Skocz do zawartości

Wspólne zakupy filtrów CHROMA.


everr

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Tuvoc napisał:

O jakiej kwocie wyjściowej mówimy? Mam tu akurat na myśli komplet SHO 2 cale - coś pomiędzy 6 a 12 nm.

Koszt samego Ha 8nm 2" to 830$. Koszt wysyłki 145$.

Więcej na www.chroma.com

 

15 godzin temu, bas.sic napisał:

No właśnie warto może by rozpoznać temat.

Bo jak mam zapłacić tyle samo w zakupie grupowy jak pojedynczo to trochę bez sensu. Wtedy wolę kupić sam.

Akurat wysyłka przy zakupie filtrów za 2000$ to pomijalny koszt :)

 

 

Ciężko rozmawiać o konkretach skoro nie wiem ile osób by się dołączyło i na jaką kwotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz dzialac z kamera mono to polecam konfiguracje Ha 5nm, OIII 3nm, SII 3nm. ewentualnie Ha3nm, ale to musi byc przemyslany krok, poniewaz wycinasz sobie azot bedacy czesto ponad 25% siła całej skladniowej sygnalu.

jesli nie zalezy Ci na szerokosci filtra 3nm, to kupuj Baadera poniewaz nie zauwazysz roznicy.

 

sa na forum moje watki o Baaderach vs Chroma. Przemyslenia, porówniania.

 

edit.

ciekawostka, jak Chroma ostatnio dba o kontrole jakosci!!!!!

https://www.cloudynights.com/topic/774744-chroma-filter-brand-new-with-small-chips-on-it-is-it-possible/ 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, everr napisał:

Ciężko rozmawiać o konkretach skoro nie wiem ile osób by się dołączyło i na jaką kwotę...

Można by zacząć od info ile kosztują filtry bez zniżki. Można też napisać do producenta i zapytać od jakiej kwoty jakiej zniżki można się spodziewać a następnie zbierać chętnych. 

 

Ja myślę o zmianie filtrów ze względu na halo więc nie ukrywam że mógłbym być zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, .zombi. napisał:

Można by zacząć od info ile kosztują filtry bez zniżki. Można też napisać do producenta i zapytać od jakiej kwoty jakiej zniżki można się spodziewać a następnie zbierać chętnych. 

 

Ja myślę o zmianie filtrów ze względu na halo więc nie ukrywam że mógłbym być zainteresowany.

aktualne ceny. niedawno nawet sie pytalem o to mailowo.

niestety w UK trzeba doliczyc dodatkowa kase. 

https://www.modernastronomy.com/brand/chroma/ 

 

kto handluje tym w UE nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ceny są na stronie chromy.

@Tayson mocno mnie zmartwiłeś tym porównaniem...mam swoje baadery i po powrocie z urlopu lecą do delty na reklamację.

Chciałem kupić chromy, żeby uniknąć dziwnych pomyłek i nie martwić się i jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytałem w sklepie, gdzie kupuję filtry, w jakiej cenie mogliby zaoferować filtry Antlia Pro 3nm Pro 2.0" - proponują 390$, czyli 40$ taniej niż normalna cena i darmową wysyłkę. Do tej pory mierzyłem dwie użyczone mi sztuki i były bardzo dobre. Sklep poza UE więc trzeba się liczyć z cłem i vatem jak się będzie miało pecha. 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może biorąc pod uwagę (z tego co zdarzyłem zauważyć) ogólne zapotrzebowanie na filtry, warto pomyśleć nad wspólnymi zakupami trochę lepszego sprzętu i nie musi to być akurat chroma. Jeśli SVB czy Optolong trafi się w dobrych parametrach ale w praktyce, to akurat nie muszę mieć "metki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dobrychemik napisał:

Jeszcze poprawka odnośnie Antlia. Pytałem ich konkretnie o OIII 2.0", a nie zauważyłem, że cena katalogowa filtra tlenowego jest wyższa i wynosi 470$. Czyli w sumie jest zniżka 80$ i darmowy transport. To już całkiem fajna oferta. 

czy Ty w swoich testach na maszynie mozesz wypowiedziec sie na temat halo generowanego przez filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tayson napisał:

czy Ty w swoich testach na maszynie mozesz wypowiedziec sie na temat halo generowanego przez filtr?

 

Na razie nie, ale właśnie dzisiaj podzieliłem się pomysłem, który być może pozwoli też badać problem halo. Mamy tu sporo bystrzaków, w tym fizyków i liczę, że się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, everr napisał:

 

...mam swoje baadery i po powrocie z urlopu lecą do delty na reklamację.

Chciałem kupić chromy, żeby uniknąć dziwnych pomyłek i nie martwić się i jakość...

Czytałem wątek z Twoimi problemami sprzętowymi..., ale nie sądzę, by problem leżał w filtrach Baadera. Baader to tania chińszczyzna po jakiejś tam, niby selekcji, ale to nie ta droga do twoich problemów. Chroma to klasa sama w sobie, jak poczytasz sobie wątki @Tayson to zrozumiesz o co chodzi w tych wspaniałych filtrach, niestety, w tej spekulacyjnej cenie  :) Problem jest cenowy i ja to rozumiem, no ale parametry są niesamowite. Na dodatek, Tayson miesza mi, że mam kopić Chromę, a nie Astrodona, bo ja muszę zejść poniżej F/3.5 bo takie ciężkie projekty na obiektywach Canona mam. Lubię takie wyzwania. A.... podobno w przypadku obiektywów fotograficznych, to zupełnie inaczej wygląda i Chromę co zalecają od F/4 stosować, można w przypadku obiektywów, mocno naciągnąć, nawet do f/2.8. Poczytaj o testach @PavelPech z Moraviana, daje to do myślenia.

Z Astrodonem jest taki problem, że cały czas, go ktoś sprzedaje i kupuje, dostępność ... różnie to bywa, a Chroma z tego co widzę, idzie do przodu, że Hej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne niektorzy z Was kojarza moje Spagetti. Bylo robione Samyangiem 135 na f 3.2. Filtry chroma standard ha i o3. Zero problemów z wycinaniem sygnału. Mysle ze teb problem dotyczy jedynie teleskopow. Jesli @kosmit masz C200mm to obstawiam nie masz co sie obawiac. Zapewne sytuacja analogiczna jak w Samyangu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kosmit napisał:

Chromę co zalecają od F/4 stosować, można w przypadku obiektywów, mocno naciągnąć, nawet do f/2.8. Poczytaj o testach @PavelPech z Moraviana, daje to do myślenia.

 

Można wsadzić nawet do optyki F/1.4 i fotka też wyjdzie. Jednak brzegowe partie obiektywu mogą wtedy nie dawać już właściwego sygnału, a jedynie puszczać LP degradujące kontrast. Różnica między F/4 a F/2.8 jest bardzo duża w przypadku filtrów tak wąskich jak 3nm. Nie wiadomo jaką graniczną wartość akceptowalnej transmitancji przyjmuje dany producent: 80%? 85%? A może tylko 70%? Tego nie podają, a to może powodować, że na papierze jedne filtry wydają się być lepsze do dużych światłosił niż drugie. Chętnie bym to zweryfikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kosmit napisał:

Czytałem wątek z Twoimi problemami sprzętowymi..., ale nie sądzę, by problem leżał w filtrach Baadera. Baader to tania chińszczyzna po jakiejś tam, niby selekcji, ale to nie ta droga do twoich problemów...

Akurat to właśnie problem filtrów...zobacz to:

BaaderOIII_bad_layer!.thumb.jpg.3964effd02c95f34529bba478eee7666.jpg

Dzięki koledze @Tom-cio zagadka została rozwiązana. 

Po takiej imprezie nie mam ochoty na kompromisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.