Skocz do zawartości

Soligor RT-1000


sp4xkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzedam Soligora RT-1000 + statyw Uniwersał z głowicą paralaktyczną + nasadka kątowa 45 stopni + okulary 6,3 mm, 10mm i od mikroskopu 8x i 14x (pasujące wymiarami) + szukacz. Wszystko w bardzo dobrym stanie. Cena 850 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobre

To wcale nie jest pół darmo. Zobacz ile kosztuje nowy: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=285

 

 

Ale praktycznie bez wyposażenia. Z tubą jest tylko szukacz i nic po za tym. Wyciąg okularowy 2 cale. Pewnie okulary są w kosmicznej cenie. Ja dodaję jeszcze okulary 6,3mm, 10mm, dwa od mikroskopu 8x i 14x oraz nasadkę kątową 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz ile kosztuje tuba: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=285

Przy sprzedaży używanego musisz obniżyć cene o minimum 35% wartości.

Akcesoria które dajesz są niestety niewiele warte :szczerbaty:

Ja kupiłem podobny teleskop ale jednak trochę lepszy po dużo lepszej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Adamie, że muszę obniżyć cenę względem nowego o 35%. 750zł - 35% = 487,50zł. A ile może kosztować nasadka kątowa Soligora 45 st. oraz okular Antares Plossl 10mm?. Te dwie rzeczy są praktycznie nówki. Pozostałe okulary są używane i rzeczywiście przedstawiają niską wartość. Chociaż przez okular 14x od mikroskopu, bardzo ładnie widziałem Jowisza (przez szybę w mieszkaniu i między gałęziami drzew rosnących między moim oknem a ulicą, która dodatkowo jest ładnie oświetlona latarniami). Dodam, że mieszkam na parterze. Niedawno kupiłem sobie Yukona 6-100x100. I tak sobie pomyślałem, że jak nie sprzedam Soligorka, to nie będe płakał. Zawiozę go na działkę i tam zamontuję na stałe słup, a głowicę z tubą będę chował. Natomiast Yukona będę zabierał w plener, bo jest lekki i poręczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o tym, jak się sprzedaje i jak kupuje rzeczy używane:

spójrz na samochody. Cena zależy od modelu i od rocznika (także rodzaj silnika: diesel czy benzynowy). Elementy wyposażenia dodatkowego (alu-felgi, klima, tempomat, elektryczne szyby) w ogóle nie wpływają na cenę, natomiast łatwiej sprzedać auto dobrze wyposażone niż "gołe". Podobnie z tymi osprzętami do rury. W końcu kupujący mógłby sobie dobrać sam to i owo a tutaj - może to być tylko zachętką (albo zniechętką, skoro podnosi cenę całości)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.