Skocz do zawartości

Testowy Amelican


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kilka ostatnich nocy łapałem fotony Kotem z podwieszoną kamerą ASI533 z filtrem L-Enhance. Celem było zapoznanie się z chłodzoną kamerą OSC i sprawdzenie jak to jest z gwiazdkami z mojego Kota. Setup wisiał na rezerwowym EQM-35 Pro, a prowadzenie zapewniała kamerka T7C z lunetką ZWO 30F4.

Test pokazał jak mój kotek jest czuły na złe ustawienie ostrości i jak kapryśny jest EQM. Efekt poniżej.

Stack z mieszanki 2x300, 3x1200, 100x90, 2x600 i 15x900 sekund. Różne długości naświetlania klatek w celu przekonania się jak kamera rejestruje sygnał. Bez kalibracji.

Obróbka w Pixie ABE, HT i Dynamic Crop żeby odciąć margines ditheringu. Zero odszumiania.  Resize 50%.

Gwiazdki blade bo zbierane przez L-Enhance.

 

Amelican_Small.png.26d91197e5ec8c87b2bcdb71fd7574c7.png

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek, aby nie ABE pod takie kadry. To zabija dynamike ujecia.

 

W sumie wg mnie taki stack nie wnosi nic, tzn obiekt widac ok,ale nie daje wgladu w prace matrycy.

 

Pokaz pojedyncze suby to cos bedzie widac.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Cokolwiek, aby nie ABE pod takie kadry. To zabija dynamike ujecia.

Przy OSC ABE zdejmuje głównie nierówności koloru. W moim przypadku nadmiar niebieskiego.

Ciekawostką jest różnica między subtraction (lewy dół) i division (prawy dół).

 

image.png.9aeed0e177c60fe92c2cf2d6cf9ebb29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bas.sic napisał:

Jak stackujesz klatki z tak różnymi czasami? 

 

4 minuty temu, wessel napisał:

Dobrze gada, dać mu cokolwiek :)A jakim algorytmem stackowałeś?

Wrzuciłem wszystkie do jednego stacka. Próbowałem i Average i Mediany. Technicznie robiłem sobie stacki różnych grup i porównywałem z tym, gdzie było wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wessel napisał:

No i stackowanie klatek o różnych czasach czyli różnicy w zarejestrowanych szczegółach to ewidentna strata ich treści.

W tym konkretnym przypadku nie do końca tak to wyglądało. Zrobiłem osobny stack ze 100 krótszych klatek (90 sek) i porównałem z innymi kombinacjami. Dodanie długich klatek do procesu zdecydowanie eliminowało szum. Z drugiej strony przy krótszych klatkach bardziej zadbałem o ostrość, co spowodowało, że w sumarycznym stacku kiepskie gwiazdki z długich klatek się "poprawiły". Czyli korzyści z obu rodzajów klatek się w jakiś sposób dodały.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stackujesz medianą to przy sporej ilości krótki klatek algorytm wytnie wszystkie zarejestrowane szczegóły z długich ( a jest tam ich w normalnych warunkach zdecydowanie więcej). Tak zadziała algorytm uśredniania. Czyli taki stack będzie zawierał mniej słabych detali niż inny, złożony  z dłuższych klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.