Skocz do zawartości

Jeszcze jeden Veil bicolor


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Grzędziel napisał:

Masz Andrzeju wrodzoną łatwość stosowania różnych czasów ekspozycji. Mi to przychodzi z dużym trudem.

Pięknie powiedziane Piotrze. Jak zwykle powodem jest chęć eksperymentowania i niecierpliwość. Zaczynałem sesję około 22:30 serią klatek po 180 sekund i patrzeniem na poziom tła i jasnych gwiazdek. Potem 300 i 600. Na dłuższe, czyli 900 sekund zwykle brakuje już czasu. Aby do sierpnia ...

Potem szkoda te krótkie wywalać, więc wrzucam do Pixa i patrzę na efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, apolkowski napisał:

Tak, ale z biblioteki. Co widzisz?

 

Dostrzegłem taką jasną "ramkę" wokół Veila. Centrum i granice kadru są ciemniejsze. Nie ma się oczywiście czym przejmować. Pytałem z ciekawości a to, że to widzę wynika z mojego skrzywienia po rożnych dziadostwach na matrycy canona, którego niegdyś używałem.

 

obraz.png.ace6123f7222ed2a1684339337156625.png

Edytowane przez Nedved
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Poproszę o nieco lepsze tło i lepiej-kolorowe gwiazdki. ;)

Mógłbyś sprecyzować co według Ciebie jest nie tak z tłem? Zdjęcie z żółto - niebieskim welonem rzeczywiście ma zbyt mocne tło i można je lekko zdjąć.

Co do gwiazdek, to jest to biclolor i kolorki są trochę niemrawe. Ponieważ dominował niebieski, więc trochę zmniejszyłem saturację samych gwiazdek. Spróbuję innego podejścia żeby tę odrobinkę koloru zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apolkowski napisał:

Mógłbyś sprecyzować co według Ciebie jest nie tak z tłem? Zdjęcie z żółto - niebieskim welonem rzeczywiście ma zbyt mocne tło i można je lekko zdjąć.

Co do gwiazdek, to jest to biclolor i kolorki są trochę niemrawe. Ponieważ dominował niebieski, więc trochę zmniejszyłem saturację samych gwiazdek. Spróbuję innego podejścia żeby tę odrobinkę koloru zachować.

Pewnie chodzi o to co pisałem wyżej. Za zielono tutaj. Tak wygląda histogram wycinka tła, kanały są niewyrównane.

 

obraz.png.9819604f3e84861feefb71c7ab8c2252.png

 

A tutaj histogram tego co wrzucił @flamezz

 

obraz.png.874b87d53eaf5f1c8ead8bef05f75267.png

Edytowane przez Nedved
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nedved napisał:

Pewnie chodzi o to co pisałem wyżej. Za zielono tutaj. Tak wygląda histogram wycinka tła, kanały są niewyrównane.

 

 

 

A tutaj histogram tego co wrzucił @flamezz

 

 

Wersja 2. Poprawiony plik. Poprzednio przesłany był ciągle wersją 1.

 

Veil_HOO_2_small.thumb.png.2d8d7efcd8a093b96778e579b758ef2d.png

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.