Skocz do zawartości

Crescent


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tutków z Ps-a i Pixa i wszystko co mi wyszło to to. Koma wiadomo. Ostrość ustawiana maska,wydaje mi się ok. Prawie 9h naświetlania 300s klatek,  iso 800, canon 450d mod. Kalibracyjne też plus dithering. Ja nie umiem nic innego z tego wyciągnąć, wydaje mi się, że to wina aparatu, jakieś poziome pasy już widać i żaden flat sobie z tym nie radzi. Miłej zabawy. Jak tak mogę to ująć:neat:

wersja-ostateczna FB-crescent.jpg

Autosave003.tif

Edytowane przez Łysy Łysy
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Łysy Łysy napisał:

Kilka tutków z Ps-a i Pixa i wszystko co mi wyszło to to. Koma wiadomo. Ostrość ustawiana maska,wydaje mi się ok. Prawie 9h naświetlania 300s klatek,  iso 800, canon 450d mod. Kalibracyjne też plus dithering. Ja nie umiem nic innego z tego wyciągnąć, wydaje mi się, że to wina aparatu, jakieś poziome pasy już widać i żaden flat sobie z tym nie radzi. Miłej zabawy. Jak tak mogę to ująć:neat:

wersja-ostateczna FB-crescent.jpg

Autosave003.tif 68.71 MB · 1 pobranie

E tam. W pix -> Canon banding reduction i nie masz pasów. Niestety temperatura oststnio nie ułatwia pracy lustrzankom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

Nie, nie.  Oczywiście masz juz wiekowy sprzęt, ale czy warto na kamere?? Hymmmn

 

Moze lepiej C1100D lub z mocnym cropem C6D?

C=canon.

nie lepiej się uczyć na czymś na czym coś widać? Patrzę na zdjęcia z asi z czasami dużo mniejszymi i bez obróbki i aż mnie nosi, bo są lepsze niż moje po 9h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Łysy Łysy napisał:

nie lepiej się uczyć na czymś na czym coś widać? Patrzę na zdjęcia z asi z czasami dużo mniejszymi i bez obróbki i aż mnie nosi, bo są lepsze niż moje po 9h. 

Taaa bo kamery nie maja bandingu :) Nawet czasami jeszcze większy. Albo fajnie sie je kalibruje jak wszystko wychodzi czasem na odwrót. Ale faktycznie 450d mógłbys zmienic na chociażby to co @Tayson pisał 

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

intersujacy stack.zobacz na parametr obok czerwonego znaku zapytania - ja tym rozciagam swoje stacki

mysle ze nie warto znecac sie nad gwiazdkami w twoim kadrze. ewentualnie lekkie rozmycie tla w kanale R ,aby zredukowac szum. 

image.thumb.png.aa445dcb864a2971330778d282e1440a.png

Tayson nie mam zielonego pojęcia o czym mówisz, nie wiem co to znaczy i pewnie nigdy się nie dowiem. Ja po prostu cykam sobie foty i chciałbym żeby były lepsze. Ale jestem ciekaw, więc jak możesz to oświeć laika. No i jestem ciekawy co Ci z tego wyjdzie. Do osobnych kanałów jeszcze nie doszedłem ,ale dzięki ,spróbuję 

Edytowane przez Łysy Łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łysy Łysy napisał:

co dwie, i nie ma się co oszukiwać, sprzęt leciwy i czas na zmiany

Wiesz, i tak i nie. Z jednej strony rozumiem racje kolegi @Tayson, a z drugiej kolegi @fizyk5. Sam zaczynałem od lustrzanek i nadal chciałbym, a kamerę używam dopiero o tygodnia. Przeskok jakościowy jest ogromny, to oczywiste. Z drugiej strony, bardzo długo broniłem się przed tą zmianą i uważałem (nadal uważam), że z lustrzanek da się wycisnąć ogromnie dużo tylko nie każdemu się chce czy potrafi.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia np. kolegi @maciek z - przecież to jest petarda za każdym razem. Dodam, że robi to na HEQ5 :D

 

Dla mnie dwa ostatnie lata i przygoda z niemod. Canonem 800d, a potem modowanym 1100d to był kapitalny czas na ogarnięcie podstaw technicznych sprzętu oraz obróbki. Wielu rzeczy nie nauczyłbym się gdybym nie musiał rzeźbić ze słabego, zaszumionego materiału. Aktualnie posiadam zmodowanego Canona 800d i to jest chyba najlepszy budżetowy etap pośredni pomiędzy DSLR, a chłodzonymi kamerami. Stosunkowo nowa konstrukcja, duuużo mniej szumi, piksel 3.75 um. Za cenę ok. 1700-2000 PLN dostaniesz przyzwoity sprzęt, który nawet jak przesiądziesz się na kamerę zostanie Ci do szerokich kadrów i wypadów w teren.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.