Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Astronoce są po trzech nockach nieprzespanych ciurkiem... ale pewnie większość z Was tak miała, bo pogoda taka, jakby tera miało lać przez następny rok...

Oczywiście ostatnie nocki spędziliśmy na mieszaniu filterkami w C8N i C80 i troszkę w Maku Polarisa... wnioski oczywiście spisane i bedą zredagowane jak porównamy jeszcze Lumicony, które dotarły niestety do nas dopiero dziś, a testować możemy je dopiero od soboty, a pogoda w sobotę będzie pewnie do bani... :burza:

No cóż - taki los testera...

Więcej o przesympatycznych spotkankach ostatnicj astronocy oczywiście już niedługo na stronce... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

20.35 - Stacja - Wysiadlem z ciaponga. - O Mars! To on jeszcze swieci?

20.45 - Polowa drogi do domu - Ide. - Dobra, zaladuje na szybko R4 na Soligora, nie bede sie bawil w naped bo cos ostatnio szwankuje, wytacham tez zurawia z 20x60 to oblookam gromady w woznicy. Kurde jakies mochery wylaza na wschodzie.

20.55 - Pod brama. - Rozmrazam kludke - Kurcze, kalesony, ciepla czapa i wysokie buty, cholera gdzie ja mam rekawiczki? Mochery atakuja, to bedzie short action, nie bede wyciagal zurawia, zdaze tylko z synta na Marsa, cholera kontowka na pietrze w gratach szuflady, kolejne pare minut w plecy.

21.10 - W drzwiach - Wychodze - Synta pod pacha, okulary brzecza w kieszeni, kalesony na tylku, w srodku krzyczy slubna, ze moze zajal bym sie dzieckiem.

22.20 - Garaz - Montuje sprzet - Refraktorek juz na montazu, biegunowa zamontowana, statyw gotowy do wynoszenia, Otwieram drzwi, qur***a ! Gdzie jest niebo!?

 

Mgla ograniczajaca widocznosc do jakis 20m. Przylazla w 5min. Poszedlem bawic sie z dzieckiem. Jestem na glodzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.11.2005

JEZIORY WIELKIE

20:30-23:00

Seeing planetarny 8-9!

TAKAHASHI 128FS

MEWLON 210

ED 80/600

 

SPRZĘTU BRONIŁ – PSY POGONIŁ

 

Domowe wątpliwości.

Prognozy były nader optymistyczne na wczorajszą nockę, więc wyposzczeni jak zakonnicy poumawialiśmy się

z kolegami na upragnioną ASTRONOC w Jeziorach! Mieli być – Waldi, Piotr, Polaris, Adam, Tomek, Marek i Emde,

czyli nasza prawie już stała ekipa… Tuż przed wyjazdem z domu naszły mnie wątpliwości, bo w Puszczykowie

ciągnęła spora mgła i w sodowym świetle podmiejskich latarni wyglądało to niespecjalnie i wróżyło totalnym

zawaleniem nieba przez nadciągające chmurwy i mgłę…

Szybki telefon do Waldka i szybka konfrontacja warunków spowodowały, że jednak spakowałem się i ubrałem

Dziada…

 

Już w Jeziorach

Przyjechałem do Jezior pierwszy. Spokojnie rozłożyłem się ze sprzętem – już prawie zapomniałem co do czego

popodłączać po miesiącu przerwy – i zacząłem testować co nie co… ale o tym na razie sza…

Po kilku minutach pojawił się Waldek, a za nim Tomek. W tym czasie już z dużym niepokojem spoglądałem na

zaciągające się mgłą i wysokimi chmurami niebo i tak jak można się było spodziewać, bardzo szybko gwiazdki

skryły się za chmurwami, tak że pozostał nam only Mars. Waldi posadził Taka na montażu i przypowerowaliśmy

porządnie…

 

Mars

CÓŻ TO BYŁ ZA WIDOK! Przy 300x absolutnie stabilny i hiper kontrastowy! Mars, to wynurzał się, to chował za

chmury, a momenty kiedy przechodzące obłoki ściemniały jego jasność były powalające! Pojawiał się wspaniały

naturalny kolor, moc szczegółów, żadnego falowania czy pływania!

Obraz w 80ED przy Powerze 170 kapitalny – kontrast i detal super – to był najlepszy Mars jaki widziałem w tym

roku!

Postanowiliśmy założyć Mewlona – planetarnego masakratora.

Mamy w Jeziorach taki cudowny odcinek na niebie, wielokrotnie sprawdzony, tuż za górowaniem planety,

gdzie Seeing jest czasami genialny i taki właśnie trafiliśmy i w tym w momencie, gdy patrzeliśmy przez Taka.

Niestety po założeniu Mewlona Mars już przeszedł ten genialny odcinek i obraz, choć piękny, już nie mógł

dorównać temu obrazowi sprzed kilku minut…

 

Bliskie spotkanie

Nagle, za plecami usłyszałem coś przerażającego… jakby szybkie, potężne tąpnięcia i chrzęst kruszonego lodu

na zaszronionym asfalcie! Coś zbliżało się w naszym kierunku, coś wielkiego i strasznego… bardzo szybko…

a do tego wydawało przerażający odgłos - wycie i ujadanie!

Obejrzałem się za siebie i zobaczyłem...

 

ciąg dalszy na ASTRONOCACH-ZAPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch emde. niewiarygodne wprost :o

gratulacje Waldiemu za genialny, sięgajacy czasom walki o ogień, instynkt łowcy :D by być myśliwym, a nie jego kolacją

a czyta się jednym tchem,

ale jak mógłbyś zrób coś bo w firefoxie 1.5 jest czarny tekst na czarnym tle i trzeba go zaznaczać mychą by było go widać

pozdrowienia i dzięki za naukę, bo to każdemu się może przytrafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch emde. niewiarygodne wprost :o

gratulacje Waldiemu za genialny, sięgajacy czasom walki o ogień, instynkt łowcy :D by być myśliwym, a nie jego kolacją

a czyta się jednym tchem,

ale jak mógłbyś zrób coś bo w firefoxie 1.5 jest czarny tekst na czarnym tle i trzeba go zaznaczać mychą by było go widać

pozdrowienia i dzięki za naukę, bo to każdemu się może przytrafić

 

A ja w Firefoxie mam OK - bialo na czarnym.

 

I PO RAZ PIERWSZY CIESZE SIE, ZE NIE ZDAZYLEM DOJECHAC NA OBSERWACJE DO JEZIOR...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCZATEK WYPADU

20:00 wystawiam majdan na balkon zeby sie wychlodzil

21:15 wnosze majdan celem spakowania do samochodu - walizy sa mokre od wilgoci

21:30 ubrany "na cebule" pakuje sie i jade po Adama

21:45 nie moge ruszyc pod gorke na skrzyzowaniu bo wilgoc na jezdni zamarza

22:00 pakujemy sprzet Adama

22:05 spogladamy w niebo i... nic nie widac :angry: gadamy i ogladam Soligorka Adama

22:30 wracam do domu

22:45 rozpakowywuje sprzet, wypedzam nietoperze z wyciagu okularowego i przeganiam pajaki z montazu :blink: montuje telepa na srodku pokoju, nasycam wzrok

23:00 pakuje z powrotem wszystko w walizy i chowam pod schodami

KONIEC WYPADU :burza::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:helo::helo::helo::helo::helo::helo::helo:

:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:helo::helo::helo::helo::helo::helo::helo:

:szczerbaty:

 

 

Co sie tak cieszysz. Jutro jest ten dzień? Dobra koniec żartów przybędę około 20-21-ej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego nieba można tylko pozazdrościć :D Radzę dobrze go wykorzystać bo ostatnio jakoś pogoda nas nie rozpieszcza

 

 

ciiiiii bo zapeszysz :D

 

mgram1314.00606.gif

 

może im się tylko bura farba skończyła? :szczerbaty:

pozdrowienia

Edytowane przez Adallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.