Skocz do zawartości

Bieszczady 2022 - terminy i dylematy


Adamo

W jakim terminie zrobić zlot wiosenny?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakim terminie zrobić zlot wiosenny?

    • 30.03-3.04 2022
    • 25.04 do 29.04 2022
    • 26.05-29.05 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam dylemat co do terminu wiosennego zlotu.

Trochę niefortunnie wypada nów bo 30 kwietnia czyli w momencie kiedy rozpoczyna się najazd turystów na Bieszczady ze względu na długi weekend.

Z drugiej strony ośrodek nie wynajmuje grupom w trakcie długich weekendów.

 

Są 3 opcje:

1. 30.03-3.04 2022

2. zlot robimy w tygodniu pomiędzy 25 a 29 kwietnia

3. przekładamy na 26-29 maja.

 

Pierwsza opcja daje nam spokój wi biesach oraz długą noc ale będzie jeszcze zimno i w domkach nie będzie fajnie.

Druga opcja jest w tygodniu więc tez ma swoje mankamenty ale jeszcze będzie spokój i nie będzie świecił ośrodek na tyłach.

Trzecie opcja to już opcja letnia więc będzie ciepła ale noc krótsza.

 

Więc czas na ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór!

Marzec - ponad 7 godzin nocy astronomicznej, ale gwarantowane zimne noce i loteria pogodowa, z przewagą na brak pogody.

Kwiecień - Zlot w tygodniu może być dla niektórych utrudnieniem, ale są już duże szanse na pogodę, noc astronomiczna jeszcze długa (ponad 5 godzin).

Maj - Pogoda daje większe nadzieje na niebo, można dzień spędzić na świeżym powietrzu, ale tylko jest do dyspozycji nieco ponad 2 godziny nocy astronomicznej.

Wygląda na to, że opcja druga jest najbardziej sensowna, choć dla mnie niemożliwa.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotrek L. napisał:

Trudny wybór!

Marzec - ponad 7 godzin nocy astronomicznej, ale gwarantowane zimne noce i loteria pogodowa, z przewagą na brak pogody.

Kwiecień - Zlot w tygodniu może być dla niektórych utrudnieniem, ale są już duże szanse na pogodę, noc astronomiczna jeszcze długa (ponad 5 godzin).

Maj - Pogoda daje większe nadzieje na niebo, można dzień spędzić na świeżym powietrzu, ale tylko jest do dyspozycji nieco ponad 2 godziny nocy astronomicznej.

Wygląda na to, że opcja druga jest najbardziej sensowna, choć dla mnie niemożliwa.

 


Zdecydowanie się zgadzam z przedmówcą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

wygląda na to, że opcja nr 2 robi się realna ale dajmy sobie trochę czasu.

Będzie to 19-ty zlot ale w 2023 szykuje się 20-to lecie a to już nie są żarty...

To będzie zlot który będzie miał wszystkie zloty pod sobą no i nas sobą też.

Szykujcie się i przyzwyczajajcie się do mega maratonu :)

Tu pociąg z "The Weekend" będzie szalał nonstop a gwiazdy będą się prosiły o zdjęcie ich na naszą rękę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, panasmaras napisał:


Głowa do góry, może w tym tygodniu się okaże, że dzieci zostaną wyrzucone ze szkoły i będziesz mógł przyjechać.

 

Hehe, na to bym nie liczył...

Jedyna nadzieja, że egzaminy klas starszych wrzucą w tym czasie, jakaś tam szansa jest.

Inaczej trudno, życie, ale rozumiem - nie da się tego zrobić tak żeby wszystkim pasowało. Mimo wszystko cholernie mi szkoda...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy jeszcze przyjadę do Bukowca. Od 2 miesięcy nie mogę się doprosić właściciela obiektu o zwrotu pozostawionej trójramiennej rozpórki do statywu stalowego. Umowa była, ze zostanie wysłana za pobraniem kosztów wysyłki. Potem cisza, przypomnienie i znów cisza potem nieodpisywanie na smsy czy nieodbieranie telefonów. Potem tłumaczenia że wyleciało z pamięci a w końcu okazało się, że element gdzieś zaginął.  

Z takim podejściem, to ja dziękuję. Na usta ciśnie się cytat z Misia, gdy prezes Ryszard Ochódzki czeka na telefon z Londynu. 

 

Edit:

 

Wystarczył 1 telefon do Adamo i element się znalazł w 5 minut. Ja się 2 miesiące nie mogłem doprosić. Nikt już się nie liczy z szarym obywatelem. Dzięki Adam.

 

 

 

Edytowane przez Hamster
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.06.2021 o 12:28, Hamster napisał:

A ja nie wiem czy jeszcze przyjadę do Bukowca. Od 2 miesięcy nie mogę się doprosić właściciela obiektu o zwrotu pozostawionej trójramiennej rozpórki do statywu stalowego. Umowa była, ze zostanie wysłana za pobraniem kosztów wysyłki. Potem cisza, przypomnienie i znów cisza potem nieodpisywanie na smsy czy nieodbieranie telefonów. Potem tłumaczenia że wyleciało z pamięci a w końcu okazało się, że element gdzieś zaginął.  

Z takim podejściem, to ja dziękuję. Na usta ciśnie się cytat z Misia, gdy prezes Ryszard Ochódzki czeka na telefon z Londynu. 

 

Edit:

 

Wystarczył 1 telefon do Adamo i element się znalazł w 5 minut. Ja się 2 miesiące nie mogłem doprosić. Nikt już się nie liczy z szarym obywatelem. Dzięki Adam.

 

 

 

Przypadek :)

Mieli dużo zamieszania i awarii.

Ważne że wszystko się skończyło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Adamo czy termin zlotu jest już sprawą zamkniętą i został ustalony na 26-29 maja? (według strony astrozloty) Czy jednak podany tam termin nie jest aktualny i zlot odbędzie się według terminu wybranego w ankiecie?

Co jakiś czas pojawiają się pytania o termin zlotu i widzę, że ludzie piszą o terminie majowym (bo tak jest podane na stronie), natomiast według ankiety wychodzi termin kwietniowy - mógłbyś napisać na czym sprawa stoi? :)

 

I jeszcze jedno pytanie: z czego wynika taki termin kwietniowy? Nie ma możliwości organizacji w terminie kilka dni wcześniej (czyli z weekendem 23-24 kwietnia)? Z tego co sprawdzałem to 23 kwietnia Księżyc wschodzi dopiero o 2:43, natomiast noc astronomiczna zaczyna się o godzinie 21:45 (sprawdzałem dla Sanoka), co daje dwa razy dłuższe noce niż w maju. Czy jest coś co wpływa na brak możliwości organizacji zlotu w kwietniu te kilka dni wcześniej, z weekendem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemotar napisał:

I jeszcze jedno pytanie: z czego wynika taki termin kwietniowy? Nie ma możliwości organizacji w terminie kilka dni wcześniej (czyli z weekendem 23-24 kwietnia)? Z tego co sprawdzałem to 23 kwietnia Księżyc wschodzi dopiero o 2:43, natomiast noc astronomiczna zaczyna się o godzinie 21:45 (sprawdzałem dla Sanoka), co daje dwa razy dłuższe noce niż w maju. Czy jest coś co wpływa na brak możliwości organizacji zlotu w kwietniu te kilka dni wcześniej, z weekendem

Odpowiem jak ja to widzę, zlot zaczynałby się 21 w czwartek a wtedy Księżyc będący w ostatniej kwadrze wschodzi około drugiej nad ranem. W dodatku przebywa w Skorpionie więc cały wysiłek i jazda przez pół Polski żeby zobaczyć oraz sfotografować Drogę Mleczną idzie w gwizdek.

Już lepszy byłby weekend 5-8 maja z rosnącym Księżycem, nie wiem tylko czy jest możliwe zarezerwowanie całego ośrodka dla nas, w końcu jest to zaraz po długim weekendzie.

 

Dawne kwietniowe zloty były w większości zimne i pochmurne. Uważam więc że lepiej mieć krótką i ciepłą noc niż nie mieć jej w ogóle.

Po prostu w tym roku mamy pecha że nów wypada w długi weekend.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darek_B napisał:

Odpowiem jak ja to widzę, zlot zaczynałby się 21 w czwartek a wtedy Księżyc będący w ostatniej kwadrze wschodzi około drugiej nad ranem. W dodatku przebywa w Skorpionie więc cały wysiłek i jazda przez pół Polski żeby zobaczyć oraz sfotografować Drogę Mleczną idzie w gwizdek.

Skoro może zaczynać się w poniedziałek, to dlaczego nie mógłby się zaczynać w sobotę i trwać np. do wtorku? Tak jak było w przypadku zeszłorocznego zlotu w Bukowcu (od soboty do wtorku). W nocy z soboty (23.04) na niedzielę (24.04)  Księżyc wschodzi znacznie później (3:20), a noc astronomiczna trwa od 21:45 do 3:13 (czyli 5.5h). Ewentualnie od piątku - w nocy z piątku (22.04) na sobotę (23.04) Księżyc wschodzi o 2:43 (tutaj akurat słabo jeśli chodzi o Skorpiona, no ale to jest pierwsza noc).

I przy takim rozwiązaniu odpada problem tego że zlot jest w środku tygodnia, bo przesunięcie dwa dni lub trzy dni wcześniej przesuwa go na weekend.

 

Pytanie oczywiście jeszcze jakie są statystycznie szanse na bezchmurne niebo w kwietniu a jakie w maju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 14:44, iloris napisał:

To jeszcze dopytam dla pewności, bo urlop trzeba bukować ;) Rozumiem, że obowiązuje termin podany na astrozloty, czyli 26-29 maja 2022, a nie ten, który wygrał w ankiecie, czyli 25.04 do 29.04 2022?

Tak.

  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.