Skocz do zawartości

Problem PIPP/AutoStakkert


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że obraz jest z kamery kolorowej? Jakiej?

Jeśli tak to wyłączyłeś opcję debayeryzacji w PIPP i stąd taki problem (zafajkowałeś "Protect Bayer Pattern...).

 

Zupełnie inna sprawa to ilość zestackowanego materiału. Dobrze widzę - 50% klatek?? Jeśli masz na wykresie coś takiego to można próbować z 5; 10; 15 i może od biedy 20%, a na końcu sprawdzić co wyszło najlepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arciaq napisał:

 AutoStakkert działa tak jak by ich w ogóle nie stackował (robi to w 5s) dodatkowo na filmie widać coś w rodzaju siatki.

A kliknąłeś chociaż "stack"? Bo nie masz żadnego z punktów stackowania odhaczonych, jedynie ten po naciśnięciu "analyse". chyba, że zdjęcie jest zrobione przed stackiem.
Poza tym, AS!2 i AS!3 wypluwają plik do folderu, a nie na ekran, więc musisz też to sprawdzić, jeśli kliknąłeś stack. I jak wyżej, mniej % stackuj.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co musisz zrobić:

- wyłącz debayeryzację w PIPP, AS ogarnie to z subpikselową dokładnością podczas stakowania (więc odzyska część informacji, które normalnie by przepadły), w PIPP tylko wycentruj i przytnij materiał;

- jeśli jesteś niezadowolony z wyniku stackowania, to spróbuj ustawić wyższy współczynnik "noise robust" - jak jest za niski, to algorytm będzie próbował użyć szumu jako punktów odniesienia i się pogubi;

- nie umieszczaj raczej AP na krawędzi obiektu (jedynie wewnątrz), bo to daje błędne wyniki podczas stackowania;

- przy takiej jakości materiału nie ma sensu stackowanie więcej niż 10% klatek - zobacz w którym miejscu wykres jakości przecina 50% i to jest max co możesz użyć (a pewnie nieco lepiej będzie, jak weźmiesz tylko 5%, albo nawet 2% najlepszych klatek), na pewno to co jest poniżej zrobi więcej szkody niż pożytku (ale jak zmienisz noise robust, to zmieni się też wykres jakości i może wtedy będziesz mógł użyć więcej).

 

I, przede wszystkim, zbierz więcej i lepszego materiału - tutaj po prostu nie ma za bardzo na czym pracować; nie wiem czy w ogóle trafiłeś z ostrością.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIPP niech zrobi tylko wyrównanie w 2 osiach. Niezależnie od materiału jaki stackowałem Księżyc w bardzo dużej skali, planety, Słońce - używałem Lunar/Solar close-up. Wybierz to, z CTRL zaznacz obszar planety i wyłącz "de,bayer" w PIPP.

Full disc szuka kształtu koła i nie działa np. tylko na połowę Słońca- to przykład.

 

W Autostakkert wybierz odpowiedni pttern RGB, chyba na żywo się zmienia, będziesz widział. AUTO raczej wystarczy.

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za mocnego croopa zrobił Ci PIPP.

Ja u siebie zauważyłem, że jak za bardzo PIPP scropuje (nie wiem od czego zależy rozdzielczość bo sam to robi), to AS ma później problem i też mi wychodzi takia siatka na obiekcie.

Najlepiej odchacz CROOPA i zrób jeszcze raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.