Skocz do zawartości

IC 1396 i pierwsze SHO.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Płytkie.  Myske ze stac Cie na wieksza różnorodność kolorow. 

No jeszcze zobaczymy, to było pierwsze podejście.

 

26 minut temu, Marvaz napisał:

Osobiscie odpuscilbym palenie RGB, a w zamian dopali Ha zeby miec bezszumowa luminacje. Narazie szum skutecznie degraduje Ci fotke. A szkoda bo skala fajna, detal jest. :)

 

Niestety ale to tak nie działa, nie obserwuje już po wyżej 40-50 klatek żadnej różnicy stosunku sygnału do szumu. Takie uroki tego starego CCD to nie CMOS że warto palić 150 klatek.

Serio kiedyś zrobiłem test 120 klatek VS 50 i nie było absolutnie żadnej różnicy. Tu zamiast ilości klatek widzę że warto raczej palić 20-30 minut na klatkę.

Fotka ma duży szum ponieważ każda pojedyńcza subklatka ma bardzo duży szum z powodu pracy matrycy w dość wysokiej temperaturze( ta kamera ma słabe chłodzenie ) i przez niebo bardzo słabej jakości, jestem z 3 stron otoczony fabrykami, tu jest jak na stadionie.

Pewnie macie racje że może by dało się lepiej ale w tych warunkach potrafię tylko to.

RGB postanowiłem zebrać ponieważ nawet na 20 minutowej ekspozycji tlenu i siarki łapie prawie że znikome ilości... może HaRGB wyjdzie mi lepiej :D

 

Za 3 miesiące przenoszę się pod w miarę normalne niebo, powinno być lepiej.

 

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Imar said:

 

 

Niestety ale to tak nie działa, nie obserwuje już po wyżej 40-50 klatek żadnej różnicy stosunku sygnału do szumu. Takie uroki tego starego CCD to nie CMOS że warto palić 150 klatek.

Serio kiedyś zrobiłem test 120 klatek VS 50 i nie było absolutnie żadnej różnicy. Tu zamiast ilości klatek widzę że warto raczej palić 20-30 minut na klatkę.

Fotka ma duży szum ponieważ każda pojedyńcza subklatka ma bardzo duży szum z powodu pracy matrycy w dość wysokiej temperaturze( ta kamera ma słabe chłodzenie ) i przez niebo bardzo słabej jakości, jestem z 3 stron otoczony fabrykami, tu jest jak na stadionie.

Pewnie macie racje że może by dało się lepiej ale w tych warunkach potrafię tylko to.

RGB postanowiłem zebrać ponieważ nawet na 20 minutowej ekspozycji tlenu i siarki łapie prawie że znikome ilości... może HaRGB wyjdzie mi lepiej :D

 

Dzieki za wyczerpujace wyjasnienie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Imar napisał:

Takie uroki tego starego CCD to nie CMOS że warto palić 150 klatek.

Serio kiedyś zrobiłem test 120 klatek VS 50 i nie było absolutnie żadnej różnicy.

tak sie dzieje gdy masz dosc jasny obiekt w kadrze.

Ja jak paliłem OU4 w tlenie, to przy 30-40sztukach 20min byłem załamany i gotowy sie poddac. Okolice 100szt okazaly sie wystarczające, ponieważ przy 120szt vs 100szt nie widzialem róznicy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tayson napisał:

zerknalem po swojemu.

zdecydowanie za słaby sygmał w S i O. Za krótkie klatki! 10min to wg mnie polowa tego co powinienes palic.

gradienty w tlenie dają znac o sobie na dole kadru. zmykam na mecz.

 

 

Cóż dzięki za ocenę. Nigdy nie próbowałem palić 20 minut i nie wiem czy mój montaż pociągnie tyle w rozsądnym procentowo uzysku nie pojechanych klatek.

Ale spróbuje przy innym obiekcie.

A gradienty to cóż takie niebo i warunki nic nie poradzi trzeba w obróbce wyrównać, kalibrowane flatem było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.