Skocz do zawartości

Re: Ranking


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego czekam na propozycje

poniewaz wszedzie jaknie spojrzec sa prowadzone rankingi komrek, samochodow, plyt glownych, etc

nie musimy sie rozdrabniac np. w teleskopach przyjac kryterium najlepszy stosunek jakosci do ceny, i ogolnie najlepszy teleskop nie baczac na cene,

a w okulrach po prostu jakie sa naj np. do 4000 tys

bo moze a nuz ktos wygra w totka to bedzie wiedzial do ktorego producenta skierowac swe kroki.

Bo co bys odpowiedzial Oskarze dzieciom jakby cie spytaly

"Tata a jaki jest najlepszy teleskop" :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm chodzilo mi o to ze akurat mam do wydania okolo 300 euro, wszedlem na strone niemieckiego sklepu oferujacego teleskopy i akcesoria do nich

zakladka okulary i jest tam kilka firm np. pentax, meade celestron, vixen bresser.

gdybym mial taki ranking pod reka to bym wiedzial na co przeznaczyc kase aby nie bylo wtopy

:)

sciagnelem ten arkusz z okularami no ale, pola i tak dalej fajnie tylko ze mnie interesuje tez jakosc optyki.

Czy powtarzajac za Panem Januszem - wszytsko jest i tak z tajwanu tylko naklejki sie zmieniaja?

Bo jakbys Oskarze mial tak z 300 - 400 euro i szukal okularu to co bys wzial i dlaczego

pozdroowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Marcinie nie popatrzysz przez konkretny okular to żaden teoretyczny ranking Ci nie pomoże.

 

Ja akurat mając ostatnio 350 euro do wydania, jednak zdecydowałem się na zooma soligora 8-24 mm, bo chcę sobie zoomować i zastąpi mi on kilka okularów. Cena po przeliczeniu to około 170 euro. Resztę przepuściłem w związku z Jachranką i wcale nie żałuję.

 

A tak poważniej to jakbym miał taką kwotę bez wątpienia kupiłbym Naglera o średniej ogniskowej (12-15mm), bo chciaż przez taki okular nie patrzyłem, to patrzyłem przez innego Naglera i jest bardzo dobry. Ewentualnie Pentax do planetek (patrzyłem). Cena obydwu to tak gdzieś około 300 euro.

 

Ale moja chęć nie wynika z konkretnego przejrzenia tabel, tylko z patrzenia przez te okulary i zaufania do ludzi którzy przez nie patrzyli. Ja zresztą lubię poeksperymentować i nie mógłbym czekać i ślęczeć nad tabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś Oskarze przekonał się do Pentaxów po Jachrance ?? ;D Kiedyś , gdy była mowa o okularach tylko Nagler wydawał Ci się godny uwagi  ;D. Pentax nie tylko do planet jest dobry. Przekonasz się jak się spotkamy i popatrzysz 40-tką XL . Przy Twojej rurze masz nim pole 2,6 *. Lepszy byłby ten Piotra okular 31mm, ale cena powalajaca. Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodzilo

powoli rodzi sie ranking

jak widze okularow, przez ktore mieli okazje spogladac nasi forumowicze

jeszcze bedac wspomaganym przez ten arkusz zrobiony w excelu, dobranie  sprzetu dla siebie nie bedzie nastreczalo trudnosci

Oskarze ja tez lubie eksperymetowac, ale nie pojde do sklepu i nie powiem aby sprzedawca mi wypozyczyl okular za ok 250 bo chcialbym sprobowac. jak kupujesz tv za konkretne pieniadze (np.wega sony) to tez sie kierujesz opniami, parametrami oraz zufaniem do marki i nie powiesz czy moglbym go zabrac do domu potestowac

 

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego licze na takie osoby jak El_Capitano ktorzy robia pomiary okularo, ze szarpna sie na zrobienie np TOP TEN okularow, wtedy mozna poprosic Bartka aby zrobil na stronie dzial sprzetu i tam to opublikowac razem z opiniami uzytkownikow,

btw

a ja dalej nie wiem jak ma sie pentax np. do meade

jezeli jest to pytanie zoltodzioba to sorka, ale naprawde nie wiem.

pozdrawiam serdecznie

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie R... i O... do rzeczy bo ilość postów zastraczajaco rośnie a meritum sprawy na tym cierpi :o :-/ :'(    

 

Kolegów z Syriusza poprosimy niebawem o osobny, niezależny ranking Galaktyczny   ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Mickiewicz zwracał uwagę, że mędrca szkiełko i oko to nie wszystko. Ja wierzę w empirię. Dopóki nie popatrzysz przez konkretny okular, to sobie możesz go mierzyć ile chcesz, będzie Ci wychodziło, że ma doskonałe parametry, a obraz w innym będzie dla Ciebie przyjemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehhehe

Dokladnie

 

czekam z cierpliwoscia na wyniki pomiarow, ktore przeprowadza EL_Capitano. dalej postuleje o stworzenie rankingu.

Tak sobie mysle (o jak to dumnie zabrzmialo), ze jak kupuje b dobry okular renomowanej firmy to mam im tez nie wierzyc ???

Oskarku dlaczego jestes takim pesymista

przeciez nie wszyscy musza oszukiwac i zawyzac

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posty się nieco zamieszały, jeszcze raz: a dlaczego mam wierzyć faktom, a nie swojemu wrażeniu z obserwacji? Czy jak pomiar wykazuje b.dobre parametry to ja automatycznie mam być zachwycony obserwowaniem? NIE! Astronomia to tajemnica i ja nie chcę jej odzierać z nimbu tajemniczości i nadzwyczajności przez jakieś suche pomiary. Jak lubię jakiś okular, bo mam do niego sentyment, to zawsze będę go wolał od innego, który ma nawet lepsze parametry. To są odczucia i żadne pomiary ich nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejj

Oskarze nie chodzi mi o to ze bedzie ranking i "oo firma x na pierwszym miejscu musze ja kupic" nic z tych rzeczy licze na to ze beda to obiektywne opinie majace na celu pomoc w zakupie m.in. poczatkujacym takim jak ja.

pozdroowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie

ale wiesz jak sobie kupie okular meade a pozniej gdzies na zlocie lookne przez celestrona i okaze sie ze jednak bardziej mi odpowiada to moj zal bedzie mniejszy bo to meade - moze bedzie wieksza szansa zamiany

pozdroowka

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze wiem że jako prawnik fakty pomiarowe masz za nic i liczą sie dla Cebie tylko wykładnie przepisów i interpretacja  faktow ale astronomia jest nauką ścisłą i tu fakty szególnie obserwacyjne stanowią jej wykładnię czy tego chcesz czy nie ;););)

Żeby do czegoś mieć sentyment to trzeba sie z tym najpierw zżyć czyli trochę takiego okularu poużywać po zakupie aby móc pisać o sentymencie do niego ;););)

A żeby go kupić potrzebny jest właśnie dobry ranking i kółko nam się zamyka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.