Skocz do zawartości

Luneta do guidingu


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed zakupem lunetki do guidingu w zamian za OAG i tu moje pytanie. Kamerka do guidingu to ZWO ASI 120mm-s, czy mogę zastosować do niej lunetę 30/120mm i z powodzeniem korzystać? Czy jednak potrzebna jest większa luneta? Kamera główna to ZWO ASI 1600mm cool, teleskop ts 150mm/420mm.

Pozdrawiam, 

Marcin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tayson napisał:

Dlaczego nie ciagniesz tematu oaga. Na pewno da rade wszystko skrecic jak trzeba. 

Wymien kamerke na asi 120mono mini i powinno wyostrzyc. Ewwntualnie odsun kamere za kolem.

Tego nie zauważyłem :) . Z Asi 1600 + EFW + OAG + 120MM-S (nie musi być mini) też działa, ale faktycznie ta regulacja jest taka "dziwna".

Tutaj jest opis: https://astronomy-imaging-camera.com/product/zwo-oag

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

Dlaczego nie ciagniesz tematu oaga. Na pewno da rade wszystko skrecic jak trzeba. 

Wymien kamerke na asi 120mono mini i powinno wyostrzyc. Ewwntualnie odsun kamere za kolem.

Nie chcę zmieniać kamery na mini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bas.sic napisał:

Tego nie zauważyłem :) . Z Asi 1600 + EFW + OAG + 120MM-S (nie musi być mini) też działa, ale faktycznie ta regulacja jest taka "dziwna".

Tutaj jest opis: https://astronomy-imaging-camera.com/product/zwo-oag

pk

Nawet tu napisali, by ustawiać ostrość za dnia. U mnie problem to czas, może jak z urlopu wrócę jeszcze się pobawię i postaram się go wynieść na dwór za dnia. Dzięki za link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ersoy napisał:

Nawet tu napisali, by ustawiać ostrość za dnia. U mnie problem to czas, może jak z urlopu wrócę jeszcze się pobawię i postaram się go wynieść na dwór za dnia. Dzięki za link. 

No to jest kwintesencja chyba całego problemu. Mi w nocy się nie udało za pierwszym razem ustawić ostrości.

Dopiero jak ustawiłem w dzień na oddalonym budynku i zablokowałem, wtedy w nocy było już z górki.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 22:27, Ersoy napisał:

Kamerka do guidingu to ZWO ASI 120mm-s, czy mogę zastosować do niej lunetę 30/120mm i z powodzeniem korzystać?

Mam MGEN3 do guidingu, w którym kamera ma ten sam sensor co ASI120 i producent zaleca lunetkę 30/120. W mieście, na wsi, wszędzie mam gwiazd do wyboru, do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.