Skocz do zawartości

Opłaty rządowe?


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA: Kwota całkowita wykorzystana do obliczenia wszystkich opłat celnych wynosi 0.00.

Opłaty rządowe:
201,00
VAT:
0,00
Opłaty celne:
68,00
Opłaty za fracht:
0,00
Suma należności w PLN:
284,64

 

Taki mam wydruk z UPS. Wiedziałem, że przesyłka kosztuje, wiedziałem że będzie jakieś tam cło (68zł nawet mało).  Nawet zastanawiałem się, czy nie VAT, ale poniżej 150 EUR...

Ale opłaty rządowe? Jakiego rządu? Co to jest? 200zł do licha?

 

Ktoś wie, co to za opłaty rządowe? Obiektyw, który kupuje ma cenę 135$, a więc jakieś 512zł.

Drugie tyle kosztuje sprowadzenie go do Polski. Cisną mi się na usta przekleństwa :/

 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to literówką i miało być urzędowe.

Mi ostatnio chcieli oclić i zwatowić testy genetyczne, co prawda 4 zestawy kosztowały w USA ponad 300$ ale w paczce były tylko waciki + koperty z deklaracją wartości 2 $.

Co ja musiałem się natłumaczyć.

Wyszło na to że podałem jakąś podstawę prawną że to na użytek własny i dali spokój.

 

ps. znalazłem moją odpowiedź :

 

Produkt zamówiony jest przeznaczony do celów niehandlowych, wyłącznie do celów prywatnych, nie posiada wartości większej niż 22 Euro .

/zgodnie z art. 23 i 24 WSZC i art. 51 ustawy VAT oraz z art. 25 WSZC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem teraz VAT się płaci od wszystkiego jak leci.
Cło od jakiejśtam kwoty wzwyż (ale chyba jest to mniej niż 150EU)

A najciekawsze, że 3 róźne źródła podają 3 róźne wersje.. sezon ogórkowy?

Takie tam opłaty nierządowe.

 

ups... ;)

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lkosz napisał:

a daj link do obiektywu. Ciekawe czy nas też rząd nie lubi...

 

Proszę bardzo:

HIKROBOT MVL-HF5024M-10MP | RMA Electronics, Inc.

 

Być może jest do kupienia w Europie, ale nie widziałem nigdzie konkretnej oferty, więc trochę zaryzykowałem z tymi Stanami. Ostatnio mi doliczyli, ale nie aż tyle.

 

 

1 godzinę temu, Darek_B napisał:

Może to literówką i miało być urzędowe.

 

Czytałem coś na stronie UPS i sugerują, że przedmiot mógł być sprawdzany przez jakąś agencję rządową (nie celną).

Jakie mogą być agencje? I czemu miałbym za to płacić? 

 

Może zadzwonię do UPS w tej sprawie, ale to jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale czasami zmieniają się wytyczne w kwestii ich stosowania w praktyce. Kilka lat temu przy zakupach prywatnych gdzie było zdecydowanie mniej przesyłek tego typu średnio można przyjąć jeden przypadek rocznie ze znanego mi otoczenia. Od czasu liczenia w PL złotówek w sakiewce kilka... miesięcznie. Troszkę się pozmieniało. W szczegóły nie wnikam bo i tak nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

po kontakcie z UPS okazało się, że te "opłaty" to po prostu VAT, tylko wpisany w złe miejsce.

VAT jest naliczony na samym końcu, od przesyłki (500zł), kosztów przesyłki (200zł) i cła (50zł). No i tak wychodzi jakieś 200zł dodatkowe...

Rada na przyszłość: sprzedawca powinien w fakturze uwzględnić koszt przesyłki i warunki dostawy(Incoterms). Być może wtedy by się jakoś lepiej policzyło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celnikom wysłałem potwierdzenie zakupu na którym było wyraźnie napisane ile za przedmiot, a ile za przesyłkę. Nie przejęli się i przywalili cło i VAT od pełnej kwoty przelewu. Chyba trzeba próbować się dogadywać ze sklepami, żeby za transport osobno płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cło i VAT które przychodzi do zapłacenia poprzez firmy kurierskie (jak UPS) zwykle wynosi trochę więcej niż wynikałoby to z prostej kalkulacji procentowej. Słyszałem (nie wiem na ile to prawda) że wynika to z faktu, że doliczają sobie jeszcze jakieś opłaty manipulacyjne ("za fatygę"). Ale nie wiem czy to by aż tyle wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

UPDATE:

po kontakcie z UPS okazało się, że te "opłaty" to po prostu VAT, tylko wpisany w złe miejsce.

VAT jest naliczony na samym końcu, od przesyłki (500zł), kosztów przesyłki (200zł) i cła (50zł). No i tak wychodzi jakieś 200zł dodatkowe...

Rada na przyszłość: sprzedawca powinien w fakturze uwzględnić koszt przesyłki i warunki dostawy(Incoterms). Być może wtedy by się jakoś lepiej policzyło...

 

Z tego wniosek, że wszystko policzyło się dobrze, tyle że sprzedawca nie wpisał Ci wszystkich kosztów na twoim rachunku - co innego zrobił w przypadku UPS-a.

 

Sam kiedyś zamawiałem sobie klin paralaktyczny z WO bezpośrednio z Tajwanu i tam od razu podano mi (poza ceną towaru) koszty wysyłki. Następnym razem trzeba prosić dostawcę o wpisanie na rachunek kosztów wysyłki, jeśli on sam tego nie robi - później wychodzą takie finansowe babole...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AviatorL napisał:

Ogólnie to cło i VAT które przychodzi do zapłacenia poprzez firmy kurierskie (jak UPS) zwykle wynosi trochę więcej niż wynikałoby to z prostej kalkulacji procentowej. Słyszałem (nie wiem na ile to prawda) że wynika to z faktu, że doliczają sobie jeszcze jakieś opłaty manipulacyjne ("za fatygę"). Ale nie wiem czy to by aż tyle wyszło.

 

U mnie cło, vat i fatyga razem dały +32% kwoty przelewu, w którym była też cena wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie firmy tego typu mają własne agencje celne i zawsze jak mogą policzą dodatkowe opłaty. Dlatego jak nie ma pośpiechu to USPS jest lepszym wyborem, bo idzie przez zwykłą pocztę polską. Nie miałem w PP dodatkowych opłat za obsługę celną. VAT i cło w zależności od wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.