Skocz do zawartości

M27


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fizyk5 napisał:

Ślicznie, w jakim filtrze uzyskałeś takie kolorki?

Nie napisałeś w pierwszym poście, to z ciekawości zapytałem.


Nie używałem filtrów. Jedynie ten wbudowany w kamerę UV/IR cut.

To co powinienem pewnie napisać, to foto jest bez darków i flatów.

Pozdr

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametr SCALE daje mozliwosc zaznaczania wiekszych gwiazd w kadrze. gdybys mial np Sadra w kadrze to SCALE trzeba znaczaco zwiekszyc (z 5, do np 7-8),

image.thumb.png.4fb3980b921ed165a1248bbeb373d4d2.png

 

dajesz KWADRACIK w procesie StarMask i mamy maske gwiazd

image.thumb.png.f789185de8e8478086fe7a26027669f9.png

 

teraz lapiesz myszka za zolte i przeciagasz w miejce gdzie strzalka

image.png.0a6a4c6cd51b5cc33b5431d03e76a953.png

 

gwiazdki sa jasne, reszta na czerwono. maska chroni czerwone (tam nic nie bedzie sie dzialo). my chcemy dac np SCNR tylko na tlo, a nie gwiazdki (teraz dzialamy tylko na gwiazdkach), wiec maske trzeba odwrócic: gwiazdki chronione, tlo obrabiane. Klikasz z klawiatury CTRL+SHIFT+I . Maska sie odwraca i zatwierdzasz na zdjecie SCNR. Dajac scnr tylko na tlo oszczedzasz w sporej mierze kolor zółty na gwiazdkach. on sie sklada w pewnej czesci z zielonego, wiec majac maske go nie niszczysz.

 

maska po invercie - chronione gwiazdki, mozna dziala na calej reszcie materialu.

image.png.70c151819e4a764f1e65898ef401c54b.png

 

aaa, aby ukryc maske i widziec co sie dzieje ze zdjeicem (maska nadal dziala) dajesz CTRL+K

 

image.png.4c256ede38b3c380559b9dd1e2a272ca.png

ten ceglany kolor oznacza ze na plik jest zaaplikowana maska.

 

 

aby ja finalnie usunac klikasz ja na ponizszym screenie

image.png.fd4c6a161a3ee095b2ebed2bbd960647.png

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie wrzucić moje podejście do Hantli z czerwca, również Bortle 4. W sumie 4h akwizycji, SCT8 i Canon 600D nie modowany (spory crop). Chciałbym zapytać doświadczonych kolegów jak wyodrębniacie gwizdki żeby wyciągnąć sam obiekt bez „puchnięcia” samych gwiazd. Starnet++ przy ich usuwaniu robi jakieś artefakty na obiekcie (ja je widzę). Astronomy Tools w PS też degraduje tło po kilkukrotnym użyciu Make Stars Smaller. Pixa LE nie mam:( Jakieś porady dla nowicjusza?

M27_Siril_Backgr_ext_Photometric_Asinth_PS kopia.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.