Skocz do zawartości

Zasilanie na bateriach Li-Ion


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Darek_B napisał:

A co tu jest kłopotliwego?  Zresztą zrobisz jak wolisz. :)

No bo jak to ładować? 24 akumulatorki co noc. Ile taka ładowarka pomieści sztuk? Do tego przydałyby się zapasowe akumulatorki i trochę się ich dużo robi - stąd większa nieporęczność. Nie jest to wprawdzie nic nie do przeskoczenia czy zaakceptowania, ale taki powerbank to tylko 1 urządzenie + zasilacz, choć oczywiście jest to droższe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darek_B napisał:

Kilkanaście sklepów sprzedaje te obudowy, w innych reakcje są bardziej rzeczowe.

A co tu jest kłopotliwego?  Zresztą zrobisz jak wolisz. :)

Darek ja obawiam się, że ta obudowa pod względem ładowania działa tylko w jedną stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tak to sobie wymyśliłeś. To nie tak.

Taki powerbank działa jak powerbank.

Ładujesz z ładowarki usb bez wyjmowania ogniw. Oczywiście tak też się da ale jest cholernie upierdliwe przy tylu ogniwach.

w sumie ja mam na 4 ogniwa więc czasem wyjmę do ładowarki ale to sporadycznie na testy czy ładują się poprawnie. Ale z reguły poprzez miniusb zostawiam na 3-4 godziny i mam full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się wypowiedziami kolegów i tą jedną recenzją, że tym urządzeniem nie można ładować. Ale wygląda na to, że jednak można, wtedy faktycznie nie trzeba tego rozbrajać, tylko na 2 takie zestawy z 4 zapasowe akumulatorki by się przydały.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, holeris napisał:

Chociaż z tyłu widać na niej port DC input.

Racja, moje pudełka ładuję ładowarką telefoniczną ,a tu trzeba zasilacza 12V. Pewnie ze względów na pojemność.

 

4 minuty temu, holeris napisał:

Zasugerowałem się wypowiedziami kolegów i tej jednej recenzj

 

Tu masz inne wypowiedzi :)

https://pl.aliexpress.com/item/4001292692223.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest teraz z przesyłkami z ali? Trzeba doliczyć VAT, tak? Bo do 150 euro zwolnione z cła.

Nowe przepisy wchodzą niby od 1 lipca, a jak zamówię teraz? Dostanę wezwanie do urzędu celnego o zapłatę VAT czy jak to wygląda?

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Czy takie dwa (lub więcej) "ustrojstwa" można łączyć równolegle? Celem równomiernego obciążenia prądem z obu power banków. Minusy prawdopodobnie będą połaczone tak czy siak (przez masy i/lub minusy urządzeń). A co będzie gdu się połączy plusy. Czy "elektronika" odetnie przepływ ładunków z jednego do drugiego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.