napisał:

A to wałbrzyskie warunki mniej więcej o 12:30. Słońce wyszło zza chmur już po zaćmieniu. Za jakość zdjęcia przepraszam, ale nie mogę dojść do ładu z nadmiarem bajerów w nowym telefonie.

IMG_20210610_184849.jpg

Typowy wał chmurowy. Musiało nieźle wiać i padać po chwili. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anatol napisał:

Typowy wał chmurowy. Musiało nieźle wiać i padać po chwili. 

Fakt. Auto tańczyło na zawieszeniu i szła ściana deszczu, do tego bliskie uderzenia piorunów. Nastawiałem się na lornetkowe obserwacje zaćmienia a dostałem widowisko dużo dynamiczniejsze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj od rana warunki były świetne ale około 10 zaczęło się chmurzyć i nawet padać, a dopiero około 12:40 nieco się rozpogodziło więc w sam raz na okolice fazy maksymalnej. Miałem dzisiaj sporo pracy więc tylko na kilka minut wyciągnąłem sprzęt aby zaliczyć kolejne zaćmienie. Tym razem postanowiłem robić to oldskulowo. Użyłem lunety i metody, którą obserwowałem Słońce w ubiegłym stuleciu. Stary ale jary Turist 3 i projekcja na ekran

 

zacm_2021_06_10.jpg.ccc48c5ac4091997898fd14ba197bf88.jpg

 

zdjęcie zrobione telefonem "z ręki" :szczerbaty:

druga część zaćmienia była dobrze widoczna, a po zakończeniu ulewa. Można powiedzieć, że pogoda dobrze się wstrzeliła

 

pozdrawiam

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, midimariusz napisał:

A to Twoje było?

Pamiętam jak moja córka była wtedy na seansie:)

 

Tak, jam to, nie chwaląc się, sprawił ;) Mam nadzieję, że wrażenia córka miała pozytywne, bo w notatkach ze spotkania mam uwagę, że szkoła dobrze zorganizowana, a uczniowie sympatyczni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ax napisał:

 

Mateusz masz jakąś konkretną miejscówkę czy miejsce miałeś przypadkowe? :)

Konkretne, to jest nocna miejscówka chociaż LP staje się coraz gorsze... Lokalizacja tutaj, to ta pierwsza: http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=30&t=28736 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.