Skocz do zawartości
  • 0

Kamera planetarna do Smartfona


Dasionek

Pytanie

Siemanko wszystkim. 

Znacie może jakaś kamerkę niedrogą planetarna którą mógł bym podłączyć do Smartfona? 

Nie chcę kupować laptopa specjalnie do tego celu chciał bym położyć na wygodę wiem, że smartfon musi obsługiwać jakąś tam funkcje, ale myślę że mój da radę galaxy s8 lub s9. 

 

Wcześniej stackowalem planetki smartfonem galaxy s6 edge i w sumie dawał rade tylko to ustawianie obiektywu z okularem... 

 

Myślę, że skoro smartfon dawał rade to tania kamerka też sie nada chyba, że się mylę. 

Pozdrawiam Marcin :-) 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Telefon musi obsługiwać USB-OTG i potrzebujesz takiegoż kabla (USB-A - USB-C), żeby podłączyć kamerę - w sumie możesz wtedy użyć dowolnej kamery internetowej; do kamer ZWO musisz zainstalować stosowną aplikację:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zwoasi.smartcontroller

 

Podłączałem ASI462MC do telefonu i generalnie działa, ale jest średnio wygodne na  dłuższą metę, ale z jakimś tam większym tabletem może to być w sumie ciekawa opcja, żeby więcej osób mogło naraz oglądać sobie to, co widzi teleskop. Albo ewentualnie można z telefonu przesyłać obraz np. na jakiś tam sprytniejszy telewizor itp.

Aha, trzeba mieć świadomość, że takie kamery astro ciągną stosunkowo dużo prądu i mogą dość szybko rozładować baterię w telefonie - a jak podłączysz kamerę, to nie masz gdzie wpiąć ładowarki (ale chyba są takie kable OTG z dodatkowym gniazdem USB-C, więc z czymś takim nie powinno to być problemem).

Jak poluję na satelity "ręcznie", to czasem podłączam kamerę do szukacza i patrzę na ekran telefonu - wygodniej się wtedy celuje i śledzi, niż patrząc w okular.

 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.06.2021 o 02:28, Krzysztof z Bagien napisał:

Telefon musi obsługiwać USB-OTG i potrzebujesz takiegoż kabla (USB-A - USB-C), żeby podłączyć kamerę - w sumie możesz wtedy użyć dowolnej kamery internetowej; do kamer ZWO musisz zainstalować stosowną aplikację:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zwoasi.smartcontroller

 

Podłączałem ASI462MC do telefonu i generalnie działa, ale jest średnio wygodne na  dłuższą metę, ale z jakimś tam większym tabletem może to być w sumie ciekawa opcja, żeby więcej osób mogło naraz oglądać sobie to, co widzi teleskop. Albo ewentualnie można z telefonu przesyłać obraz np. na jakiś tam sprytniejszy telewizor itp.

Aha, trzeba mieć świadomość, że takie kamery astro ciągną stosunkowo dużo prądu i mogą dość szybko rozładować baterię w telefonie - a jak podłączysz kamerę, to nie masz gdzie wpiąć ładowarki (ale chyba są takie kable OTG z dodatkowym gniazdem USB-C, więc z czymś takim nie powinno to być problemem).

Jak poluję na satelity "ręcznie", to czasem podłączam kamerę do szukacza i patrzę na ekran telefonu - wygodniej się wtedy celuje i śledzi, niż patrząc w okular.

 

Super opcja w sumie muszę po kombinować domyślam się, że kamery ciągną dużo prądu, ale jak wyskocze np. Na konkretny cel to napewno wystarczy czasu. 

Albo nawet podgląd księżyca na żywo można przybliżyć czy coś, a telefon zamontowac do tuby. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.