Skocz do zawartości

IC 5146 Kokon w dużym zbliżeniu


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Robson_g napisał:

 

Zamieniłbym tylko w temacie zbliżenie na powiększenie. 

Ale zdajesz sobie sprawę że to nie jest opis fizyczny tylko fotograficzny? Sprawdź sobie jakie rozróżniamy rodzaje planów filmowych/zdjęciowych, w tym wypadku plan bliski. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że to nie jest opis fizyczny tylko fotograficzny? Sprawdź sobie jakie rozróżniamy rodzaje planów filmowych/zdjęciowych, w tym wypadku plan bliski. 

Oj nie obrażaj się aż tak. Wydaje mi się że jednak mieszasz pojęcia, ale też nie chcę w nieskończoność ciągnąć bezsensownych gier słownych, tym bardziej że zdjęcie jest bardzo fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Robson_g napisał:

Oj nie obrażaj się aż tak. Wydaje mi się że jednak mieszasz pojęcia, ale też nie chcę w nieskończoność ciągnąć bezsensownych gier słownych, tym bardziej że zdjęcie jest bardzo fajne. 

przecież się nie obrażam, tylko tłumaczę

 

6 godzin temu, Grzędziel napisał:

Nie gniewaj się Kuba, że krytykuję, ale coś złego się stało z gwiazdkami. Podejrzewam, że za mocno je chciałeś zmniejszyć.

Skądże miałbym się gniewać. Mniejsze gwiazdy w LG mają coś w rodzaju mikro zaćmienia po prawej stronie, to coś co wyszło w stakowaniu zapewne wpływ seeingu lub kolimacji (zmiana temp?). Trzeba się czepiać, żeby to wyłowić ;)

Gwiazd niemalże nie zmniejszałem. Może uda mi się to wykluczyć ze stacka. Materiał nie jest łatwy, bo zdecydowana większość prac w sieci pokazuje czarną otchłań w miejscu, gdzie ja pokazuje pyły i kolory. Wszystko jest miękkie i trudne to pokazania. Odszumiania nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, count.neverest napisał:

Tytuł robi wrażenie, samo zdjęcie już nie bardzo, przynajmniej na mnie. Za bardzo odszumiome, zrobił się kisiel. Kolory ładne. Wolę je oglądać na 25-30% i wtedy jest dużo lepiej.

Może to zamysł autora? :) Forma nadąża za treścią. Obiekt wysoce budyniowaty. 
Ale też bym wolał ostrzejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał:

Wszystko jest miękkie i trudne to pokazania. Odszumiania nie stosowałem.

Można by rzec, że taki zaszło z matrycy.

Co do mgławic i pyłów, to przy takiej skali z naszym seeingiem trudno o żyleta kontury, i tu plus, że pokazałeś je w ten sposób.

Jednak gwiazdom trochę brakuje do fajności, przez co ździebko traci cała fotka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kubaman napisał:

Skądże miałbym się gniewać. Mniejsze gwiazdy w LG mają coś w rodzaju mikro zaćmienia po prawej stronie, to coś co wyszło w stakowaniu zapewne wpływ seeingu lub kolimacji (zmiana temp?). Trzeba się czepiać, żeby to wyłowić ;)

Faktycznie, wygląda, że się czepiam, ale absolutnie nie ze złośliwości, tylko z mojej wrodzonej chęci eksperymentowania ze sprzętem i czynienia różnych porównań. Pamiętam, jak z zainteresowaniem podziwiałem Twój 12" RC i doskonałą kolimację. I nie ukrywam, że chodzi mi po głowie zakup tej wielkości stacjonarnego teleskopu. Więc dlatego każdą pracę z takiej tuby oglądam przez lupę. Tym razem też to zrobiłem i uczucia mam mieszane. 

 

Porównałem malutki fragment Twojego zdjęcia z tym samym fragmentem mojej fotki z APO 140, ogniskowa 695 mm

 

APO:

image.png.f250f3017e5d535e0de827e0d3b6909a.png

 

RC:

image.png.1ff4e05095c1cfc40d7644fe92034cb5.png

 

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
8 minut temu, kubaman napisał:

Obrobiłem to sobie na nowo, wyszło inaczej

Kuba. Strasznie to rozmyte i takie rozklapciałe .  Jak schodzony kapeć - nie obraź się.

Wiem że to zupełnie inna skala i potrzebny seeing. Może mniej operacji i będzie lepiej?

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Kuba. Strasznie to rozmyte i takie rozklapciałe .  Jak schodzony kapeć - nie obraź się.

Wiem że to zupełnie inna skala i potrzebny seeing. Może mniej operacji i będzie lepiej?

Szczerze mówiąc to muszę się podpiąć pod opinię kolegi. Niby jest skala, niby są pyły, ale efekt ogólny jak po bardzo mocnej, przeprocesowanej obróbce. Byłaby szansa zobaczyć stack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.