Skocz do zawartości

[S] Mega-wyprzedaż ;) Teleskop, fitr, focuser, kamery itd. itp...


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w związku z faktem, że wiele nazbierało mi się ostatnimi czasy sprzętu a nie mam czasu rozgryzać, rozkminiać poniższego, rozbitego setupu i postawiłem na jeden, niezawodny teleskop do sprzedania idzie:

 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4. - teleskop kupiłem z 2 ręki. Jest oklejony karbonem (bardzo starannie). Lustra w jak największym porządku. Trochę rys wewnątrz tuby przy mocowaniu pająka i w 4 miejscach odpryski na tulei wyciągu po zewnętrznej stronie. Poza tym sprzęt sprawny i dopóki mnie to bawiło, to dawał sporo frajdy. Poniżej do wglądu zdjęcia robione tym Newtonem i kamerką Asi178 niechłodzoną. W skład zestawu idzie:
- Tuba z przednim deklem i szukaczem 30mm (szukacz ma zastępcze zaślepki),

- 2 obejmy oraz dovetail,

- wydrukowane przeze mnie chłodzenie lustra - taki bajer, żeby fajnie wyglądał,

- wydrukowane przeze mnie: pająk 4mm grubości, 4 nakładki na pająka - kółka powodujące, że pozbywamy się spajków na zdjęciach oraz maska Bahtinova.

Cena: 615 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - stan idealny. Nie ma nawet kropelek rosy na powierzchni. Cena: 362 zł.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3. Bez złączki z pierścieniem dystansowych T2. Dokładnie to co na zdjęciu wraz z zaślepkami. Cena 392 zł.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT ;) wraz z mocowaniem i silnikiem do DreamFocusera. Wraz z wyciągiem oczywiście wymontowane pokrętła oraz dodaję 2 wydrukowane przeze mnie uchwyty do mechanizmu mikroruchów. W oryginalnym uchwycie pękło mocowanie do tulei wyciągu aczkolwiek jakby ktoś chciał, to może zamocować bo to pęknięcie i tak nie przeszkadza. W związku z tym zaprojektowałem i wydrukowałem te uchwyty prawo i uwaga...lewo stronny, dzięki czemu można sobie mechanizm mikroruchów zamontować z lewej strony jakby miał zawadzać o pokrętło do ostrości w Maku czy jakimś SCT. Moje uchwyty są lepiej dopasowane do wyciągu niż oryginalny, który "latał". W moich wszystko siedzi "sztywno" i nic się nie giba. Cena: 312 zł.

 

5) Pilot DreamFocusera - sprawny, działający. Z tyłu obudowy lekka ryska jak na zdjęciu. W komplecie z kablem COM (o ile się nie mylę) i USB-B. Cena: 262 zł.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm . Powiercone ale działają ;) Cena powiedzmy: 42 zł za każdy.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire kupiony na AliExpress. Stan idealny. Cena: 22 zł.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - mono wraz z filtrami LRGB Astronomik. Niewiele mogę o niej napisać, bo jedynie stestowałem, czy działa. Zrobiłem kilka darków, sprawdziłem, czy działa chłodzenie, wyprażyłem dessicant. Do teleskopu nie zdążyłem podpiąć jak zmieniła mi się koncepcją wszystkiego. Kamera kupiona stąd: https://astropolis.pl/topic/76054-sbig-st-2000xm/?tab=comments#comment-876457 

Kamera kompletna, wraz z Pelican Case, zasilaczem, okablowaniem jak na zdjęciach. Dodatkowo wydrukowałem do niej zaślepkę na gwint T2 męski. Kamera ta posiada wewnętrzny chip guidujący, dzięki czemu nie potrzebujemy Guidera. Cena: 1815 zł.

 

9) Kolimator laserowy. Kolimator jest dobrze skolimowany fabrycznie. Dodatkowo dokładam podkładkę do ewentualnej, przyszłej kolimacji lasera wydrukowaną przeze mnie. Cena: 122 zł.

 

10) Kamerka T7C - sprawna, stan idealny, wszystkie złączki i kable. Pracowała niezawodnie z Newtonem w mini-guiderze. Gorąco polecam. Cena 462 zł.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm Stan idealny - lekkie oroszenie z przodu obiektywu. Kupiony na Amazonie ten: https://www.amazon.pl/gp/product/B08927JRBJ . Oryginalne pudełko. Cena 192 zł.

 

12) Złączki M48x0.75 żeński na M42x075 męski 5mm w ilości 3 sztuk i jedna cieńsza. Co dziwne - od strony gwintu M48 nie da się wkręcić 2" filtrów Baadera mimo podanego w specyfikacji producenta takiego właśnie skoku. Wkręcają się na 2 obroty a później d**a. Więc za cholerę nie wiem co tu można wkręcić :) . Oddaję za prawie za darmo (1 zł) darmo po cenie wysyłki paczkomatem: 13 zł za wszystkie razem.

 

Wszystkie ceny - jak widać - zawierają koszty przesyłki. W początkach trwania oferty nie rezerwuję, bo musiałbym siedzieć znowu 24h na forum jak ostatnio i analizować kto na jakim forum był przed kim i co chciał. Także priv tylko zdecydowani.

 

Gorąco polecam.

 

abc.thumb.jpg.2e97ea611dbef7e704a0743fa2575ca1.jpg

 

photon_newton.jpg

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja stanu oraz nowe ceny:

 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4. - Cena: 815 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - NIEDOSTĘPNY.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3 - Cena 412 zł.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT - Cena: 312 zł.

 

5) Pilot DreamFocusera - NIEDOSTĘPNY.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm - 42 zł za każdy.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire - Cena: 22 zł.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - Cena: 1815 zł.

 

9) Kolimator laserowy - NIEDOSTĘPNY.

 

10) Kamerka T7C - NIEDOSTĘPNY.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm - NIEDOSTĘPNY.

 

12) Złączki M48x0.75 żeński na M42x075 męski 5mm w ilości 3 sztuk i jedna cieńsza - Oddaję za prawie za darmo (1 zł) darmo po cenie wysyłki paczkomatem: 13 zł za wszystkie razem.

 

Dodatkowo dla estetów przesyłam zdjęcie tych odprysków na tulei wyciągu Newtona. Od razu zaznaczam, że jak ktoś chce "zawodowo" robić zdjęcia tą tubą to i tak wymieni ten wyciąg zaraz a w przynajmniej samą tuleję, gdyż kończy się ona clamping ringiem:

 

IMG_20210612_082902.jpg

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja/obniżka ceny za Newtona (bez silnika DreamFocusera):

 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4. - Cena: 715 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - NIEDOSTĘPNY.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3 - Cena 412 zł.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT - Cena: 312 zł.

 

5) Pilot DreamFocusera - NIEDOSTĘPNY.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm - 42 zł za każdy.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire - Cena: 22 zł.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - Cena: 1815 zł.

 

9) Kolimator laserowy - NIEDOSTĘPNY.

 

10) Kamerka T7C - NIEDOSTĘPNY.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm - NIEDOSTĘPNY.

 

12) Złączki M48x0.75 - NIEDOSTĘPNY.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4. - Cena: 615 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - NIEDOSTĘPNY.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3 - Cena 392 zł.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT - NIEDOSTĘPNY.

 

5) Pilot DreamFocusera - NIEDOSTĘPNY.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm - 42 zł za każdy.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire - Cena: 22 zł.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - Cena: 1815 zł.

 

9) Kolimator laserowy - NIEDOSTĘPNY.

 

10) Kamerka T7C - NIEDOSTĘPNY.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm - NIEDOSTĘPNY.

 

12) Złączki M48x0.75 - NIEDOSTĘPNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dovetaile oraz Cheshire niedostępne. Aktualizacja:

 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4. - Cena: 615 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - NIEDOSTĘPNY.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3 - Cena 392 zł.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT - NIEDOSTĘPNY.

 

5) Pilot DreamFocusera - NIEDOSTĘPNY.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm - NIEDOSTĘPNY.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire - NIEDOSTĘPNY.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - Cena: 1815 zł.

 

9) Kolimator laserowy - NIEDOSTĘPNY.

 

10) Kamerka T7C - NIEDOSTĘPNY.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm - NIEDOSTĘPNY.

 

12) Złączki M48x0.75 - NIEDOSTĘPNY.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:
 

1) Newton Photon 6" (150mm) F4 wraz z korektorem komy Baader MPCC Mark3 - Cena: 815 zł.

 

2) Filtr Baader H-alpha 7nm 1.25" - NIEDOSTĘPNY.

 

3) Korektor Komy Baader MPCC Mark3 - NIEDOSTĘPNY.

 

4) Wyciąg GSO na gwint SCT do ... SCT - NIEDOSTĘPNY.

 

5) Pilot DreamFocusera - NIEDOSTĘPNY.

 

6) Dwa dovetaile - 21 i 17cm - NIEDOSTĘPNY.

 

7) Okular do kolimacji Cheshire - NIEDOSTĘPNY.

 

8) Kamera SBIG ST2000XM - NIEDOSTĘPNA.

 

9) Kolimator laserowy - NIEDOSTĘPNY.

 

10) Kamerka T7C - NIEDOSTĘPNY.

 

11) Mini-Guider SVbony. 30/120mm - NIEDOSTĘPNY.

 

12) Złączki M48x0.75 - NIEDOSTĘPNY.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.